9 llllllill Kerstshoppen Duitsland Topdrie publieksprijs Zeeuwse boek D66-leider Alexander Pechtold zinspeelt openlijk op een kabinetsval: hij wil nu eindelijk zelf aan het stuur zitten. Woensdag is Ajax de dreumes 256e jaargang nr. 259 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 VLISSINGEN - Een tussentijdse tel ling van de stemmen voor de pu blieksprijs voor het Zeeuwse boek laat een kleine verschuiving zien in de topdrie. Zo staat 'Mees ter Mitraillette' nu in de topdrie, net ten koste van 'De Stenen van Cruz de Ferro zwijgen' (168 stem men). De topdrie op dit moment: Breskens en de Visserij; Frans Meijaard, Reggie Corijn, Wilma Valk (358 stemmen) (1). 2. Feniksvrouw; Rachelle Verhage (209) (2). 3. Meester Mitraillette; Jan Van- toortelboom (178) (4). Stemmen op één van de 77 inge zonden boeken kan nog tot vrij dag 7 november 18.00 uur via www.pzc.nl/publieksprijs of PZC-publieksprijs, Postbus 5046, 4380 KA Vlissingen.- DE STELLING UW MENING 528 reacties 555530 Later vandaag regen 14° MAANDAG 3 november 2014 DEN BOSCH - Ruim een jaar lang mochten WD en PvdA rekenen op de niet aflatende steun van D66 bij grote hervormingen in de zorg en de sociale zekerheid. Op positie voeren vóór het kabinet, heette dat volgens leider Alexan der Pechtold. Nu heeft hij er ge noeg van. „We hobbelen van ak koord naar akkoord", zei hij zater dag na afloop van het partijcon gres in Den Bosch. „Wie weet", pookte hij het vuurtje op, „heb ben we volgend jaar al nieuwe Tweede Kamerverkiezingen." De machtshonger spatte van het podium in de Brabanthallen. Pechtold kwam er rond voor uit dat hij niet slechts wil bijsturen, maar zelf wil meesturen: in een kabinet. Het wordt dus menens bij de Pro vinciale Statenverkiezingen in maart, als ook de zetelverdeling in de nieuwe Eerste Kamer wordt vastgesteld. „Dan worden de kaar ten opnieuw geschud." De toon van de D66-campagne is ook al duidelijk. Pechtold schetst voortdurend als beeld van het hui dige kabinet dat het geen ideeën meer zou hebben en door onder linge meningsverschillen niets meer zou klaarspelen. „Is een kabi net dat niet vooruit is te branden, nog wel het beste kabinet voor Ne derland?", hield hij de achterban voor. De coalitiestrijd om een 'paar pro centjes bijtelling' voor leaseauto's en het vooruitschuiven van een belastinghervorming zijn volgens hem een veeg teken van een ge brek aan ambitie. Daartegenover zet D66 zijn agenda. Zo moet Ne derland energieonafhankelijk wor den. De partij wil ook korte met ten maken met de in haar ogen knellende cao's en verplichte pen sioencontracten. Met een status quo-regeling over euthanasie wordt geen genoegen meer geno men. Bij een volgende formatie eist D66 een volwaardige rol op. De partij wil na de recente verkie zingsoverwinningen voor de ge meenteraden en het Europees Par lement niet langer de bijwagen zijn, zoals in de paarse kabinet ten, Balkenende-II, en recent als gedoogpartner. Hierbij speelt de persoonlijke frustratie van Pech told mee: onder zijn leiding gaat het al jaren crescendo, maar de grote buit - een superscore bij lan delijke verkiezingen - blijft steeds uit. Ook als het op formeren aan kwam, viel D66 steeds buiten de boot. Voor een man die alweer zijn tiende jaar als partijleider in gaat, is dat niet te verkroppen. Europees geld is kans voor Zeeland Editie: Walcheren e Ik ben klaar met Pechtold Reageer op pzc.nl Ik wil best meer belasting betalen voor behoud gemeentelijke voorzieningen EENS 11% ONEENS D66 is wel klaar met kabinet door Laurens Kok Alexander Pechtold spreekt op het congres van D66 in Den Bosch, foto Johan Niels Kuiper Kom de kerstsfeer proeven op één van de vele gezellig verlichte kerstmarkten in Duitsland, met vele kramen vol leuke spulletjes. 3- of 4-sterren hotel inclusief ontbijtbuffet Markten in o.a. Düsseldorf, Berlijn, Münsteren Keulen Kras.nl/kerstshoppenduitsland of bel 0900-9697,la> Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1