Cert-Jan van Leiden hoopt op ommekeer Kloetinge moet vooral het 'koppie' gebruiken VC Vlissingen kijkt omhoog in hoofdklasse Topploegen komen naar Borsele Sloepoort Cup 50 SPORT ZEEUWS CROSSCIRCUIT Mooi moyenne Van Stevendaal Hoofdsponsor van crosscircuit ziet dat nog niet alle atletiekclubs op één lijn zitten met de inrichting van de parkoersen. „Niet dat de sfeer slecht is bij ons hoor", zegt de middenvelder van Hoek. „Kijk, als je twee punten uit zes duels haalt, bestaat het ver moeden dat er gedonder is bin nen de selectie, maar dat is abso luut niet het geval. We gaan heel goed met elkaar om en zeggen als het moet elkaar de waarheid. Het geloof is er ook nog steeds." Hoek gaat vandaag op bezoek bij Rijnsburgse Boys. De Zuid-Hol landse formatie heeft zich een plaats in de middenmoot verwor ven (dertien punten uit negen wedstrijden). Hoek haalde zeven punten minder. „Het wordt na tuurlijk tijd dat we een keer drie punten pakken", beseft Van Lei den. „We hebben ook met zijn allen het gevoel dat het allemaal steeds dichterbij komt." Het is gebaseerd op de laatste twee competitieduels, tegen Ajax (1-1) en Scheveningen (2-2). „Te gen Scheveningen hadden we de voorsprong (2-0) nooit meer uit handen mogen geven", vindt Van Leiden. „We hadden die wed strijd dood moeten maken, maar op de een of andere manier lukte dat niet. We moeten zakelijker en slimmer worden. Op dat gebied zijn wel al gegroeid, maar het moet nog beter." Trainer Kenny Verhoene heeft zijn opstelling voor het duel met Rijnsburgse Boys nog niet be kendgemaakt, maar de verwach ting is dat dezelfde elf als tegen Scheveningen zullen aantreden. De trainer wil er maar mee aange ven dat zijn spelers zich deze com petitie in al hun ijver ook wel eens voorbijlopen. Dan is óf de eindpass niet goed óf wordt op be langrijke momenten de rust niet bewaard. „We zijn al een paar keer door de tegenstanders gigan tisch afgestraft, omdat we het kop pie er niet bij hielden. Natuurlijk heeft dat vaak met de kwaliteit van de tegenstander te maken, maar het komt ook door onszelf. We zullen de komende periode goed in het hoofd moeten zijn. We hebben daar afgelopen week over gesproken en hopelijk gaat het resultaat opleveren." Kloetinge krijgt de komende we ken twee thuiswedstrijden. Van daag komt Xerxes/DZB op bezoek en volgende week staat de ont moeting met FC 's-Gravenzande op het programma. In die duels moet de Bevelandse formatie van de laatste plaats zien af te komen. „We snakken naar de eerste over winning", stelt Hiensch. „En daar bij hebben we alles en iedereen nodig. We moeten het met zijn allen doen." Bij Kloetinge ontbreken Wouter de Craene en Roy Mulder. De laat ste heeft inmiddels wel zijn ren tree in het tweede gemaakt. VLISSINGEN - Echte trails zullen de wedstrijden in het Zeeuwse cross circuit nooit worden, stelt Mid delburger Floris-Jan Koole, die met sportzaak Koole Sport hoofd sponsor is van de reeks van zeven krachtmetingen. „Want daar heb je bergen voor nodig..." Maar er moet volgens de oud-triatleet wel gepoogd worden om de par koersen uitdagender te maken. „Daar vraagt de markt immers om." Vandaag begint het crosscircuit met de Moerschanscross in Hulst. Later volgen de Elderschanscross (22 november), de Inkelcross (6 december), de Deltacross (10 ja nuari), de Finlandcross (7 februa ri), de Grevelingencross (14 februa ri) en de Kustcross (7 maart). De gene die de beste vijf eindklasse ringen heeft in zijn of haar leef tijdscategorie - er zijn dus twee wegstreepresultaten - grijpt aan het einde van de winter de Zeeuw se titel. Omdat de belangstelling voor de wintercyclus in de afgelopen jaren onder de atleten terugliep, begon Floris-Jan Koole zich er in 2013 na drukkelijker tegenaan te be moeien. Hij wilde het circuit wel financieel ondersteunen, maar dan moest er wel iets gebeuren aan de parkoersen. Een jaar later constateert hij dat het niet overal in de provincie zo'n vaart loopt. „Het is nog niet helemaal gewor- tmMm sis den zoals ik wilde", vertelt hij. „De Vereniging Zeeland Atletiek, de overkoepelde organisatie, zit er wel achteraan, maar we hebben natuurlijk te maken met allemaal verschillende atletiekverenigin gen. Die moeten er ook wel aan willen. Op de ene plek gaat het goed, op de andere nog niet." Koole vindt dat organisaties het idee re k te r< erin om de r ten I tijd De oefenmeester beseft dat het nog vroeg in het seizoen is en wil zich nog nergens op vastpinnen, maar het vertrouwen is groot. Niets voor niets heeft Vlissingen de meeste doelpunten (20) in de ze klasse gemaakt. „Als we straks alle ploegen hebben gehad en we staan nog steeds op deze positie, moet je verder gaan kijken", vindt Pennings. „Dan kun je kijken of een titel eventueel haalbaar is. Zo hebben we het vorig seizoen in de eerste klasse ook gedaan. Pas halverwege zijn we aan het kam pioenschap gaan denken." Vlissingen gaat morgen in Hoorn op bezoek bij Hollandia en maakt bij winst kans op de koppositie en de eerste-periodetitel. „Dan moet het allemaal wel mee zit ten", beseft Pennings. „Dan moe ten Chabab en Quick punten ver spelen." De Walcherse formatie kan op oorlogssterkte aantreden tegen Hollandia. De zaalvoetbalinterna tionals Khalid El Hattach, Saïd en Hoessein Bouzambou zijn weer beschikbaar. Het trio heeft een nieuwe uitnodiging op zak voor een trainingsstage bij Oranje. De spelers moeten zich op 4,11 en 18 november in Zeist melden. Don derdag 20 november maakt bonds coach Marcel Loosveld de defini tieve selectie bekend. ROOSENDAAL - De driebanders Van De Geslootene Boom behaal den in de derde divisie een zwaar bevochten overwinning op De Distel 4. Het werd 3-5 in Roosen daal. Derde divisie. De Distel 4-De Ge slootene Boom 3-5: Voor de pau ze zag het er somber uit voor de bezoekers, omdat Joni Sanderse verloor en Rob Duitemeyer een voorsprong zag wegsmelten en in de nabeurt nog maar net gelijk kon komen. Toch zou dit punt be langrijk blijken want na de pauze wonnen Johan van der Dussen en Robert van Stevendaal royaal. Laatstgenoemde haalde moyenne van 1.029. Tweede divisie. Pearle Opticiens-Lynn Somers 2-6: Robin Claerhoudt, Eddie van Goethem en Yves Welvaert gin gen onderuit. Etienne van Dam me redde de eer met een 40-39-overwinning. De organisatie wil in elk geval een topklasser of hoofdklasser aan het deelnemersveld toevoe gen. „Het liefst zouden we zien dat Hoek meedoet", zegt organisa tor Peter de Vos, „maar de dub heeft al eerder te kennen gegeven dat men voor de eigen voorberei ding kiest. We kijken nu ook naar clubs buiten onze regio. Wellicht is er een ploeg die in Zeeland een trainingskamp wil beleggen." De duels in de superpoule wor den op donderdag 13 en zaterdag 15 augustus gespeeld. Er worden volledige wedstrijden van negen tig minuten gespeeld. Naast de superpoule worden er ook nog groepen met lager spelen de teams gevormd. Zo zullen HW'24, Oostkapelle, RCS, Nieuwdorp, FC Dauwendaele, GPC Vlissingen, Bruse Boys en Ar- nemuiden in twee poules, op dinsdag 11 en woensdag 12 augus tus, tegen elkaar uitkomen. De fi naledag is zaterdag 15 augustus. De wedstrijden duren 45 minu ten. Evenals vorig jaar wordt er ook weer een poule C gevormd, met als deelnemers Nieuwland, Lewe- dorpse Boys en Zeeland Sport. De vierde deelnemer is nog niet be kend. Het traditionele toernooi voor de G-voetballers wordt op za terdag 30 mei gehouden. ZAl door Jan Dagevos HOEK - De selectie en technische staf van Hoek gingen maandag uit eten. Na een reeks teleurstellende resultaten in de topklasse van het zaterdagvoetbal was het tijd voor ontspanning. „Het was in het kader van de teambuilding", zegt Gert- Jan van Leiden. door Jan Dagevos KLOETINGE - Diederik Hiensch heeft over de instelling van zijn spe lers niets te klagen. Elke week gaat zijn ploeg vol voor een goed resul taat, maar tot een overwinning heeft het nog niet geleid in de hoofdklasse B van het zaterdag voetbal. „Gretigheid is heel belang rijk", stelt Hiensch, „maar het is ook een beetje onze valkuil." Koole ziet nog nieK door Roeland van Vliet i Bergje op bergje af bij de Moerschanscross van 2013. Voor de 29e editie van vandaag is het parkoers enigszins verlegd om het de atleten iets zwaar der te maken, foto Camile Schelstraete door Jan Dagevos VLISSINGEN - Na zeven wedstrijden heeft Vlissingen zijn plekje gevon den in de hoofdklasse A van het zondagvoetbal. De Walcherse club staat op een fraaie derde plaats en heeft zelfs uitzicht op meer. „We kijken omhoog", stelt trainer Ruud Pennings. door Jan Dagevos NIEUWDORP - Het voetbaltoernooi om de Borsele Sloepoort Cup (BSC) krijgt een nieuwe impuls. Er wordt volgend jaar een superpoule met Goes, VC Vlissingen en Kloetin ge als deelnemers gevormd. Naar een vierde ploeg wordt nog ge zocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50