-O- C leuke boodschap O CONSUMENT 29 Nagellak speciaal Extra tas voor voor kindervingers (on)belangrijke items Paraplu zorgt voor Franse elegantie Mooi accent met koperen schaal Een broodje, een krentenbol of desnoods V fl een bord zilvervliesrijst. Ontbijten is de M beste start van de dag. Ruim een half miljoen kinderen, verdeeld over 2.500 basisscholen, ontbijten deze week op school. In tweehonderd ge meentehuizen worden schoolkinderen onthaald op een burgemeesters ontbijtje. En vlakbij het Haagse Binnen hof eten kinderen samen met politici een broodje. Reden: het is de week van het Natio naal Schoolontbijt. We weten inmiddels wel hoe belangrijk een goed ontbijt is voor kinderen (maar ook voor volwasse nen trouwens) die een prestatie moeten leveren; of die nou fysiek of mentaal is. Toch verschijnen nog schrikbarend veel kinderen op school zonder iets substantieels in hun maag. In de loop van de ochtend zie je hun energieniveau achteruit hollen en verliezen ze snel hun concentratie, blijkt uit onderzoek. Om het belang van een goed ontbijt te onderstrepen, is het Nationale Schoolontbijt in het leven geroepen. Het bereiden van een gezond ontbijt is helemaal niet inge wikkeld en hoeft ook absoluut geen uren te kosten. Volko renbroodjes en -boterhammen (glutenvrije crackers voor mensen met gluten-allergie) en een krentenbol; beleg in de vorm van magere vleeswaren zoals kipfilet of beenham, een plakje 30+kaas of een ei; halvarine; een zuivelproduct zoals melk of drinkyoghurt; fruit, bijvoorbeeld een mandarijn, ba naan, appel of vers sinaasappelsap. Zoet beleg mag ook, maar kies dan voor honing, appelstroop of halvajam, in plaats van chocopasta of hagelslag. Veel gezonder! Komkom mer of tomaat op je boterham is ook een goed idee. Goede alternatieven voor brood zijn havermout en muesli. Of, in andere eetculturen, volkoren noodles of zilvervlies rijst. Pas op met ontbijtgranen. Vooral de krokante, ge klonterde cruesli's bevatten veel verzadigde vetten en sui kers en minder vezels dan je zou hopen. Cereals die zich speciaal op kinderen richten, bevatten over het algemeen veel suiker en zijn mierzoet. Ze leveren vrij wel geen bruikbare voedingsstoffen, alleen loze calorieën. Bovendien maken ze kinderen verslaafd aan suiker. Geef lie ver pure muesli, met zoet van (gedroogd) fruit. Meng er eventueel wat honing of ahornsiroop doorheen. Dat zijn na tuurlijke zoetmakers die wél waardevolle voedingsstoffen bevatten. NIET OVERSLAAN EEN DIKKE 8 BUITEN DE DEUR MAANDAG 3 NOVEMBER 2014 Kleine meisjes worden groot en dan willen ze experimenteren met nagel lak. Iets dat ouders niet altijd prettig vinden: chemisch ruikende lak op kin dervingertjes. Hopscotch maakt spe ciale kindernagellak, vrij van schadelij ke stoffen. De nagellak is makkelijk op te brengen en droogt binnen 3 minu ten. Voor een langduriger resultaat kun je er nog een top coat op doen. Die is er ook met glitters, waardoor al le kleurtjes glitter te maken zijn. De kindernagellak is in 10 kleuren ver krijgbaar, van Red Rover (rood) tot Little Bo Peep (zachtlila) en Twinkle Twinkle Little Star (zilver). Een flesje kost 9,95 euro en bevat 7 ml. www.greenjump.nl Hou je altijd wat spullen over die net niet in je handtas passen? Zorg dan dat je altijd een extra shopper bij je hebt, die ruimte heeft voor wat bood schapjes, boeken of papieren. Hou het zomerse gevoel vast met deze vrolijke tas, gemaakt van felblauwe kunststof met gele binnenzijde. De zijkanten zijn zwart/wit-gestreept Op voor- en achterzijde staat de tekst Random Crap. En dat is ook precies wat er alle maal in moet. Ga je op pad, dan weet je nu in ieder geval zeker dat je de meest (onbe langrijke items bij je hebt. Voor de prijs hoef je het niet te laten: de tas kost 6,95 euro. www.whatsinabag.nl hopsco^cg Over nut en noodzaak van paraplu's zijn de meningen verdeeeld. De een kan niet zonder en steekt zelfs op de fiets in een storm nog een paraplu op. De ander vindt ze maar onhandige din gen die je dwingen om met een hand omhoog te lopen als het regent. Waar om zo bang voor nat haar? Maar zelfs de meest verstokte paraplu-critici ra ken vertederd bij dit transparante exemplaar, met een grafisch en ook behoorlijk trendy pied-de-poule mo tief. Wat je er verder ook van vindt: een beetje Franse elegantie in grijze Hollandse weersomstandigheden is nooit verkeerd. De paraplu kost 17,95 euro. www.Funky-Friday.com Als je huiskamer of keuken een klein accent kan gebruiken, denk dan eens aan een schaal. Dat is een mooie en te gelijk ook praktische toevoeging aan je interieur. Je kunt haar leeg laten of vullen met fruit, noten of (met het oog op de komende feestdagen) des noods kerstballen. House Doctor maakt deze prachtige, koperkleurige schaal met gehamerde structuur. Erg mooi om te zien en ook nog eens hele maal bovenop de trend. De tint koper oranje is immers de kleur van 2015. De schaal, gemaakt van aluminium, is alleen te gebruiken als decoratief ele ment. Doorsnede: 30 cm, prijs: 61,95 euro. www.thuuz.nl Ontbijten doe door Puck Kerkhoven reageren? consument@depersdienst.nl Vier argumenten om geen ontbijt over te slaan: Het levert brandstof en energie om goed aan de dag te beginnen. Kinderen die ontbijten, leren beter. Bij volwassenen neemt de kans op fouten en bedrijfsongelukken af. Vezels in de morgen brengen de spijsverte ring goed op gang. Uit een enquête onder bijna 2.000 leerkrach ten blijkt dat ze het Schoolontbijt een dikke 8 als rapportcijfer ge ven. De Ambachtelijke Bak kers, Albert Heijn, Coop, Hoogvliet, Plus en Poiesz zorgen dat al le deelnemende scho len op tijd hun ontbijt- boxen ontvangen, www.schoolontbijtnl Ga lekker buiten de deur ontbijten bij de Hema of Ikea. Voor 1 euro heb je een heerlijk ontbijt! Het ontbijt van Intratuin is wat duurder, maar met 2,95 euro nog altijd heel schappelijk, voor een pis toletje, croissant, plakje ham, plakje kaas, gekookt ei, jam, 2x echte boter. Bij Bakker Bart ontbijt je prima voor 2,50 euro; dat is inclusief jus d'orange. beeld Erna van Eerdewijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 29