1 crisis Dortmund dieper in de 66 Misschien dat m'n tempoloopjes op de baan nu hun vruchten beginnen af te werpen. 66 Het is goed dat die Belgen meedoen. Anders zie je Erwin, een hele tijd niets, en dan pas mij. 66 Ik wil alle crossen lopen en proberen het Zeeuws kampioenschap binnen te slepen. SPORT 11 Harmes en De Kok een Zeeuwse enclave binnen de verder geheel Belgische top tien. Net buiten die top tien, als num mer elf, kwam de eerste loper van het oganiserende RKHAV uit de bossen tevoorschijn. Job de Feijter (30.26), uitkomend in de categorie Jongens A, was de eerste 'thuislo- per' en tevens vierde niet-Belg in de lijst. De organisatie had het parkoers in Hulst wat aangepast ten opzich te van de voorgaande jaren. In het hele Zeeuwse crosscircuit wil men meer trailachtige elementen opnemen. Omdat in Hulst toch al tijd al veel klimmetjes bedwon gen moesten worden werd daar niet zoveel aangepast. Eén flinke klim van zo'n twintig meter werd toegevoegd aan het toch al veelzij dige parkoers. En dat maakte het geheel zeker zwaarder, was de al gemene stemming onder de atle ten. Veel lopers kwamen behoor lijk versleten over de finish. En het deelnemersaantal bleef onge veer hetzelfde als vorig jaar. Ook voor winnaar Erwin Harmes gold deze cross als een zware. „Maar ik moest de wedstrijd dan ook hard maken, want ik wist dat OVER DE GRENS wa 'de opdracht Bayerns spel maker Xabi Alonso voor de voe ten te lopen en zo ontregelden de bezoekers aanvankelijk het spel van de recordkampioen. Marco Reus maakte voor rust met het hoofd 0-1, maar nadat Bayern- coach Pep Guardiola de weer fitte Franck Ribery had ingebracht be zweek Dortmund onder de toene mende druk van de koploper. Le- wandowski (twintig minuten voor tijd) en Robben (85e mi nuut) zorgden voor de verdiende zege. Ondanks de crisis staat de positie van de geplaagde trainer niet ter discussie, zo verklaarde Hans-Joachim Watzke nog maar eens in München. De clubbaas van BvB wees op het drieman schap dat hij vormt met de trai ner en met sportdirecteur Mi chael Zore. „We werken al jaren heel nauw samen en dat zal niet veranderen", aldus Watzke. „Jürgen bepaalt zijn einde bij Bor- ussia Dortmund zelf." er een aantal goeie Belgen meede den." De Middelburger heeft zijn zin nen gezet op de eindoverwinning in het Zeeuwse crosscircuit. „Ik wil proberen het Zeeuws kam pioenschap binnen te slepen. Daarnaast wil ik nog wat wedstrij den lopen van het nationale cross circuit. En dan hoop ik natuurlijk mijn goede vorm te behouden." liga dat het zoekende Dortmund in die competitie onder de streep is beland. In het onderonsje tussen de twee grootmachten van het Duitse voetbal leek Dortmund zaterdag lang op weg naar een bevrijdende meevaller. Klopp gaf Shinji Kaga- MAANDAG 3 NOVEMBER 2014 m Erwin Harmes op weg naar de overwinning in de Moerschanscross in Hulst foto Ronald den Dekker Louis van Gaal verloor met Manchester United de stadsderby tegen Manchester City. Het werd 1-0, door een doelpunt na ruim een uur van Sergio Agüero. Toen speelde het team van Van Gaal, Daley Blind en Robin van Persie al met tien man na rood voor Chris Smalling. FC Barcelona leed zaterdag een pijnlijke nederlaag in de Spaanse com petitie. De topploeg verloor thuis met 1-0 van Celta de Vigo. Real Ma drid (4-0-zege op FC Granada), Atlético (4-2 tegen Córdoba) en Va lencia (3-1 tegen Villarreal) passeerden de Catalaanse koploper. Rafael van der Vaart heeft Hamburger SV een cruciale zege op Bayer Leverkusen bezorgd: 1-0. De aanvoerder benutte in de eerste helft een strafschop. Het was de eerste overwinning voor eigen publiek sinds zeven maanden. Club Brugge is er op bezoek bij Charleroi niet in geslaagd medekoplo per te worden in de Belgische eerste klasse. De ploeg kwam in Wallo nië niet verder dan 0-0 en blijft daardoor derde, op twee punten van koploper Anderlecht Jeremain Lens heeft Dinamo Kiev naar de eerste plaats van de Oe kraïense voetbalcompetitie geleid. De Nederlandse aanvaller maakte de eerste treffer in de topper tegen Dnjepr Dnjepropetrovsk (3-0). Oud-prof Clarence Seedorf heeft er een onderscheiding bij. Sinds vrij dag mag hij zich eredoctor in de Geesteswetenschappen noemen. De in Suriname geboren voetballer kreeg deze titel toegekend door de Anton de Kom Universiteit van Suriname in Paramaribo. De coach van de Russische voetbalclub FC Rostov wil niet nog meer zwarte voetballers in zijn team. Igor Gamula grapte dat hij bang is voor ebola. De club heeft „genoeg zwarte spelers, we hebben zes van die dingen", zei hij tegen lokale media. De 54-jarige Gamula reageer de daarmee op het gerucht dat Rostov een verdediger uit Kameroen wilde kopen. Erwin Harmes Martijn de Kok Erwin Harmes Arjen Robben (rechts) wordt na zijn 2-1 tegen Borussia Dortmund om helsd door Franck Ribery. foto Hollandse Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43