heeft geen kind aan Luctor'88 RCS knokt zich in blessuretijd nog naar remise 8 SPORT EERSTE KLASSE B ZONDACVOETBAL Bevelandse zondag-eersteklasser tegen concurrent Boshuizen. Patrijzen-Luctor'88 6-i: De win nende trainer Hans de Nooijer was na afloop uiteraard in zijn nopjes met het behaalde resultaat, maar gaf toe dat de uitslag geflat teerd was. „Vooral de eerste twin tig minuten van de tweede helft hadden we het lastig, maar ja, we hebben dit seizoen nu eenmaal veel scorend vermogen." Halverwege stond er een 2-1- stand op het bord, door treffers van Mario Janisse en Raymond Rovers namens de thuisploeg. 1\is- sen de twee doelpunten door ver zorgde Roy van Leeuwen de enige tegentreffer van de middag. Na de thee bracht Angelo Janse de 3-1 op het bord. Luctor'88 kreeg in ondertalsitua- tie - na tweemaal geel - nog een goede kans op de 3-2, maar toen deze onbenut was gebleven liep Patrijzen verder uit naar 6-1 via Nick van Craenenbroeck, Pascal Zoeteweij (strafschop) en op nieuw Marlo Janisse. Doordat de thuisploeg gisteren in de derby geen fout maakte, sleep te de ploeg van De Nooijer de eer ste-periodetitel in de wacht. Luctor'88 bleef door de nederlaag steken op tien punten uit de eerste acht competitiewedstrij den. Zeeland Sport-Vogelwaarde 6-1: Trainer Jaimy van Bloppoel had na de 5-2-nederlaag tegen Aarden burg van vorige week wat wijzi gingen doorgevoerd bij de Vlissin- gers. Met succes, want halverwe ge was de wedstrijd met een 6-1-tussenstand al beslist. Voor de thuisploeg waren Wesley van Effrink, Sjimmie Kort, Gérard de Nooijer, Wouter van Belzen en Jordy Tuin (2x) trefzeker. De te gentreffer kwam bij 2-0 op naam van Werter de Haaij. In de twee de helft werd nog een doelpunt van Zeeland Sport wegens buiten spel geannuleerd, maar hier bleef het uiteindelijk bij. Door de overwinning nestelde de ploeg uit Vlissingen zich in de middenmoot van de vierde klasse A. Met elf punten uit de eerste acht wedstrijden vindt de ploeg zich nu terug op de zevende plaats op de ranglijst. Vogelwaar de - de nummer dertien - bleef door de fikse nederlaag voor de zesde keer dit seizoen puntloos. Schoondijke-Aardenburg 1-2 (0-1). Jordy de Ryuijsscher 0-1, Remco Kra mer 1-1 (strafschop), Steven de Croock 1-2. GOES - Na een reeks van zeven competitiewedstrijden zonder ne derlaag verloor Goes gisteren voor de eerste keer dit seizoen. In eigen huis bleek Boshuizen - vo rig seizoen eveneens gedegra deerd uit de hoofdklasse - met 1-2 te sterk. Of het een terechte neder laag was, viel over te twisten. Maar dat het een onnodige neder laag betrof, was iets waar ieder een het wel over eens was. „Het was alweer even geleden dat we verloren hadden, maar dat kan nu eenmaal gebeuren", meende trainer Jan Poortvliet. „Het is even wennen, ja. En hard wennen ook. Op de cruciale momenten vergaten we toe te slaan." Goes kreeg via Frits Paap al na vijf minuten een dot van een kans om de score te openen. Van af de rand van het strafschopge bied had Paap de bal vrij voor het KARAKTERISTIEK inschieten. Zijn inzet werd echter gekeerd door doelman Yassin Roosblad. Ruim tien minuten la ter kwamen de bezoekers uit het niets op voorsprong. Een hoek schop van Mehmet Güngör be landde op het hoofd van Jesper Neuteboom, die de bal met enig fortuin bij de eerste paal in het doel zag belanden: o-r. Door slordigheden van de thuis ploeg kwam Goes in het eerste be drijf niet verder dan een afstands schot, een geblokte inzet en een bal voorlangs. „En dat terwijl ik de eerste helft nog niet eens zo slecht vond", keek Poortvliet te rug. „In de tweede helft sloop er onrust in de ploeg en kreeg je een soort 'pingpong-voetbal'. Dan kun je als trainer weinig meer doen. Je hoopt dan dat de bal een keer goed valt." De 'smeekbeden' van de oefen- meester kregen in de vijftigste mi nuut voor de eerste maal gehoor. Frits Paap leek de bal in het straf schopgebied van Boshuizen te ver spelen, maar door drukzetten van diezelfde Paap belandde de bal voor de voeten van de volledig vrijstaande Boy de Jonge. Zijn in zet ging over het doel. „Boy pro beerde de bal te plaatsen, terwijl hij vol moest uithalen", zag Poort vliet. „En dat terwijl Jeremy (Hu bregtse) eerder juist de rust had moeten bewaren." Poortvliet doelde hiermee op de mogelijkheid die Hubregtse vijf minuten voor de 0-2 plots in de schoot geworpen kreeg. Doelman Roosblad raakte een terugspeel bal helemaal verkeerd, waardoor het projectiel terechtkwam bij de van Nieuwenhoorn overgekomen aanvallende-middenvelder. „Ik nam de bal net iets onder me aan en schoot hem vol op de paal. Die kans moest er gewoon in. Als je op dat moment scoort, wordt het een heel andere wedstrijd", treur de Hubregtse na afloop. De gelijkmaker kwam er niet. In plaats daarvan verdubbelde Bos huizen twintig minuten voor tijd de marge. Neuteboom, deze keer ongedekt, kopte opnieuw raak uit een hoekschop. „Dat was slecht", was Poortvliet duidelijk. „Een keeper moet op dat moment zijn verdediging neerzetten en dat ge beurde niet." Invaller Gert-Jan Tierie wist twee minuten voor tijd nog wel de 1-2 op het score bord te zetten, maar kansen kreeg de thuisploeg niet meer. RIA W. nestelde zich dankzij een 4-3-zege in een spectaculair duel tegen BSC als enige Zeeuwse ploeg in het linkerrijtje. Onder aan de ranglijst blijft het tobben voor Clinge dat met 4-0 verloor bij Rood Wit W. Philippine ver loor op eigen veld met 1-0 van Breskens door een treffer van Ned de Looze. RCS-Terneuzen 2-2. De Soubur gers, die in de beginfase een licht optisch overwicht hadden, kwa men na twintig minuten nog goed weg bij een kopbal van de vrijgelaten Remco van Leeuwen. Niet veel later was het echter als nog raak toen Hasan Basagac op aangeven van Can Kiran voor de openingstreffer van de middag te kende. RCS kwam nog voor rust langszij toen Mervin Niemantsverdriet met een bekeken kopbal de twijfe lende doelman passeerde, waarna Douwe de Kok de bal hard in het dak van zijn eigen doel schoot en daarmee de stand gelijk trok voor de bezoekers: 1-1. Kort na de pauze lag de wedstrijd enige tijd stil door een blessure van scheidsrechter Koster, die moest worden vervangen. Toen de wedstrijd na ruim een kwar tier werd hervat, leek Terneuzen de wedstrijd naar zich toe te trekken. Niet alleen qua spel, maar zeker ook in de score, toen Jasper van Asten er in de 78e mi nuut 1-2 van maakte. Ondanks de ze voorsprong werd het spel van de bezoekers hierna onrustiger en ging men, net als de Souburgers Slordig Goes maakt door Jos van Belzen Scherpte voor het doel nekt VLISSINGEN - Met een klinkende 6-1-overwinning in de derby tegen Luctor'88 heeft Patrijzen gisteren de eerste-periodetitel in de vierde klasse A van het zondagvoetbal ver overd. Ook de wedstrijd tussen Zeeland Sport en Vogelwaarde ken de een 6-1-eindstand. IJzendijke-Corn Boys 2-1 (1-0). Bas Castelijn 1-0, Siem Gans 1-1, Bas Cas- telijn 2-1. Steen-Biervliet 2-1 (0-1). Derek de Booij 0-1Arno Thuij 1 -1John van Aarle 2-1. Koewacht-Oostburg 2-2 (1-1). San- der de Dobbelaere 0-1, Timo de Bruin 1-1, Jeffrey Kox 2-1, Arjen Versluijs 2-2. Sluiskil-Hontenisse 1-1 (0-1). Maxim de Clippelaar 0-1, Micky Imandt 1-1. door Len Wolters Goes-Boshuizen 1-2 (0-1). 18. Jes- per Neuteboom 0-1, 72. Jesper Neuteboom 0-2, 88. Gert-Jan Tie- rie 1-2. Scheidsrechter: E. Dam (Waarland). Gele kaarten: Thijs van den Dries, Ray Kroon (beiden Goes). Aantal toeschouwers: 400. Goes: Dennis Uyl; Maarten van Rosevelt, Sherief Tawfik, Thijs van den Dries (63. Salim Sandee), Shannon Braafhart jr., Menancio Weeda (75. Gert-Jan Tierie), Je remy Hubregtse, Dimitri Hooft- man, Frits Paap (63. Ray Kroon), Boy de Jonge, Bart Deprez. door Jos van Belzen 1 Remco Felius van RCS, in rood-wit shirt, in duel met Terneuzen-speler Rem co van Leeuwen. Rechts kijkt Hasan Basagac toe. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Zondag-derdeklasser Terneuzen gaf gisteren in blessure tijd de winst op RCS weg. De Zeeuws-Vlamingen kwamen twee keer op voorsprong, maar zagen de Souburgers in blessuretijd een punt pakken: 2-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 40