Pasveer zorgt voor opluchting periodetitel na zege in topper SPORT 7 FC Axel-Serooskerke 2-1: In de zestiende minuut kwam Seroos- kerke uit een door Roy Koole be nutte strafschop, na hands bij FC Axel, op 0-1. Twintig minuten la ter kreeg ook de thuisploeg na een overtreding een strafschop en werd het via Ivo Verstraeten 1-1. In de 64e minuut besliste de kop loper het duel toen Niek de Meijer alweer als invaller scoorde. Arendskerke-Domburg 1-2: Ricar- do Kriekaard schoot in een mati ge eerste helft al snel de 1-0 bin nen. Domburg raakte daarna de paal en via Martijn Minderhout werd het in de 41e minuut 1-1. In de 74e minuut verdween een in zet van Chiel Maranus na zwak verdedigen in het doel: 1-2. Nieuwland-Kapelle 2-3: Jasper Vinke zorgde voor de 0-1 en via Souliman Abali werd het na twin tig minuten 0-2. André Goedhart scoorde in de 29e minuut tegen. Na rust speelde Nieuwland feller. Wilco de Keuning raakte de paal en een inzet van Joey van Belzen werd van de lijn gered, voordat Goedhart voor 2-2 zorgde. In de zeventigste minuut kreeg Corné van Belzen zijn tweede gele kaart. Kapelle profiteerde vier minuten later al, toen Robin Boogaard voor 2-3 zorgde. MZVC-Wemeldinge 3-2: MZVC begon sterk. Tegen de verhouding in bezorgde Ralph de Baar, na een fout van MZVC-doelman Maikel Hoogstad, Wemeldinge de 0-1. Kevin Krieger kopte twee minu ten later de 1-1 binnen. Na een fout van Hoogstad maakte De Baar de 1-2. In de 47e minuut zorg de Jelmer Pasveer al voor de 2-2. In de 84e minuut schoot Pasveer uit een vrije trap MZVC naar de 3-2. De Noormannen-Veere 2-5: Ron de Nooijer en Pedro Boon zetten De Noormannen nog wel op 2-0, maar door goals van Robin de Rij ke, Lorenzo de Groot en Younus Ben Khedda leidde Veere bij rust met 2-3. In de 73e minuut besliste Okan Baskos het duel en even la ter zorgde hij ook voor de eind stand. Nieuwdorp-VCK 4-2: Nieuw- dorp-doelman Ruben Qtte hield in het eerste kwartier VCK van scoren af. Op slag van rust zorgde Frank Oostdijk voor de 1-0. In de 53e minuut leidde een rollertje van Niels Mulder voor de 2-0. Teun Rentmeester tilde de score met twee goals naar 4-0. Daarna deed VCK wat terug. Stefan Wie- lemaker schoot een bal in de krui sing en daarna zorgde Dig Be- suijen uit een penalty voor de 4-2. Walcheren-Yerseke 3-2: Uit een voorzet van Tim Smulders werkte een Yerseke-speler de bal fn het ei gen doel. Via Xander van der Poel kwam Yerseke daarna op 1-1. Na een prima aanval maakte Bart Chermin de 2-1. Uit een straf schop, na hands bij Yerseke, zorg de Mark van der Eijk na de pauze voor de 3-1. Walcheren liet het na om verder uit te lopen en Arjen de Koeijer bracht met de 3-2 de spanning terug. In de tachtigste minuut kreeg Walcheren-speler Vincent de Rijke nog rood. dat Xerxes de stand inmiddels tot 2-1 had teruggebracht na een slip pertje van Daan Esser. Celcius Grant profiteerde. De tegentreffer bracht Kloetinge plots weer aan het wankelen. De ploeg schoot in de stress. „Dat zijn fases in een wedstrijd waarin we de rust moeten bewaren", vond Hiensch. „Dan moet je niet vol blijven doorjagen." De onrust brak Kloetinge uitein delijk in de 79e minuut op. Jaco van der Schee bracht eerst nog knap redding op een inzet van Xerxes, maar was vervolgens kans loos op een schot van Quincy Oosterom: 2-2. Kloetinge vond hierna zijn twee de adem en leek de winst alsnog veilig te stellen. Mark Schuit knal de in de 82e minuut prachtig raak in de hoek: 3-2. Het zorgde voor nieuw elan, maar het zorgde ook weer voor nieuwe hersenspinsels. Zeker toen de blessuretijd weer aanbrak en Xerxes de thuisploeg de duimschroeven aandraaide. Het leidde bij Kloetinge tot een verkeerde keuze bij een uitbraak en niet veel later na een mispeer c.q. stressbal van invaller Julius Bliek tot een onnodige corner. De hoekschoppen van Xerxes waren daarvoor al niet van gevaar ont bloot geweest en deze laatste van de wedstrijd dus ook niet. De strak aangesneden bal werd door- gekopt en bij de tweede paal bin nengegleden door Kenny Fonse- ca: 3-3. „Ook vandaag zijn we weer niet weggespeeld", zei Hiensch. Dat was een terechte constatering, maar hij moest toch erkennen dat zijn ploeg in bepaal de fases niet altijd de goede keu zes had gemaakt. Volgens de trai ner heeft dat te maken met gretig heid, maar na acht duels mag de conclusie ook zijn dat het te wij ten is aan onkunde. „Toch vind ik dat we op deze weg moeten voort gaan", stelde Hiensch. Ook dat was een terechte opmerking, ook al omdat hij niet veel andere mo gelijkheden heeft. tweede paal binnenvloog, de 1-1. Na rust was er meer geloof in ei gen kunnen bij WHS. In de 76e minuut beloonde Rudy Ridder hof zichzelf en zijn ploeg met de 2-1. Dauwendaele-GPC Vlissingen 4-1: Een leuk duel met van beide kanten verzorgd voetbal. Maarten van Vooren zorgde voor de 1-0. Vlak voor rust scoorde Robin de Pagter met een stiftje de 1-1. Vijf minuten in de tweede helft zette Van Vooren Dauwendaele op voorsprong. Door twee treffers van Davy Ernest kreeg de zege op GPC nog meer glans. Araemuiden-Tholense Boys 4-1: Met twee goals zette Bastiaan Grootjans Arnemuiden al voor rust op het juiste spoor. Uit een vrije trap tekende Jannick Schaier na de pauze voor de 3-0 en met zijn derde van de middag hielp Grootjans Arnemuiden aan de comfortabele 4-0. Werner Mars man scoorde nog tegen. Zaamslag-De Meeuwen 2-3: Hyl- ke Stroo opende met een kopbal na een vrije trap de score. Via De lano Langezaal, die raak kopte uit een vrije trap van Menno de Nooijer, werd het 1-1. In de twee de helft hielp Peter Dieleman Zaamslag aan de voorsprong. De Nooijer schoot De Meeuwen van afstand langszij en na een diepte pass van Alfaro Pentury verzorg de De Nooijer ook de winnende goal. Oostkapelle-SSV'65 2-3: SSV'65 maakte het zichzelf moeilijk. Rick Mulder maakte, na een overtre ding op Rico de Putter, in de 44e minuut uit een strafschop de 0-1. Twintig seconden na de aftrap zorgde Arjen Pattenier alweer voor de 1-1. In de 59e minuut kwam SSV'65 via Alex van Dongen, na een as- sist van René Zwamborn, op nieuw aan de leiding. Oostkapelle kreeg ook een strafschop, maar doelman Hilco Goeree hield Pat tenier van de 2-2 af. In plaats daar van werd het via Richard Schou ten in de 74e minuut 1-3. Twee mi nuten later zorgde invaller Jarno Poortvliet met zijn eerste balcon tact voor de 2-3. MZC'n-Zwaluwe 1-2: Bij MZC'11 viel Freek Torensma uit met een hamstringblessure. In de 28e profi teerde Maurice Sprangers van slecht uitverdedigen bij MZC'11: 0-1. Op slag van rust strafte Bart Martha zwak verdedigen van de thuisploeg af. Na rust deed MZC'11 wel iets meer van zich spreken. In de tachtigste minuut maakte Martijn van Grunsven uit een snel genomen vrije trap de 1-2. MZC'11 eindigde het duel met tien man na een tweede gele kaart voor Sven Heijboer. |e MAANDAG 3 NOVEMBER 2014 - >-.? tv* j» M IWMlft door Klaas Verspoor VLISSINGEN - MZVC boekte in de derde klasse A van het zaterdag voetbal ten koste van Wemeldinge (3-2) de eerste seizoenszege. Via een ouderwetse punter zet Alex Jobse Kloetinge in de wedstrijd op 2-0. Daan Esser (tweede van links) kijkt toe. Jobse viel nog in de eerste helft uit met een blessure, foto Johan van der Heijden Bruse Boys-spits Tom Blomaard scoorde eenmaal tegen Terneuzen- se Boys. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 39