Pas na eerste goal valt last van schouders bij Hansweertse Boys Kruiningen trekt in derby aan het langste eind 12 SPORT VOLLEYBAL Volleybalsters van BOK hebben de smaak te pakken in de derde divisie en winnen op vreemde bodem. Hansweertse Boys-Heinkens- zand 3-0: De bezoekers verde digden goed en waren gevaarlijk via de counter. Heinkenszand raakte zowel de paal als de lat. Pas in de tweede helft kwam de thuis ploeg op voorsprong. Via een ei gen goal werd het 1-0. Een last viel van de schouders bij Hans weertse Boys en dankzij Aleksan- dar Veljanoski werd het 2-0. Yur- ben Zandee bepaalde de eind stand op 3-0. Kwadendamme-Jong Ambon 1-8: Jong Ambon was de baas en liet Kwadendamme kansloos. Na de 0-1 van Martin Waisapy maak te de thuisploeg fraai gelijk. Luuk Huige kreeg de bal in zijn voeten en schoot vanaf 35 meter fraai raak. Hierna zette Jong Ambon aan en liep het heel makkelijk uit naar een 8-1-eindstand. Waisapy was met drie treffers de topscorer van de wedstrijd. Björn Lange- veld, Celino Davidse, Baris Koe, Ivar Rijsdijk en Tjaka Pentury scoorden eveneens. Waarde-Vlissingen 0-6: Na de openingstreffer van James Beye uit een vrije trap kreeg Vlissingen meer ruimte en ging het makkelij ker dan in het begin. Net voor rust sloop Donny Donovan weg en maakte hij er 0-2 van. In de tweede helft liet Mourad Bobouh zijn klasse zien door goede indivi duele acties vier keer doeltreffend af te ronden. SVD/Volharding-Colijnsplaatse Boys 2-2: 'Colijn' kreeg veel kan sen, maar SVD-doelman Rens Groefsema stond vaak in de weg. Lesley Karstanje schoot wel raak. Toch kwam SVD/Volharding op gelijke hoogte door Roy Ars. Die zelfde Ars liet na rust het net op nieuw bollen. Vijf minuten voor tijd zorgde Koen van Os voor de verdiende gelijkmaker. Bevelanders-Spui 1-1: In een rom melige wedstrijd opende Dimitri Sijnesael de score. Spui kon niet lang genieten van de voorsprong, want Ramon Remeijnse tekende voor de gelijkmaker. In het twee de bedrijf kregen beide ploegen kansen, maar een winnaar kwam er niet. Hoedekenskerke-Lewedorpse Boys 0-6: Wat 'Lebo' de vorige wedstrijden niet lukte, lukte zater dag wel. Na goede combinaties vielen de doelpunten nu wel. Ol- de Raas toonde zijn scoringsdrift met vier treffers. Zijn tweede was van grote schoonheid: met een stift rondde hij fraai af. Robin Huijskens schoot voor rust ook twee keer raak. Na de thee von den de bezoekers het wel goed en Hoedekenskerke kon niet beter. Wolfaartsdijk-Apollo'69 2-3: Na de trainerswissel bij Apollo'69 - Jos Wesdorp stapte eerder in de week op en René Tazelaar en Jean-Paul Harthoorn volgden hem samen op - kwam de ploeg uit 's-Gravenpolder op een 2-o-voorsprong. Bas de Kraker opende de score en Cahit Arslan- lar verdubbelde de marge. Wol- faartsdijk kwam sterk terug in de wedstrijd en na de aanslui tingstreffer van Harm Fluijt maak te Wilfred van den Dries er 2-2 van. Rick de Kok zorgde uiteinde lijk voor de eerste zege van Apol lo'69. vlissingen - De volleyballers van Forza boekten in de derde divisie de zesde zege op rij en gaan trots aan kop. In eigen huis werd Fu sion 2 met 3-1 verslagen. De vrou wen van BOK hebben ook de smaak te pakken en behaalden een maximale zege. Mannen. Forza-Fusion 2 3-1 (25-15, 25-11, 25-18, 21-25): De Schouwse koplo per verzuimde om de volle winst te pakken. Forza was vooral in de eerste twee sets superieur. De thuisploeg begon weliswaar wat weifelend, maar eenmaal warmge- draaid stond er geen maat op het Schouwse aanvalsspel. In het derde bedrijf sloeg Forza een gaatje bij 18-18. Die marge werd niet meer uit handen ge geven. Met de wedstrijdzege op zak ging de koploper voor de vol le winst. Toen de machine even haperde, profiteerde Fusion. De bezoekers namen het initiatief en bezorgden Forza stof tot naden ken. BOK-Voorwaarts 0-4 (18-25, 21-25, 9-25, 16-25): Een kansloze nederlaag voor BOK, dat slechts in de tweede set uitzicht op winst had. In de slotfase van die set stokte het ritme, nadat het Ka- pelse team lang gelijke tred had gehouden. De thuisploeg bracht in de laatste set alle jeugdspelers in het veld. Die speelden beslist niet onver dienstelijk. Winst zat er echter niet in. Dunamis-WS'92 1-3 (25-23,21-25, 23-25,15-25): De tweede opeenvol gende zege voor de Vlissingse mannen, die door die winst goe de zaken deden. WS'92 maakte in een klasse met weinig krachts verschillen een sprong op de rang lijst. Dunamis opende sterk, maar trof in WS'92 een opponent die zich knap herpakte. Collectief sterk wisten de Vlissingers zonder een echte uitblinker drie keer op rij te winnen. Zuvo-AVC'87 2-3 (21-25, 25-20, 25-17,13-25,13-15): Een echte top per tussen de tot zaterdag twee hoogst geklasseerde teams. AVC'87 kwam prima uit de start blokken, bekroonde goed spel in de eerste set met winst, maar moest daarna twee keer op rij bui gen voor het aanvalsgeweld van de thuisploeg. Vanaf de vierde set kreeg AVC'87 met een sluitend blok grip op Zu- vo en werd vanuit een goede pass het initiatief genomen. Dat resul teerde in de ommekeer in de wed strijd. Vrouwen. Bravo'99-BOK 0-4 (23-25, 21-25, 23-25, 24-26): De ploegen waren aan elkaar gewaagd. In een enerve rend duel trok de debutant uit Ka pelle echter vier keer op rij aan het langste eind. Hard werkend bracht BOK in de eerste drie sets steeds het geduld op om op de juiste momenten toe te slaan. In de vierde set had BOK lang een ruime voorsprong. Toen de klad erin kwam, leek de thuisploeg te profiteren. Met een ijzeren wil om te winnen werkte BOK in de slotfase alsnog de achterstand weg. Sarto 2-WS'92 3-1 25-10, 23-25, 27-25, 25-15): De complimenten waren voor WS'92, maar de winst bleef in Tilburg. Koploper Sarto 2 stuitte niet eerder dit sei zoen op zoveel tegenstand en ont snapte in de slotfase van de derde set aan een achterstand. WS'92 verzuimde bij 21-24 winnend af te sluiten. Ook in de vierde set bo den de Vlissingse vrouwen aan vankelijk goed partij. Toen Sarto een gaatje sloeg, was het Wal- chers verzet gebroken. Forza-Volley Zuid 2-3 (25-21, 19-25, 23-25, 25-22, 13-15): Een boeiend duel, waarin het publiek de grote winnaar was. Forza speel de de beste wedstrijd van het sei zoen, incasseerde een krappe ne derlaag, maar keek desondanks met een goed gevoel op de wed strijd terug. Met gevarieerde aan vallen nam Forza in de eerste set het initiatief. Na winst volgden twee nederlagen. Vervolgens toon de de thuisploeg veerkracht. Dat leidde in de vierde set tot winst. In de laatste set kon een 6-11 ach terstand net niet worden wegge werkt. Krabbendijke-Kruinigen 1-3: Een sterke opening van de thuisploeg resulteerde in de snelle 1-0 van El- co Jansen. Hierna kwam Kruinin gen beter in de wedstrijd en kreeg het de 1-1 van Krabbendijke ca deau. Doelman Sjaak Lokerse werkte de bal in eigen doel. Nog voor rust tikte Jacko de Keijzer de 1-2 binnen. Na rust kwam Krab bendijke met tien man te staan na een stevige tackle van Mark van der Hart. De Keijzer gooide de wedstrijd in het slot. Noad'67-WFB 4-0: WFB kreeg veel kansen. Als het niet de lat of paal raakte, stond goalie Janko van Iwaarden wel op zijn post. De her stelde Frank den Engelsman schoot voor NOAD'67 wel raak. Net na rust maakte Jeroen Verwijs een vrije trap de 2-0. Na een mes scherpe counter kon invaller Cor- né Faasse 3-0 maken en in blessu retijd schoot Den Engelsman op nieuw raak. DFS-Kogelvangers 1-1: Voordat Daan Oudhof op prachtige wijze de 0-1 binnen schoot had DFS al drie dotten van kansen gehad. Or lando Brito de Monteiro slaagde er daarna wel in om te scoren. In de tweede helft ging DFS op jacht naar de winnende, maar opgelegde kansen werden wederom gemist. Den Bommel-ZSC'62 8-1: Mike de Voogd zorgde voor 0-1. Daarna was het Den Bommel wat de klok sloeg. Door twee treffers van Wou ter Bakelaar en Patrick Verolme stond het 4-1 bij rust. Na de 5-1 kon De Voogd gaan douchen. Hij haalde een doorgebroken speler onderuit. Den Bommel ging door tot 8-1. Duiveland-Nieuwenhoorn 1-6: Een gehavende thuisploeg was niet opgewassen tegen de sterke Zuid-Hollanders. Na de vroege 0-1 mistte Masoud Osmanie een strafschop. Nieuwenhoorn liet het net zes keer bollen. Vlak voor tijd redde Tabesh Osmanie de eer door een strafschop te benutten. Smerdiek-De Fendert 1-5: Smer- diek probeerde van alles, maar De Fendert was beter. Na de 0-1 kreeg Smerdiek de 1-1 in de schoot ge worpen. Uit een corner werd het 1-2. Bij een 3-1-achterstand leek de thuisploeg terug te komen, maar de vrije trap van Levi van Herk be landde op de lat. De Fendert liep daarna uit naar 1-5. door Robin Hamelink VLISSINGEN - Hansweertse Boys heeft in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal de eerste-periode titel opgeëist. De ploeg versloeg Heinkenszand met 3-0. De naaste belagers Jong Ambon en Vlissingen wonnen met gemak. Colijnsplaatse Boys speelde gelijk tegen SVD/Vol- harding. 27 Jong Ambon voegde zaterdagmiddag acht treffers aan het totaal toe. Met 27 doelpunten is de Middelburgse ploeg nu het productiefst in de vierde klasse A. Forza bewijst zich als koploper door Peter van Kouteren De volleybalsters van BOK hebben na zeven wedstrijden in de derde divisie dertien punten verzameld. De debu tant uit Kapelle staat voorlopig op de zevende plaats. door Robin Hamelink VLISSINGEN - De enige Zeeuwse der by van deze speelronde in de derde klasse B werd gewonnen door Krui ningen. Krabbendijke delfde het on derspit en ging met 1-3 onderuit. Noad'67 won geflatteerd met 4-0 van WFB. ZSC'62, Duiveland en Smediek gingen hard onderuit. f Nieuwenhoorn-keeper Kevin van de Wijngaart probeert een aanval van Duiveland onschadelijk te maken, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44