Welkom op stand 707 bij Sprekers Ria Joosten (midden) proost öp haar succes. Tekst: Annet van de Ree Foto's: LAAG Erkenning van haar werk De start van een eigen bedrijf Logistiek en innovatie Goed personeel is onmisbaar Joost zet de accountancy op z'n kop: een geheel nieuwe kijk op het voeren van de administratie! www.hallojoost.nl Team is cruciaal voor het succes Zakenvrouw van het jaar wordt je niet alleen. Trots als Ria Joosten is op haar titel, zo trots is ze ook op haar medewerkers. "Goed gemotiveerd en opgeleid personeel, daar draait het uiteindelijk allemaal om. Werken met een glimlach." En ze deelt haar titel dan ook met trots met haar 140 medewerkers. GOES - "Ik vind het een grote eer en geniet elke dag van dit bijzondere jaar." Met enthousiasme draagt Ria Joosten de titel Zakenvrouw van het jaar 2014, winnares van de 33e Prix de Veuve Clicquot. In maart van dit jaar wordt ze, totaal onverwacht, be noemd tot de nieuwe ambassadeur van de vrouwelijke ondernemers in Nederland. Een rol die dicht bij haar staat vanuit haar visie op het vrouwe lijk ondernemerschap van waaruit ze o.a. pleit voor financiële onafhanke lijkheid van de vrouw. Ook voor baar bedrijf is het een mooi podium. "We kunnen nu, nog meer dan voor heen, onze passie voor gastvrijheid la ten zien. We worden nu voor vol aan gezien, als u begrijpt wat ik be doel...en men is nu nog positiever dan voorheen over ons bedrijf." Een jaar lang is Ria Joosten nu ambas sadeur van het vrouwelijk onderne merschap. En dat betekent dat ze ge middeld één keer per week haar ver haal vertelt. "Dat is erg leuk om te doen, ik deel graag mijn ervaring en visie met andere mensen". Bijzondere ontmoetingen zijn daar deel van. Zo zal ze binnenkort alle Europese zaken vrouwen ontmoeten bij het champag nehuis Veuve Clicquot in Reims. Een ontmoeting waar ze zich op ver heugt. Ria Joosten werd voorgedra gen door een collega zakenvrouw uit Limburg. Na de nominatie werd het bedrijf door de jury organisatorisch en financieel doorgelicht. "Want het bedrijf van een genomineerde zaken vrouw moet natuurlijk wel gezond zijn, op alle fronten," benadrukt Ria Joosten. Ook in 2013 heeft het be drijf al in de spotlights gestaan, nadat ze tot Meest Markante Horeca onder nemer van Nederland wordt verko zen. De rasechte Limburgse startte haar ca teringbedrijf ongeveer 30 jaar geleden in Neer, waar haar man een boerderij runde. Haar passie, het naar de zin ma ken van andere mensen, vertaalt zich al snel in een eigen cateringbedrijf naast haar vaste baan als facilitair ma nager. En haar passie wordt gewaar deerd. Al snel worden de evenemen ten, waar ze voor wordt gevraagd, groter, de vraag naar haar catering groeit en net zo snel komt er perso neel bij. De combinatie met haar vas te baan blijkt op den duur niet meer vol te houden en ze gaat zich volledig toeleggen op haar eigen bedrijf: Ria Joosten Catering Evenementen. En met resultaat!Het bedrijf van Ria Joosten is inmiddels uitgegroeid tot een belangrijke speler op het gebied van catering en evenementen. 140 medewerkers, dagelijks werkzaam in o.a. het Proeflokaal Limburg, restau rant Aete Drinke en op de exclusie ve vergaderlocatie met hotelfacilitei ten Aandehammermolen, slechts een kleine greep uit de dagelijkse activitei ten. De kracht van het bedrijf zit vooral in de creativiteit en de passie om op ie dere locatie een spraakmakend en goed verzorgd evenement te creëren. "Dit vraagt veel inzet van onze men sen, logistiek is de spil van ons vak. Dat betekent elke dag opnieuw goed plannen en uitvoeren. Tot in de punt jes moet alles kloppen, alle radertjes moeten soepel in elkaar draaien. Daar naast is innovatie een belangrijk speer punt. Continu alert zijn op nieuwe trends en ontwikkelingen in ons vak en in de samenleving. Omdat we con tinu willen blijven verrassen. Duur zaamheid in mens en materieel, het gebruik van regionale producten en no-food-waste zijn op dit moment be langrijke issues binnen ons bedrijf en voorbeelden van maatschappelijke ontwikkelingen waar wij ons voor in zetten." Goed personeel, daar draait Ria Joos ten Catering Evenementen op. Zij zijn de glimlach van het bedrijf. "Wij investeren in onze mensen en leiden hen intern op. Van onze 140 mede werkers is 70% vrouw en dat past in mijn visie op vrouwelijk ondernemer schap. Ik verwacht van de vrouwen binnen mijn organisatie dat zij hun ta lenten ontwikkelen en dat zij streven naar financiële onafhankelijkheid. Zo dat zij, ook wanneer ze alleen komen te staan, economisch zelfstandig zijn. Je moet voor jezelf kunnen zorgen. Altijd!" "Ik geloof in de kracht van mijn me dewerkers en dat zal ik op Contac- ta.nl ook aan de toehoorders over brengen. Mijn visie op ondernemen heeft namelijk alles te maken met de waarde van medewerkers. De berich ten dat in 'de nieuwe wereld' robots alles zullen gaan overnemen, dat kan in bepaalde sectoren op bepaalde on derdelen misschien zo zijn, maar dat zie ik in onze branche nog niet direct gebeuren. Dan onderschat men toch de waarde van persoonlijkheid en per soonlijk contact. Die on zo belangrij ke glimlach, daar draait het uiteinde lijk om!" jcost POWERED BY WEA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 97