SPORT j 66 Of ik nu, met alle respect, tegen Rick ten Voorde of Messi speel, ik sta niet met stress op 4 en 5 Slordig Ajax neemt tegen FC Dordrecht pas laat afstand: 4-0. Tegen Barcelona moet het spel woensdag een stuk beter zijn. Verhoene opgelucht na winst van Hoek Kjela Nüis is terug met goud op 1000 meter AMSTERDAM - Neem een willekeu rige basisspeler van Ajax en hij is, wat transferwaarde betreft, vrij wel zonder uitzondering evenveel of meer waard dan de gehele selec tie van FC Dordrecht samen. De marktwaarde van doelman Jasper Cillessen ligt bijvoorbeeld twee keer zo hoog als de 3,58 miljoen euro waarvoor de inderhaast bij eengezochte basiself van de pro movendus in de boeken staat. Het zijn cijfers waar ze in Amster dam liever niet bij stil staan. Om een plausibele reden. Woensdag is Ajax namelijk zelf aan de beurt, dan is het de dreumes in de Cham pions League-ontmoeting met Bar celona. Afgaande op de wedstrijd van zaterdag wordt dat een kanslo ze missie. Anders dan de 4-0-eind- uitslag deed vermoeden, hadden de Amsterdammers het een uur lang bepaald niet eenvoudig. Dat ze pas loskwamen toen de tegen stander met tien man kwam te staan, belooft weinig goeds voor woensdag. Dit weekeinde becijferde de overi gens flink onder vuur liggende Barcelona-voorzitter Josep Barto- meu in De Telegraaf hoe groot Eu ropees het financiële verschil tus sen de Spaanse kampioen en de Nederlandse titelhouder gewor den is. Waar de begroting van Ajax al jaren niet of nauwelijks groeit, gaat men in Spanje ieder jaar met gemak enkele tientallen miljoen omhoog: naar ruim een half miljard. „Allemaal waar natuurlijk, maar ie dereen kan van iedereen winnen", wilde Lasse Schone, de maker van de eerste twee goals, zaterdaga vond doen geloven. „Meestal gaat het zoals vanavond, maar we heb ben vorig jaar laten zien dat het ook anders kan", refereerde de Deen aan de verrassende zege van Ajax op Barcelona in de Arena. Ook andere Ajacieden toonden za terdagavond de nodige bravoure. Anwar El Ghazi, in het eerste uur op rechts overigens de meest drei gende Ajacied, zei uit te kijken naar het duel van woensdag. „Ik ben niet bang voor Jordi Alba." En Joel Veltman, die zaterdag op voor beeldig aangeven van Davy Klaas- sen de 3-0 maakte, beweerde dat hij de ochtend voor een wedstrijd altijd hetzelfde gevoel heeft. „Of ik nu, met alle respect, tegen Rick ten Voorde of Messi speel, ik sta niet met stress op." Veltman voegde er eerlijkheidshal ve wel aan toe dat de kans die hij Ten Voorde zaterdagavond toe stond, door Messi wél zou zijn be nut. Hetzelfde gold natuurlijk voor de enorme schietkans die Jo ris van Overeem al in de eerste mi nuut werd geboden. Nu bleef de slordigheid onbestraft, tegen Bar celona zou het al na zestig tellen bekeken zijn geweest. „Woensdag zijn dat tegengoals", erkende Velt man. „Ik denk dan ook dat we rich ting woensdag eigenlijk weinig of niks positiefs van deze wedstrijd tegen Dordrecht mee kunnen ne men. We pakken drie punten, hou den de nul en zo'n ruime uitslag is natuurlijk nooit slecht voor het vertrouwen. Maar eigenlijk ging het maar heel stroef." Dat was onbegrijpelijk. Vrijdag nog liet trainer Frank de Boer blij ken dat Ajax duels als met Dord recht toch vooral 'professioneler' wil gaan benaderen. Ajax wil, nu het nog op drie fronten (competi tie, beker en Champions League) strijdt, de duels eerder in een plooi te trekken, om zo krachten te kunnen sparen. Door vroeger druk te zetten, offen- siever te gaan spelen, denkt Ajax-trainer Frank de Boer in de competitie het verschil met 'de kleintjes' sneller te kunnen ma ken. Wat hij wil, werd vorige week in het eerste half uur tegen Go Ahead Eagles duidelijk. Dat wa ren de beste minuten van dit sei zoen tot nu toe, aldus De Boer. Za terdag tegen FC Dordrecht wilde het echter voor geen meter luk ken. „We speelden niet groots, hadden moeite de vrije man te vinden. Het was zeker geen mak kelijke avond, we hebben er dik een uur voor moeten knokken", er kende Lasse Schone. Dordrecht stond toen inmiddels met slechts tien man. Josimar Li ma kreeg na 63 minuten, ten on rechte overigens, zijn tweede gele kaart. Nog geen minuut later ver oorzaakte Funso Ojo een vrije trap, die door Lasse Schone fraai werd ingeschoten. Op feilloos aan geven van Davy Klaassen tilden Joël Veltman en Lucas Andersen de score snel daarna naar meer aanvaardbaar niveau: 4-0. MAANDAG 3 november 2014 m Ajacied Lasse Schone, zaterdagavond goed voor twee doelpunten, torent boven William Troost-Ekong uit. foto VI Images Woensdag is Ajax de dreumes door Edward Swier Joël Veltman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33