r Nazario de Fretes gaat onderuit met Oranje België in de ban van dopingaffaire SPORT 51 %m, -i -M IÏ3B91 - r rif* idee moeten verlaten van meerde re korte rondes. „Maak er één gro te ronde van, met meer beleving erin. Het gaat veel hardlopers niet om de tijd, maar om het lopen in de natuur. Het gaat om het genie- I ten - al is dat een woord dat niet al- I tijd gewaardeerd wordt. Maar zon der te genieten houd je het spor ten niet vol, denk ik." Van Koole hoeft het roer overi gens niet helemaal om. „Je moet de goede dingen in parkoersen be houden", zegt hij. „Het beste is om een mix te vinden van een par koers waarop prestatieve lopers uit de voeten kunnen en waarop ook liefhebbers van de trails te recht kunnen." Bij de Moerschanscross wordt er vandaag weliswaar weer gelopen in een fraai gebied, op en rond de Liniedijk, maar leggen de senio ren één kleine en drie grote ron- des af. Na de helft van de wed strijd over ongeveer negen kilome ter hebben de deelnemers alle ob stakels wel gezien. „Bij de Liniedijk zou best een par koers van zo'n tien kilometer ge maakt kunnen worden. Dat is niet zo moeilijk", zegt Patrick van Dorsselaer van het organiserende RKHAV. „Maar daar kiezen we be wust niet voor. De toeschouwers willen de hardlopers graag een paar keer langs zien komen. We hebben een middenterrein en als ze daarop gaan staan, kunnen ze de wedstrijd best goed volgen. Maar dat kan niet als je één lang parkoers maakt." Wel heeft men bij de Moerschans cross enigszins geprobeerd mee te denken over het verzwaren van het parkoers. Van Dorsselaer: „Bij ons was het al bergje op bergje af. Nu hebben we het par koers een beetje verlegd en moet er elke ronde een stuk van twintig meter stevig geklommen worden. Het is meer ploeteren dan voor heen." Of het genoeg is en in de smaak valt bij de atleten, moet nog blij ken. Koole kijkt daarbij naar de deelnemersaantallen. Als de wed strijden met de meeste trailele menten - vooralsnog zijn dat de Inkelcross, de Deltacross en de Kustcross - de meeste hardlopers mogen verwelkomen, krijgt hij ge lijk. „De markt is veranderd", weet hij. „De mensen beleven het sporten heel anders. Daar moet je op inspelen." Weer korfbalfinale Nederland-België De Nederlandse korfballers krijgen morgen de kans hun Europese titel in Maia te ver dedigen. Oranje won giste ren in de halve eindstrijd moeiteloos van gastland Por tugal. Na een ruststand van 22-7 stopte de teller in het ongelijke duel bij 41-11. Tops corer met acht treffers was Jos Roseboom, Prolongatie van de titel moet zoals gebruikelijk ten koste gaan van België. De 'Diamonds' waren gisteren te sterk voor Engeland. Het werd 26-11. Marathonloopster Jeptoo betrapt De Keniaanse marathonloop ster Rita Jeptoo is betrapt op doping. De toptatlete die op 12 oktober nog met succes haar titel prolongeerde in de marathon van Chicago, is op 25 september positief bevon den bij een controle buiten de wedstrijden om. De Keni aanse atletiekbond gaf geen details over het verboden middel dat is aangetroffen bij Jeptoo, die een persoon lijk record heeft van 2.19.57. De atlete liet aan journalis ten weten dat ze onschuldig is. „Het zijn leugens." Dodenakker voor fans Corinthians Voetbalclub Corinthians in Brazilië heeft het plan opge vat zijn fans en oud-spelers tot in de eeuwigheid aan zich te binden door een ei gen begraafplaats in te rich ten. De dodenakker in de clubkleuren komt te liggen op ongeveer 30 minuten rij den van het stadion in Sao Paulo en kan liefst 70.000 liefhebbers een laatste rust plaats bieden. Aanhangers kunnen nu alvast een plekje reserveren. De belangrijkste voetballers krijgen een gra tis graf. De Middelburger Nazario de Fre tes (Sparta) begon in de basis en mocht na 75 minuten, moegestre den, naar de kant. Sander Versen- daal uit Oostkapelle, die in het I openingsduel met Japan in de ba sis stond en voor FC Twente uit komt, bleef nu negentig minuten op de bank. Het Nederlands team liet een goe de indruk achter, maar kon uitein delijk geen gaatje vinden in de de fensie van Frankrijk. Justin Klui- vert (de zoon van Patrick Klui- vert) was nog het dichtst bij een treffer. Hij schoot de bal tegen de onderkant van de lat. Oranje on der zestien stond onder leiding van bondscoach Edwin Petersen en assistent Dennis de Nooijer. Het Nederlands elftal werkt van daag de laatste wedstrijd af. Tegen stander is dan België. De zuider buren gaan na twee duels samen met Frankrijk aan kop in het toer nooi. Beide landen hebben na twee duels vier punten. Neder land volgt met drie punten. Japan is na nederlagen tegen Nederland (3-1) en België (3-2) nog puntloos. De Nederlandse talenten zijn dus nog in de race voor de eindzege, maar moeten vandaag winnen van België. Daarbij is het team wel afhankelijk van het resultaat van de wedstrijd tussen Frankrijk en Japan. Volgens de letter der dopingwet zou het op zich niet verboden zijn om het bloed te 'verfrissen' mid dels ozon. Wel als dat gebeurt via een bloedtransfusie. Die zijn van wege de no needle policy ten ene male verboden, of je nu wel of niet het bloed na het aftappen met ozon verrijkt Het parket van Leuven is na een tip van een sporter vanaf 2012 be zig geweest met het onderzoek naar de praktijken van Mertens. Nu het is afgerond, is besloten te gen de man een strafzaak te begin nen. De arts uit Rotselaar hangt een celstraf van zes jaar en een boete tot 2000 euro boven het hoofd. De betrokken sporters zul len niet vervolgd worden. Het is aan de sportbonden of dopingauto- riteiten om te bepalen of zij aan de hand van de informatie die tij dens de rechtszaak naar buiten komt, een betrokken sporter gaan vervolgen en eventueel straffen. Aanvankelijk hanteerde het parket in Leuven een lijst met 51 sporters. Die is teruggebracht tot negen tien. Namen worden niet noemt. Wel staat vast dat er geen Neder landers bij betrokken zijn. In de loop der jaren is duidelijk ge worden dat het onderzoek is opge start naar aanleiding van een tip over vermeende ozonbehandeling van de complete Belgische wegse- lectie voor het WK wielrennen van 2012. Philippe Gilbert won die titelstrijd. Ook liet het parket begin 2013 we ten dat het de veldrijder Tom Meeusen op de korrel had. Naar aanleiding van het onderzoek naar zijn handel en wandel werd de man uit Essen door zijn eigen bond uitgesloten voor het WK. Wegrenner Jurgen van den Broeck kwam tijdens een persbijeen komst zelf naar buiten met het feit dat hij banden had met Mer tens. De man zou hem behandeld hebben voor problemen met zijn neus- en voorhoofdsholten (sinus sen). Ozontherapie zei hij alleen te kennen van horen zeggen. Meeusen voert hetzelfde aan. De vraag blijft of Van den Broeck en Meeusen tot de negentien spor ters behoren. Wel gaat de Bel gische pers er vanuit dat het een deel van de nationale wieier- en veldrittop is betrokken bij de rechtszaak. Ook hinkstapspring- ster Svetlana Bolsjakova en Club Brugge-voetballer Carl Hoefkens zouden tot het cliënteel van Mer tens behoort hebben. ZATERDAG 1 NOVEMBER 2014 toveral trailelementen iï 313 Voor de 29e editie van de Moerschans cross hebben 313 atleten zich aange meld. Er kan vandaag bij het secreta riaat op het Hulster parkoers ook nog ingeschreven worden. MAIA NAIROBI SAO PAULO door Jan Dagevos VLISSINGEN - Het Nederlands elftal voor voetballers onder zestien jaar heeft de tweede wedstrijd op het Val de Marne-toernooi verloren. Na dat Oranje dinsdag nog met 3-1 te sterk was voor Japan, ging de ploeg nu met 1 -0 ten onder tegen gastland Frankrijk. door Ad Pertijs NIJMEGEN - België maakt zich op voor een nieuwe, bij voorbaat ge ruchtmakende, rechtszaak rond een vermeende dopingarts. Chris Mer- tens is zijn naam, en hij wordt er van verdacht tenminste negentien veelal vooraanstaande sporters op een of andere manier gedopeerd te hebben. Centraal staat daarbij de omstreden ozontherapie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51