Lucht voor Hoek SKNWK profiteert van remise van concurrent en grijpt eerste prijsje Bruse Boys grijpt 6 SPORT HOOFDKLASSE B ZATERDAGVOETBAL Bevelandse formatie verspeelt ook tegen XerxesDZB dure punten in blessuretijd. Vorige week zaterdag gaf Hoek te gen Scheveningen de zege in ex tremis uit handen (2-2), waardoor het heilige vuur wat leek te do ven. In plaats van de gebruikelijke hersteltraining organiseerde trai ner Kenny Verhoene daarom op maandag een uitstapje naar Gent. Birgen Martens en Mattis Per- soons vonden het echter zo gezel lig in de Belgische stad dat ze er nog geruime tijd bleven plakken. De kater kwam ook bij Persoons en Martens later, waardoor zij af zegden af voor de training van dinsdagavond. En dat zorgde voor reuring in de groep. „Ik wilde gezamenlijk een oplos sing vinden", zei de hoofdcoach zaterdagmiddag na afloop van het duel met Rijnsburgse Boys. „De spelers hebben unaniem gezegd: KARAKTERISTIEK 'Het gaat ons om de punten en daar hebben we hen bij nodig'." Uiteindelijk werd donderdag in een gesprek met de hele selectie besloten dat het tweetal mee zou reizen met de wedstrijdselectie, onder de voorwaarde dat hun eventuele winstpremie verdeeld zou worden over de groep. Al na twee minuten bewees Per soons zijn waarde. Een verre in gooi vanaf de rechterkant werd doorgekopt door Kyle Doesburg, waardoor de bal in de voeten van de Belgische aanvaller belandde. Hij nam aan en werkte de bal be keken in de rechterhoek. Per soons kon de heisa rondom het voorval wel begrijpen. „Iedereen vindt natuurlijk dat hij zelf moet spelen. Jongens uit de kampioens- ploeg van vorig jaar staan er nu naast. Dat zorgt voor wrevel. Maar Jordi de Jonghe was afgeschreven, nu is hij weer de man. Zo snel gaat het in het voetbal." Want waar Mitchell Braafhart als doelman begon aan de wedstrijd, moest hij na rust de douche op zoeken. Hij had last van een bil- blessure. De de laatste weken ge passeerde De Jonghe was zijn logi sche vervanger. En het was aan de gefrustreerde doelman te danken dat Hoek de tweede zege van dit seizoen pakte. „Ik heb denk ik ge antwoord op het veld", meende hij. „Ik vond het onterecht dat ik mijn plaats als eerste doelman ver loor, zeker de manier waarop. Van daar dat ik ook licht geprikkeld het veld opkwam." Die gemoedstoestand van de keeper leek zijn vruchten af te werpen. Want inzetten van spits Raily Ignacio (vrije trap), Jeffrey Koemans en Martin van Eeuwijk (schoten van dichtbij) werden ge stopt door de doelman. Zelfs een Strafschop van Ignacio werkte hij uit zijn doel. Zelf kreeg Hoek en kel in de eerste helft via Doesburg kansen, na rust was het vooral te genhouden. Pas in de laatste mi nuut trok de bezoekende ploeg de wedstrijd definitief naar zich toe, dankzij een late treffer van inval ler Thomas van Renthergem. KLOETINGE - Kloetinge wordt zo langzamerhand voer voor een psy choloog. De Bevelandse hoofdklas ser toont elke wedstrijd een ijze ren wil, maar krijgt de angst voor een slechte afloop er maar niet uit. Zaterdag liep het daarom dit voetbalseizoen voor de zoveelste keer slecht af. Tegen XerxesDZB moest Kloetinge in blessuretijd de gelijkmaker toestaan: 3-3. Het leidde tot verbijstering, ont zetting en ongeloof. „Wat moet ik er nog van zeggen...", vroeg trai ner Diederik Hiensch zich hardop KARAKTERISTIEK af. „Soms zijn dingen niet uit te leggen." Kloetinge en de slotfase van een wedstrijd. Het verhaal begint trau matische vormen aan te nemen. Het begon al op de openingsdag tegen SHO (2-2 in 85e minuut) en de tendens zette zich daarna voort tegen Zwaluwen (85e en 93e minuut 0-2 en 1-3), Smits- hoek (94e minuut 2-1), Katwijk (1-2 en 1-3 in de 92e en 96e mi nuut en ASWH (1-1 in 93e mi nuut). Zaterdag kwam daar de ontmoeting tegen Xerxes bij. Kloetinge koesterde een in de 82e minuut verkregen voorsprong van 3-2, maar zag de opponent in de 95e minuut uit een corner nog langszij komen. „Een gelijkspel dat als verlies voelt", zei Hiensch. „De groep zit kapot." Aan hem de taak om zijn ploeg de komende week weer op te lap pen en te prepareren voor de vol gende wedstrijd tegen FC 's-Gra- venzande. Het wordt een nieuwe poging om van de onderste plaats in de hoofdklasse B af te komen. „Er zit geen onvrede of onrust in deze ploeg", zei Hiensch nader-,, hand. „Ze willen zich met zijn allen uit deze lastige situatie knokken. Natuurlijk zal het dins dag weer over die laatste minuten gaan, maar daarna moeten we het snel afsluiten en ons richten op de volgende tegenstander." Hiensch ging zaterdag ook bij zichzelf te rade. „Je moet je na el- ke wedstrijd afvragen of je dingen anders zou moeten doen", stelde hij. „maar wij moeten niet gaan inzakken of alles op de verdedi ging gooien." Een geestdriftig Kloetinge kende zaterdag tegen Xerxes een goede openingsfase en legde de tegen stander zijn wil op. Het resulteer de in een 2-0-stand na 21 minu ten. Eerst schoot Mark Schuit be keken raak in de korte hoek en in de 21e minuut punterde Alex Job- se de bal in het doel. De aanvaller moest niet veel later het veld rui men, omdat hij zijn knie over- strekte. Het was op een moment SKNWK-FC Bergen 7-1: SKNWK scoorde er rustig op los tegen een team dat het niet kon bijbenen. Uit een vrije trap zorgde Carlo van de Maas voor de openingstreffer. Wilco de Valk kopte de 2-0 bin nen. Via Luuk van Hennen deed FC Bergen wat terug, maar Stefan Vermeer maakte 3-1. In de tweede helft prikte eerst Ro bert Padmos twee keer raak en dit voorbeeld volgde Leendert van Heukelom. Alliance-Rillandia 5-0: Rillandia wilde druk te zetten, maar faalde tegen een sterk Alliance. Binnen een tijdsbestek van twee minuten werd het 1-0 en 2-0. Na rust ging Rillandia op jacht naar de aanslui tingstreffer. Doordat het team ach terin ruimte liet vallen, kon Allian ce nog driemaal uit een counter scoren. Stavenisse-DVO'öo 3-0: Binnen een minuut opende rechtsback Quincy Moerland de score na een scrimmage. Na twintig minuten kon DVO'6o met tien man verder; een speler kreeg twee keer geel. Stavenisse kon pas in de zestigste minuut opnieuw een doelpunt ma- ken. Lorenzo van Haaften volleer de de bal in het doel. Bij de tegen stander ging de volgende speler met rood van het veld af na een el leboogstoot. Jan-Kees Oostdijk be paalde de eindstand op 3-0. Oranje BlauwT4-SPS 3-2: Er leek niks aan de hand voor de ploeg uit Poortvliet. Na twee treffers van Leonard Quist en kansen op meer treffers, kwam Oranje Blauw te rug in de wedstrijd. De thuisploeg geloofde er weer volledig in en SPS was niet bij machte om een nederlaag te voorkomen. OFB-WIK'57 2-1: In een slechte wedstrijd was OFB de gelukkigere van de twee. Beide ploegen kregen kleine kansjes. Door Dennis Hokke werd het 1-0. Ricky Ver west zorgde ervoor dat de stand weer in evenwicht kwam. Vlak voor tijd maakte Sydney Sinkam- ba de 2-1. Terneuzense Boys-Bruse Boys 1-3: Bruse Boys kende een moeilij ke beginfase, waarin de thuisclub kansen kreeg. Naarmate de eerste helft vorderde, kwam de Schouw- se ploeg beter in de wedstrijd. Na een half uur maakte Tom Blom- aard na een briljante steekpass van Mats Willemse de 0-1. Op slag van rust maakte Miroslav Pe- ric voor Terneuzense Boys uit een strafschop gelijk, nadat Olaf Wil lemse de Terneuzense aanvaller Bart van Fraeijenhove in het straf schopgebied had aangetikt. De Bruenaren kregen na rust een discutabele strafschop. Blomaard ging gewillig naar de grond. Mats Willemse benutte het buitenkans je: 1-2. Daarna behield de koplo per de controle over het duel. In blessuretijd maakte Koen van de Berge het de Terneuzense verdedi ger Sander Oonk zo lastig dat hij met een lob zijn eigen doelman Dennis Rijnberg passeerde: 1-3. Een smetje op de winst was de ro de kaart voor Marco Ketting, die na een onbesuisde tackle op Peric uit het veld werd gestuurd. „We verzuimden na de voorsprong de ruimte te benutten, maar ik denk dat we verdiend hebben gewon nen", vond coach Wim Nieuw- land. WHS-WC'68 2-1: Feest in Sint Annaland na de eerste drie pun ten. De eerste helft ging gelijk op. Perry Potappel maakte uit een vrije trap de 1-0. Vlak voor de pau ze maakte Stefan Roosenboom, na een mislukte voorzet die bij de na tweede zege Stressbal in door Mitchell Minnaard RIJNSBURG - Slechts een keer eer der hield Hoek dit seizoen drie pun ten over aan een duel in de Top klasse (1-4 op bezoek bij ONS Sneek). Zaterdag voegden de Zeeuws-Vlamingen er in Rijnsburg daar eindelijk weer een driepunter aan toe. Het was een zwaarbevoch ten zege, maar die was daarom niet minder welkom. Want door de overwinning neemt de ontevreden heid weer wat af. Rijnsburgse Boys-Hoek 0-2 (0-1). 2. Mattis Persoons 0-1, 90+1. Tho mas van Renthergem 0-2. Scheids rechter W.H. Bronsvoort (Deven ter). Gele kaarten: Leon Tol (Rijns burgse Boys). Mateusz Kuzmicki, Birgen Martens (Hoek). Aantal toe schouwers: 610. Hoek: Mitchell Braafhart (46. Jordi de Jonghe); Fabian Wilson, Lionel Fitsch, Reguillo Vandepitte, Ma- thieu Voet; Jelle de Schryver (85. Ibrahim Eryürük), Gert-Jan van Lei den, Mateusz Kuzmicki; Kyle Does burg en Mattis Persoons (79. Tho mas van Renterghem). Kloetinge door Jan Dagevos Kloetinge-Xerxes/DZB 3-3 (2-1). 10. Mark Schuit 1-0, 21. Alex Job- se 2-0, 34. Celcius Grant 2-1, 79. Quincy Oosterom 2-2, 82. Mark Schuit 3-2, 90 (+5). Kevin de Vries 3-3. Scheidsrechten C. Prooi (Hel- levoetsluis). Gele kaart: Kenny Fonseca (XerxesDZB). Aantal toe schouwers: 500. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Jaap Esser, Michel Maaskant, Ruben Hollemans; Aart Veldhof, Daan Esser (73. Julius Bliek), Remco van Tiggele; Mark Schuit, Alex Jobse (43. Yves Nyemb), Jason Tjien Fooh (86. Dangelo Martien). door Robin Hamelink VLISSINGEN - Dankzij een ruime overwinning op FC Bergen (7-1) greep SKNWK de eerste-periode- titel in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal. Het hielp wel dat concurrent ZBVH gelijkspeelde. SPS geeft 2-0-voorsprong uit handen en verliest uit wedstrijd bij laagvlieger Oranje-Blauw. door Klaas Verspoor VLISSINGEN - Bruse Boys greep in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal de eerste-periodetitel. De ploeg won met 3-1 van concur rent Terneuzense Boys.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 38