Narrige Nys verliest al zijn waardigheid SPORT 5 Vijfde zege op rij voor Hamilton Lewis Hamilton heeft gister avond laat (Nederlandse tijd) bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten zijn vijfde overwinning op rij in de For mule i behaald. De Britse au tocoureur bleef in zijn Merce des opnieuw zijn Duitse ploeggenoot Nico Rosberg voor en verstevigde zodoen de zijn leidende positie in de strijd om de wereldtitel. Djokovic draagt zege op aan zoon Novak Djokovic heeft giste ren zijn titel bij het masters- toernooi in Parijs geprolon geerd. De Servische tennis ser had in de finale weinig moeite met Milos Raonic. De nummer één van de we reld versloeg de Canadees met 6-2 6-3. Het was voor Djokovic zijn derde triomf in de Franse hoofdstad. De Serviër be haalde zijn zesde toernooize ge van dit jaar en de 47e in zijn loopbaan. „Deze over winning is voor mijn zoon", aldus Djokovic, die vorige week vader werd. Haase verslaat Serra in finale challenger Tennisser Robin Haase heeft gisteren het challenger- toernooi van La Réunion op zijn naam geschreven. De 28-jarige Hagenaar versloeg in de finale op het Franse ei land, in de buurt van Mada gaskar, Florent Serra. De als eerste geplaatste Haase had drie sets nodig om zich van de ervaren Fransman te ont doen: 3-6 6-17-5. Zwemster Dekker pakt vier medailles Zwemster Inge Dekker heeft gisteren nog eens twee me dailles toegevoegd aan haar riante verzameling in de we reldbeker kortebaan. Ze won in Singapore de 50 meter vlinderslag en pakte zilver op de 100 meter vrij. Zaterdag had Dekker al de 100 meter vlinderslag gewon nen en was ze tweede ge worden op de 50 meter vrij. Dekker werd tweede in de overallstand om de wereld beker achter Hosszu. Elmont hoeft voor finale niet de mat op Dex Elmont heeft het Grand Slamtoernooi van Abu Dha bi in de categorie -73 kilo gram op zijn naam gebracht. De Nederlandse judoka hoef de voor de finale niet eens de mat op. Zijn Russische opponent Moesa Mogoejs- kov meldde zich wegens een blessure af. Anicka van Emden (-63) en Noël van 't End (-90) grepen in hun gewichtsklasses het zilver. Roy Meyer (+100) was goed voor brons. Zo reageerde hij zaterdag ongepast narrig en gefrustreerd op zijn ne derlaag in de Koppenbergcross. Hij wees beschuldigend in de rich ting van de jury en de gedubbelde renner Jan Denuwelaere. Dat de jeugdige, pas twintigjarige Wout van Aert gewoon de beste en friste man was geweest in de slotronde, ontging Nys volkomen. Hij bleef maar zeuren over het feit dat de ge dubbelde ploeggenoot van Van Ae rt hem bij het opdraaien van de fi- nishstraat in de weg had gezeten. „Ik moest ook om hem heen", wierp Van Aert tegen. Nys hoorde alleen zijn eigen ge klaag. Op het moment dat hij voelde dat hij de kracht niet had om uit het wiel te komen van zijn achttien jaar jongere tegenstander, zette Nys zich recht en maakte boze gebaren in de richting van Denuwelaere. Die zat inderdaad fout met zijn actie om niet direct aan de kant te gaan, maar met al het misbaar nam de oud-wereld kampioen alle glans weg van de eerste grote profzege van Van Ae rt. Want dat Van Aert in de slotronde eerst de snoeiharde demarrage bergop van Nys probleemloos had gecounterd en vervolgens heel slim de leiding had gepakt voor het begin van de laatste afdaling, drong maar niet door tot Nys. De man die ooit Mario de Clercq ver weet onnodig de huilebalk uit han gen na een nederlaag, kon het nu zelf maar moeilijk opbrengen om Van Aert zijn succes te gunnen. Kennelijk is het gemakkelijker een waardige koning te zijn als je je on derdanen merkbaar de baas bent, dan wanneer die nadrukkelijk aan je stoelpoten aan het zagen zijn. De fans steunen Nys nog altijd on voorwaardelijk. Ze floten Van Aert zelfs uit, wat het jeugdige talent uit Herentals pijn deed. Binnen het peloton beginnen er echter scheuren te komen in het onkreuk bare beeld van de leider. „Hij is al leen met zichzelf bezig", sneert Christoph Roodhooft van BKCP over de ambassadeursrol die Nys zich graag toe eigent. Zijn salaris bij Crelan is zo hoog dat de rest van de ploeg (op vriend Sven Vanthourenhout na) is opgedoekt. Zijn startgeld is dermate hoog dat organisators met enige regelmaat 'nee' verkopen aan andere ren ners. Nadat Mathieu van der Poel werd uitgejouwd in Gieten stoor de het veel renners dat Nys niet hard stelling nam tegen de fans die op deze manier de aanstormen de jeugd proberen te dwarsbo men. Op de Koppenberg eiste Nys alleen maatregelen tegen Denu welaere, maar zweeg hij over het fluitconcert in de richting van Van Aert. De dag erop wilde Nys in de Su- perprestigeveldrit van Zonhoven zijn frustratie omzetten in een klinkende zege. „Ik stond om half zeven al met mijn helm op naast het bed", luidde de waarschuwing voor een grootse strafexpeditie. Lange tijd leek Nys op weg naar de zoete wraak, tot hij in de galop naar de finish in de laatste onver harde bocht zelf een foutje maak te. Hij verloor snelheid en Kevin Pauwels was er als de kippen bij om het af te straffen. MAANDAG 3 NOVEMBER 2014 AUSTIN PARIJS SAINT-DENIS SINGAPORE ABU DHABI Kjeld Nuis zegeviert op de 1000 meter, met een baanrecord, foto Sander Chamid/Hollandse Hoogte door Ad Pertijs KOPPENBERG/ZONHOVEN - Vijftien jaar lang was Sven Nys vooral een waardige koning van de cross. De laatste tijd begint de 38-jarige Belg echter trekjes te vertonen van een man die het maar moeilijk kan ver kroppen dat de jeugd klaar is om zijn kroon over te nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37