ZEELAND Fax OEÜ Vechtpartij Goes a'mana^ a 22 en 23 Vlissingen beleefde zaterdag de warmste novemberdag ooit gemeten. Het werd er 's middags net geen 18 graden. in op www.contacta.nl/registreren Gat vanMeuwerkerk na jaren nog Relatie op afstand tussen rrioeder en dochter WK door Cornelleke Blok VLISSINGEN - Terwijl schaatsers in Heerenveen zaterdag het Neder lands kampioenschap afstanden re den, staan kinderen op het strand van Vlissingen met blote voeten in het zeewater. Het lijkt wel zomer. Dominica Soach grinnikt. „Het is ongelooflijk. Ik had nooit gedacht dat we in november nog eens op het strand zouden zitten. Toen we hier in augustus waren, moesten we onze jassen aan. En nu zitten we hier met zonnebril en T-shirt. Haar dochter Constantia (5) en zoon Roch (3) spelen in het zand. Het Poolse gezin, dat in Herentals (bij Antwerpen) woont, is een dagje in Zeeland. „Het is hier zo mooi en stil", zegt Dominica. „We hebben vanmiddag zandkas telen gebouwd en lekker gepick nickt." Mensen wandelen met opge stroopte broeken door de bran ding. Sommigen doen een dutje in het zand, terwijl hun wangen rood kleuren van de herfstzon. En de terrassen zitten vol met men sen die - soms alleen in een hemd je - genieten van een witbiertje, een glas wijn of een boek. Henk Dom, die vlakbij Mechelen woont, wilde deze mooie herfst dag liever in Vlissingen doorbren gen dan aan de Vlaamse kust. „Hier is het zo lekker rustig." Hij kijkt toe hoe zijn zoontje Frenne (3) een kuil met dam maakt met een schepje. Het jongetje stampt vrolijk met zijn voeten in het wa ter, terwijl zijn bouwwerk keer op keer onderloopt. Even verderop slaken Demet Ku- mas uit Middelburg, haar moeder Keklik en zussen Tugba en Seyda gilletjes als ze hun voeten onder dompelen in het water. „Het is best wel koud!" Tugba, Seyda en Keklik komen uit Eindhoven en vinden het gewel dig om de zee te voelen. „Dat heb ben we thuis niet." Demet herinnert zich hoe ze vo rig jaar in oktober thuis de verwar ming al aanzette. „In Nederland lijkt het altijd óf zomer óf winter te zijn. Dit is de echte herfst. Prachtig!" Het is deze zaterdag de warmste novemberdag die Vlissingen ooit beleefde sinds het begin van de metingen in 1906. Even voor het middaguur is het al 17,4 graden en 's middags stijgt het kwik tot 17,9 graden, meldt Meteogroup. Het oude novemberrecord voor Vlissingen is met groot gemak ge broken: op 3 november 2005 werd het 17,5 graden. In Westdorpe is het nog warmer, al wordt daar het warmterecord voor november net niet gebroken. In het Zeeuws- Vlaamse grensdorp stijgt het kwik zaterdag tot 19,1 graden, maar op 4 november 1994 was het daar nog iets warmer: 19,3 graden. Het dagrecord werd wel gebroken in Westdorpe. Op 1 november was nooit eerder zo warm, sinds begonnen is met meten in 1991. Het vorige dagrecord dateert van 1999, toen het 17,8 graden werd. GOES - In een woning aan de Me loenstraat in Goes vond zaterdag avond een vechtpartij plaats waar bij een mes is gebruikt. Een 36-jarige vrouw en een 33-jari- ge man uit Goes raakten gewond. De 33-jarige man en een 24-jarige Vlissinger zijn gearresteerd van wege betrokkenheid bij de vecht partij. De politie doet nog onderzoek naar het voorval. Toegegevenhet is niet meer hele maal het hipste apparaat in het kan toor, anno 2014. Dat haar dus even uitgelegd moest worden hoe de fax werkte, was geen enkel probleem. Een collega was dan ook best bereid het haar even uit te leggen. Alles op gelost, zou je zeggen. Maar toen hij haar even later uit zijn ooghoek in de weer zag met de fax, ging er duidelijk toch iets mis. Keer op keer stuurde ze hetzelfde be stelformulier weg. „Een bestelling is genoeg, hoor", merkte hij nog droogjes op. Ze kon er niet om lachen. „Dat weet ik wel, maar dat rotding doet het niet. Het papier komt elke keer terug." Registreer gratis als zakelijke bezoeker LRegistratie code: 54734692 PZC MAANDAG 3 november 2014 Een zomerdag in november Dominica Soach met haar man Gregor, dochter Constantia en zoon Roch. „Ik had nooit gedacht dat we in november op het strand zouden zitten." Demet Kumas uit Middelburg (links) en Keklik Yüksel, Seyda Yüksel en Tugba Kumas uit Eindhoven genieten van het mooie weer op het strand van Vlissingen. foto's Ruben Oreel Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen q contacta.nl Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17