Faillissementen, ellenlange procedures, gesteggel over de bestemming, een trage gemeente en een rechtszaak. Het kwam allemaal voorbij in bijna een halve eeuw tijd. 24 ZEELAND ENTREE NIEUWERKERK 66 Om de 5 tot 7 jaar moet je je EP Een exclusief vorkje prikken in Nieu- werkerk, op de hoek waar Stolpweg en N59 elkaar raken. Het had zo maar gekund. Zoals ook slapen, shoppen en zelfs dansen door de ja ren heen de revue passeerden als mogelijke in vullingen voor de plek die nu al jaren Gat van Nieuwerkerk wordt genoemd. Want, bijna 48 jaar nadat er een eerste paal werd geslagen, is bij de entree van het Duivelandse dorp nog steeds slechts gras en onkruid te zien. Wie onbedwingbaar de behoefte voelt iets moois van de grond te tillen, doet er goed aan zich niet in het dossier Gat van Nieuwerkerk te verdiepen. „Eerst zien dan geloven", ver woordde de dorpsraad in 2002 de mening van de bevolking over het toenmalige plan om al lerlei Nieuwerkerkse bedrijven op deze locatie - in de volksmond als Gat van Nieuwerkerk aangeduid - te clusteren. Gepokt en gemazeld door de ervaringen in voorgaande jaren, lieten weinigen zich verleiden tot enthousiaste uit spraken. Anno 2014 is dat nog niet veel anders. Volgens het jongste plan zouden de supermarkten Jumbo (het huidige C1000) en de Aldi plus wat kleinschalige detailhandel zich op het 'Gat' vestigen. Of dat ooit écht gaat gebeuren? Rien Schot van de C1000 onthoudt zich wijse lijk van commentaar. Dat is een zaak van grondeigenaar en pandeigenaar, licht de on dernemer toe. Schot trekt ondertussen zijn ei gen plan. Hij stapt in de eerste helft van 2015 over op de Jumboformule. Het ombouwen van C1000 naar Jumbo is een landelijk traject, maar los daarvan is het volgens Schot hoog tijd voor verandering. „Om de 5 tot 7 jaar moet je je supermarkt verbouwen. De winkel is nu een jaar of zeven oud. Het is voor ons een mooie nieuwe uitdaging. Wij gaan uit van onze eigen kracht." Daar doet Schot slim aan. Het meest recente - afgelopen maand gepresenteerde - rapport uit de koker van Bureau Stedelijke Planning geeft aan dat het clusteren van twee supermarkten bij de entree van Nieuwerkerk niet strookt met de supermarktvisie die dit bureau voor de gemeente Schouwen-Duiveland heeft ont wikkeld. Wethouder Ad Verseput gaf meteen aan geen streep door de Nieuwerkerkse plan nen te willen halen, omdat er jaren geleden al afspraken met de betrokken partijen zijn ge maakt. Maar het geeft wel aan dat van eendui digheid nog altijd geen sprake is, terwijl er supermarkt verbouwen. Het is voor ons een mooie nieuwe uitdaging. Wij gaan uit van onze eigen kracht TUSSEN DROOM EN DAAD EF Na bijna een halve I Wat is er terechtgekomen van de Grote Plannen die blijkens indrukwekkende artisfs impressions het Zeeuwse land schap zouden herscheppen? I Links: de motelresten. Rechts: de huidige situatie. De bouwtekening geeft zicht op hoe het motel er uit had moeten zien. foto's Dirk-Jan Gjeltema, tekening Gemeentearchief door Esme Soesman Rien Schot, supermarktondernemer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 24