Oostkapelle pakt tegen koploper eerste punt Hendry keert terug bij Oemoemenoe Vlissingse vrouwen klimmen naar de top SPORT 13 I— Oostkapelle-Jong ADO Den Haag o-o: Het tactische spel van Oostkapelle was goed en daar kon den de bezoeksters niet mee over weg. Het harde werken werd ein delijk beloond. Jong ADO Den Haag kreeg geen enkele kans en dat was de verdienste van de thuisploeg. Coach Ilona Stoutha- mer roemde de inzet. „Het geloof was er. Dit moeten we vol blijven houden", zei de trainster. Berkel-Smerdiek 5-0: De 0-1 werd om een onduidelijke reden afgekeurd en aan de andere kant was het wel raak. Na de 2-0 was het klaar en vielen de doelpunten als rijpe appelen. „Dit is een zwa re domper. Wij zijn het een beet je kwijt", zei Smerdiek-trainer Servaas Brouwer. SteDoCo-IJzendijke 5-0: De thuisploeg was feller en IJzendij ke verloor bijna elk duel. Door per soonlijke fouten kon SteDoCo wel heel makkelijk uitlopen. „Je loopt altijd een keer tegen een ze perd. Nu even uithuilen en dan op naar de volgende wedstrijd", stelde trainer Guust van de Velde. Rijnvogels-MZC'114-0: De forma tie van Walter de Jonge legde op nieuw veel strijd op de mat. Te gen de koploper was dit niet ge noeg. Toch ziet de trainer genoeg aanknopingspunten. Bij de Middelburgse ploeg is de te rugkeer van oud-trainer/speler Brian Hendry beklonken. Volgen de week is de dertigjarige Schotse alleskunner inzetbaar tegen The Hookers, waartegen wel punten moeten worden gepakt. De Middelburgers wisten dat er tegen Hilversum geen eer te beha len was. In de eerste helft bouw de de vlot combinerende tegen stander een 54-o-voorsprong op. Ook in de tweede helft bleef het eenrichtingsverkeer en kwam de thuisclub net een try tekort om de honderd punten vol te maken. Aanvoerder Quinten van Dijk drukte halverwege de tweede helft de Middelburgse try en Joey Luitwieler benutte de conversion: 94-7. Het was de grootste neder laag in de ereklasse ooit voor de Middelburgers. Hendry aanschouwde het duel vanaf de reservebank, maar erken de ruiterlijk dat zijn aanwezig heid binnen de lijnen weinig aan het spelbeeld zou hebben veran derd. „Clubs als Hilversum, Castri- cum en Dukes zijn een maat te groot voor Oemoemenoe. Wij moeten de komende weken pun ten pakken tegen The Hookers en Amstelveen om zo hoog mogelijk te eindigen bij de start van de pla- tepoule, waar de onderste zes teams uit de ereklasse gaan strij den tegen degradatie." Hendry blijft trainer bij derdeklas ser Tovaal, maar stopt daar in goed overleg wel als speler. De Vlissingse vrouwen waren wel succesvol en wonnen in Nijme gen van Trajanum. De ploeg van coach Tom Joziasse bezet daar door de tweede plaats in de twee de divisie. Ook de vrouwen van BV Souburg wonnen. Door hun zege op Pendragon stegen de Sou- burgers naar de middenmoot in de eerste klasse. Mannen. BC Vlissingen - Wyba 68-74: BC Vlissingen kon in deze wedstrijd weer beschikken over de routi niers Stefan Schrier en Sjors van de Poel. De thuisploeg begon voortvarend en nam een 19-12-voorsprong. Wyba boog de ze echter om, waardoor het eerste kwart eindigde in 21-22. In het tweede kwart liep BC Vlis singen uit naar 39-31 door scores van Abdul Zombra, maar die moest daarna geblesseerd het veld verlaten. De ploeg uit Wijchen profiteerde en boog de stand om naar 41-43. In de tweede helft ging het gelijk op tot 59"59- Daar na nam Wyba een kleine voor sprong omdat BC Vlissingen aan vallend stil viel: 61-69. In de laat ste minuten konden de bezoekers dit gaatje niet meer dichten: 68-74- Vrouwen. Trajanum - BC Vlissingen 50-54: In Nijmegen hielden de teams el kaar in het eerste kwart in even wicht: 11-11. Daarna nam Sheri Bos haar team op sleeptouw, waardoor de ruststand 22-31 werd. Na de hervatting verzuim den de bezoekers om meer af stand te nemen. In de slotfase kwamen de Nijmeegse studenten door twee driepunters nog terug tot 48-51, maar BC Vlissingen hield het hoofd koel en won met 50-54. BV Souburg - Pendragon 62-48: BV Souburg speelde aanvallend een goede wedstrijd. In het eerste kwart werd een 16-io-voorsprong genomen, die halverwege was ver groot naar 33-24. In het derde kwart kwam de ploeg uit Tilburg nog even terug tot 47-42, maar het laatste kwart was weer voor de thuisploeg, waarbij Nathalie Franke de hoofdrol voor zich op eiste. Eindstand: 62-48. MAANDAG 3 NOVEMBER 2014 p r' door Robin Hamelink VLISSINGEN - De voetbalsters van Oostkapelle pakten in de eerste klasse het eerste punt van de com petitie. Koploper Jong ADO Den Haag werd op 0-0 gehouden. Smer- diek en IJzendijke gingen met 5-0 onderuit. In de tweede klasse ver loor MZC'11 met 4-0 van koploper Rijnvogels. door Hans Markusse HILVERSUM - De rugbyers van Oe moemenoe gingen zaterdag in de ereklasse kansloos onderuit tegen titelkandidaat Hilversum: 94-7. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen leden een ongelukki ge nederlaag tegen Wyba en blij ven daardoor hekkensluiter in de eerste divisie. Scores: Benjamin Steenbeek 15, Ab dul Zombra 14, Raylin Jimenez 12, Amar van Sluijs 11Dorde Karadzic 9 en Stefan Schrier 7. Scores: Sheri Bos 32, Romana de Rid der 9, Nanon Doeland 4, Lisa Kuiper 4, Dorien de Witte 3 en Charmey Koe mans 2. Scores: Nathalie Franke 12, Annema- rie van der Kaaden 10, Gitta Zijlma 9, Annegret Scheers 8, Kim Rijnberg 7, Melanie Lindenberg 6, Immie Pattika- wa 6 en Femke ten Haken 4. Na meerdere keren op voor sprong te hebben gestaan, pakken de Vlissingse basket ballers weer geen punten. Een aanval van BOK in het duel met Voorwaarts, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 45