Wie worden de eerste winnaars van Contacta Awards? O Stand 1428 Programma overzicht Contacta.nl 2014 Robot Centre Tekst: Annet van de Ree Foto: LMG robots misschien wel de grootste rol kunnen spelen. Varen op zonne-energie Duurzaam inzetbaar Specialist automatisering Persoonlijke zorgrobotica De zorg is de sector, waar de Robotica: techniek van toekomst Het Robot Centre wordt de hotspot als het gaat om innovatie ve techniek. De studenten van Team Rembrandts zullen er met hun eigen wedstrijdrobots laten zien wat er kan én u mag het ook zelf proberen! Het Robot Centre kunt u vinden in de Oosterscheldehal, dezelfde hal waarin de Contacta Arena en het Contacta College zijn ingericht. wege vergrijzing en veroudering, een haalbaar en betaalbaar antwoord te ge ven. Toch zijn er weinig bedrijven die dergelijke 'care' technologie voortbrengen. Er zijn in West Europa zeer weinig bedrijven die heel moder ne hulpmiddelen fabriceren en aanbie den die het thuis wonen en functione ren langer en beter mogelijk maken. Focal Meditech B.V. behoort tot de ze selecte groep bedrijven en heeft een leidende positie in de markt voor ondersteuning of vervanging van de arm- en handfunctie. Team Sunrise bestaat uit een nieuwe groep van vijf enthousiaste en gemoti veerde tweedejaars mbo-studenten van de opleiding Maintenance Engi neer aan het Scalda College in Ter- neuzen. Aan hen de taak om de boot opnieuw klaar te stomen voor de race door samen te werken aan de techni sche specificaties, het onderhoud en het testen, aanpassen en verbeteren van de Zonneboot. Tijdens de DONG Energy Solar Challenge 2014 voeren zij mee in klassement A: dit is de eenpersoonsklasse. Dankzij de sponsoring van diverse Zeeuwse tech nische bedrijven neemt het team al ve le jaren mee in nationale en internatio nale wedstrijden. In 2010 won het 'oude' team de internationale Solar Challenge in Friesland en tijdens de eerste edities van de Zeeuwse Zon neboot Race en Dutch Solar Challen ge behaalden zij diverse prijzen. De techniek van de aandrijving met zon ne-energie ontwikkelt zich in hoog tempo en de snelheid van de zonnebo- ten neemt ieder jaar toe. De heren van Team Sunrise vertellen u er graag over op Contacta.nl. Een nieuwe doelstelling staat inmiddels op de ka lender, meedoen aan de internationa le World Solar Challenge in 2018. Start in Monaco en finish Leeuwar den! Team Reacon is uw ergonomische werkplek leverancier voor Nederland en België. Bij dit team kunt u terecht voor alles op het gebied van ergono misch zitten en advies over re-integra tie, ergonomie en ARBO. Voor de duurzame inzetbaarheid van werkne mers is subsidie beschikbaar van het Europees Sociaal Fonds. Om in aan merking te komen voor de subsidie moet uw ergonomisch verbeterpro ject gericht zijn op de bevordering van duurzame inzetbaarheid van werknemers. Duurzaam inzetbaar zijn nl. die werknemers,die nu en in de toekomst gezond, gemotiveerd, competent en productief aan het werk kunnen blijven. Min. leeftijd bezoekers 16 jaar Dinsdag 4 november - 16.00 - 22.00 u. 17.00 u. Checklist voor een vindbare website E-Academy 17.00 u. Innovatie, ketensamenwerking en economische potenties - minisymposium College zaal 18.30 u. Rabobank Ondernemingsplan College 19.30 u. The Future of Shopping E-Academy Woensdag 5 november - 14.00 - 22.00 u. 15.00 u. Riajoosten Arena 16.00 u. Gezondheidswinst op het werk -GGD College zaal 17.00 u. Alexander Klopping Arena 17.00-19.00 u. VOC NAC Borrel West-Brabant Plein 17.00 u. Ondernemersborrel Zeeuws-Vlaanderen Paviljoen 20.00 u. prof. dr. Erik Scherder Arena 18.30 u. DRV Met David aan het roer College Zaal 21.30-23.00 u. Ondernemersborrel Walcheren Plein 22.00 u. Ondernemersborrel met MVO prijsuitreiking Bevelanden Plein Donderdag 6 november - 14.00 u. - 22.00 u. 15.00 u. John van Zweden Arena 16.00 u. DRV Startende studenten College 17.00 u. Jack van Gelder Arena 18.30 u. Rabobank MKB Visie Sector Programma College 20.00 u. Derk Sauer Arena Voor de Beste onderneming online, Hardst groeiende onderneming en de onderneming met de Sterkste export staat er op Contacta.nl 2014 een fraaie Contacta Award te wachten. De aanmelding van potentiële win naars liep via een online enquête. De zeskoppige onafhankelijke en deskun digejury Ivo van der Velde van Weg ener, Marco Utermark van DRV Ac countants Adviseurs, Tim van de Berg van Zeeland Business, Ad de Korte van Rabobank Öosterschelde, Bart van de Heuvel van Omroep Zee land en Saskia Hermans van LMG Ex hibitions beoordeelden vervolgens de inzendingen op basis van de volgende factoren: Sterkste export: Wie van de aanmeldingen is het meest grens verleggend geografisch gezien? Beste Online: Wie heeft de meeste expertise op online gebied? En zag mogelijkheden op het web en sociale media Apps? Hardst Groeiend: Wie heeft in kor te tijd de omzet flink verhoogd? Tijdens een feestelijke uitreiking wordt er op iedere beursdag één van de winnaars bekend gemaakt! Voor de categorie Best Online ontving de jury de meeste aanmeldingen. De spanning stijgt want wie gaan de 1 e Contacta Awards in ontvangst ne men? GOES - Voor technische studenten is robotica de ultieme uitdaging. Dat vonden acht studenten van de Fontys Hogeschool Eindhoven ook en daar om richtten zij 'Team Rembrandts" op. Jaarlijks doen er nieuwe studen ten mee aan een internationale wed strijd om in zes weken tijd een robot te bouwen, maar ook de complete or ganisatie eromheen op touw te zet ten. Het resultaat hiervan delen zij graag met u in het Robot Centre met demonstraties en presentaties. Van de eenarmige industriële robots kijkt nie mand meer op, maar een nieuwe ge neratie robots voert straks meer com plexere activiteiten uit bijvoorbeeld in de zorg. Fictie of werkelijkheid? De ontwikkelingen gaan snel en de sector verwacht binnenkort de eerste 'zorgrobots' in te zetten. Op het Robot Centre vindt u ook de volgende bedrijven die direct of indi rect een link hebben met robotica techniek: KV-Techniek is een specialist in in dustriële robotautomatisering. Met een jong enthousiast team wordt er gewerkt aan de ontwikkeling van pro cesautomatisering met robots met maatwerkoplossingen, kostenbespa ring. Het effect op het productiepro ces is een meer efficiënte en betrouw bare productiemethode. KV-Tech- niek ontwerpt, programmeert en in stalleert robots voor o.a. petroche mie, voedingsmiddelen industrie, kraan- en hijstechniek en metaalcon structie bedrijven. De zorg is een sector, waar robotica een grote rol kan gaan spelen. Focal Meditech B.V. levert persoonlijke en sociale robotica, dynamische armon- dersteuning en maaltijdondersteuning zijn voorbeelden van inzet van robot techniek om de kwaliteit van leven te vergroten. Technologie voor de sti mulering van zelfredzaamheid kent een groot belang. Dergelijke techno logie moet helpen om op complexe zorgvragen, die sterk toenemen van-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 93