Dansers warmen zich op voor Dansdroom ZEELAND 23 Aanbiedingen in Kunstweek Bijeenkomst over rederijkers Studieweekend Muziekbond zit vol liefde MIDDELBURG - In de nationale Kunstweek die tot 9 november loopt, kunnen kunstliefhebbers een slag slaan. Deelnemende gale ries, kunstinstellingen, gemeen ten, kunstenaars en de kunstuit leen hebben aanbiedingen of ac ties. Een van de deelnemende galeries is GalleryMaritime aan de Gort straat Middelburg. Galeriebezoe kers ontvangen bij deze galerie een artistieke attentie en zolang de voorraad strekt een jaarkaart voor kortingen op tickets voor kunst en cultuurevenementen. vraagd een Indianendans te com poneren. Verder heb ik er een nummer van Glenn Miller inge gooid en komen er een country nummer en een lied over armoe de in." Koerselman is blij met de emotio nele chronologie die Bierens haar biedt in de briefwisseling die twintig jaar overstrekt. „Het wordt dus een dialoog, maar ze kunnen elkaar niet zien. Dat is de dramatiek dat ze elkaar niet kun nen bereiken. Ondanks dat zij op 20 vierkante meter speelvloer zit ten. Daar zit de uitdaging." De regisseuse kiest in de vormge- ving ook voor videoprojectie om verschillen en overeenkomsten tussen het land daar en hier te duiden. Zij zegt het verlangen van een moeder en een dochter om contact te houden heel goed te kunnen begrijpen. „Zelf zeg ik altijd tegen mijn moeder: Als je dood gaat, moet je mij je telefoon nummer geven, want ik moet je wel kunnen bellen in dat graf." Ilse Uitterlinden speelt, evenals in 2010, de rol van Anna. „Het is raar, maar het blijkt dat zo'n rol in je wezen blijft zitten. Ik laat mij door de tekst van Marjolein weer terug in de staat van die vrouw brengen. Het voelt alsof ik iets vertrouwds aantrek. De woor den dicteren me en er zal ook iets zijn als een lichamelijk geheu gen." De voorstelling maakt flin ke sprongen in de tijd. Moeder en dochter worden 20 jaar ouder. „In de vorm verandert er iets: een an der beeld, een andere setting, eni ge verandering in de kleding. Ver der gaat het vooral spelenderwijs. Op een bepaald moment dicteert mijn lijf dat het leven mij heeft bewogen en dat ik een stuk ouder ben geworden", zegt de speelster. „Een dochter die weggaat naar dat land van over de zee vanwege de armoede in Zeeland. Ik heb voor inleving in mijn rol wel een beetje kunnen putten uit de ver halen van Zeeuwse Vrouwen, waar ik een paar jaar geleden ook in speelde bij Zeelandia", zegt As- trid van Eek over de rol van de dochter die zij nu speelt. Zij vindt het mooie uitdaging: het spelen van een dialoog zonder dat je el kaar echt ziet of aanspreekt. Van Eek is zelf moeder van twee doch tertjes van 7 en 2 jaar. Ze moet er echt niet aan denken dat die ooit 'overzee' zouden gaan wonen. VOORLOPIGE SPEELLIJST LAND VAN OVER ZEE' MIDDELBURG - In de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg wordt op 8 november een publieksdag over de rederijkers gehouden. De bijeenkomst begint om 13.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Die dag zullen er in de biblio theek ook diverse stukken, die in het beheer van het Koninklijk Zeeuws Genootschap zijn, wor den tentoongesteld. Het Werkver band Rederijkers Zeeland wil de geschiedenis van het Zeeuwse re derijkersleven in kaart brengen. Diverse werkgroepen, die zich be zighouden met de rederijkers ge ven acte de presence. Professor A. van Dixhoorn van de University College Roosevelt verzorgt een in troductie. „Meer dan 125 dansers hebben zich voor de Dutch Don't Dance Division aangemeld", zegt project leider Barbara Audenaert van Scoop. „Dit dansgezelschap kiest altijd voor bijzondere locaties." De artistiek leiders van de Dutch Don't Dance Divison, Rinus Sprong en-Thom Stuart, zijn voor al bekend door hun deelname aan The Ultimate Dance Battle. Dansers van het MBO-Dans in Goes, de dansklassen van het Scheldemond College en diverse basisscholen uit Vlissingen doen mee. „Het belooft een spektakel te worden", zegt Audenaert. „Dansdroom Zeeland is een sa menwerking tussen Stichting Danzee, Scoop, MBO Dans, de Zeeuwse theaters en alle Zeeuwse dansscholen. Zeeuwse (amateur)dansers krij gen de kans om onder leiding van een topchoreograaf een danscho- DOMBURG - De Zeeuwse Muziek bond heeft gekozen voor het the ma 'Liefde' voor het jeugdstudie weekend dat van 12 tot en met 14 december wordt gehouden in De Parel in Domburg. Het repertoire sluit aan bij het gekozen thema. Het weekend is bedoeld voor mu zikanten van 14 tot circa 23 jaar. De muzikale leiding is in handen van de dirigenten Cathy Kotoun en Ronald Slager. Op de zondag middag is er om 15.00 uur een openbaar toegankelijk slotcon- cert. Het weekend biedt plek aan honderd deelnemers. Aanmelden kan tot 12 november via de websi te: www.jswzeeland.simpsite.nl reografie in te studeren. Kortom, om eens met professionals te wer ken. Talenten krijgen via Dans droom net dat zetje dat ze nodig hebben om zich aan te melden voor een opleiding aan een dansa- cademie. Een ander onderdeel van Dans droom is een optreden in het voorprogramma van Introdans. Dat gezelschap heeft als thuisba sis Arnhem. Het dansrepertoire van Introdans is modern, maar ontstaat vanuit een klassieke ba sis. Introdans doet op 20 novem ber de Stadsschouwburg in Mid delburg aan. Ook voor deelname aan het voor programma van Isabelle Beer naert is veel belangstelling. Beer naert is een modern choreografe en bekend van de tv-program- ma's So You Think You Can Dan ce en The Ultimate Dance Battle, waarin zij met haar team uiteinde lijk de finale won. Haar theatervoorstellingen wer den in 2012 en 2013 nog bekroond met de Danspublieksprijs. Zij staat voor Dansdroom geprogram meerd op 31 januari in het Schel- detheater in Terneuzen. MAANDAG 3 NOVEMBER 2014 Voor meer informatie kijk op: www.kunstweek.nl Woensdag 12 nov.: De Mythe, Goes, 20.00 uur (try-out). Donderdag 13 nov.: De Mythe, Goes, 20.00 uur (première). Vrijdag 14 nov.: Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.00 uur. Zaterdag 15 nov.: De Schutse, Burgh-Haamstede, 20.00 uur. Vrijdag 21 nov.: Podium Klooster hof, Hoogerheide, 20.15 uur. Zaterdag 22 nov.: De Meulvliet, Tholen, 20.00 uur. Woensdag 26 nov.: Schouwburg, Middelburg, 20.00 uur. Donderdag 27 nov.: Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur. Vrijdag 28 nov.: De Meiboom, Krabbendijke, 20.00 uur. Zaterdag 29 nov.: De Stenge, Hein- kenszand, 20.00 uur. Regisseuse Annechien Koerselman in gesprek met de twee actrices, foto Lex de Meester moeder en dochter VLISSINGEN - Ruim 125 jonge dan sers uit Zeeland hebben zich inge schreven voor het project Dans droom Zeeland. Dansdroom be leeft dit jaar haar tweede editie. Op zaterdag 8 november (aanvang 15.00 uur) komt de eerste groep dansers van het project in actie. Ze doen mee met de Dutch Don't Dan ce Division voor een optreden in de Machinefabriek in Vlissingen. 1 Isabelle Beernaert treedt met gevorderde Zeeuwse dansers op in de Schel- detheater in Terneuzen. Machinefabriek in Vlissingen, zaterdag 8 november, 15.00 uur, Dutch Don't Dance Divison, Kaartjes via de Cultuur- werf Vlissingen, 5,00 euro per stuk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23