TOPAANBIEDING! Iedereen eropuit in misschien wel het laatste warme weekend Resten gevonden op plek van crash 66 Bijna elke maand was er dit jaar wel iets extreems aan de hand 4 BINNENLAND KLIMAAT Herdenking van ramp in de RAI Vandaag zou wel eens de warmste 1 november sinds jaren kunnen worden. Weer een record dit jaar. ffatat&Hdd**** zandvoort EF De repatriëring zal binnenkort met de gebruikelijke ceremonie via luchthaven Eindhoven plaats vinden, meldde premier Mark Rutte gisteren. Dinsdag bleek dat een nieuwe zoektocht op de crash- site mogelijk was. Ditmaal kon er gezocht worden in een gebied waar nog menselijke resten lagen. Vier nabestaanden van slachtof fers zullen spreken bij de herden king op 10 november in de RAI in Amsterdam. Ook worden de na men van alle slachtoffers voorgele zen. Het programma - met mu ziek van bekende artiesten en ge zelschappen - is in overleg met na bestaanden tot stand gekomen en wordt rechtstreeks uitgezonden. Bij de vorige korte zoekactie, op maandag 13 oktober, werden al leen persoonlijke bezittingen van passagiers verzameld. Een getergde premier Rutte verde digde gisteren tijdens zijn pers conferentie de keuze om niet di rect met separatisten te onderhan delen over toegang tot de ramp plek. Woensdag verklaarde de Oekraïense minister van Buiten landse Zaken Klimkin voor de ca mera's dat Nederland best zaken had kunnen doen met de rebel len. Die impliciete kritiek slikte Kiev gisteren weer in: de Oek raïense regering verklaarde dat zij zelf vanaf het begin verzocht niet rechtstreeks te onderhandelen met de rebellen. Volgens Rutte is dat een van de re denen waarom de regering alleen via de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OV- SE) met de rebellen zaken doet. Ook speelt mee dat Nederland zich anders mogelijk chantabel maakt, waardoor de rebellen geld kunnen eisen. Rutte zei 'open te staan' voor kritiek op zijn aanpak. In de chaotische dagen na de ramp heeft de regering gepro beerd 'naar eer en geweten' het juiste te doen, zei hij. Inmiddels zijn 289 slachtoffers van de crash geïdentificeerd. Ne gen mensen zijn nog niet geïden tificeerd. 3 KUSTQAGEN INCL. 3-GANGENDINER DE BILT - Alsof we het afgelopen jaar nog niet genoeg records heb ben gehad, kunnen we er na van daag waarschijnlijk nog een bij schrijven. De warmste 1 novem ber sinds jaren. Met verwachte temperaturen van 21 graden mag vandaag hoe dan ook 'uitzonder lijk zacht', worden genoemd, al dus meteoroloog Ben Lankamp van Weerplaza. Maar of het landelijke warmtere- cord verbroken wordt, is nog even afwachten. „Dat staat op 21,1 gra den", aldus Lankamp. Zijn ver wachting is dat het kwik lokaal, afgerond, de 21 graden bereikt. Dat 2014 het warmste jaar ooit is, is vrijwel zeker. Op de natte au gustusmaand na waren alle maan den dit jaar volgens Lankamp war mer dan normaal. „Bijna elke maand was er wel iets extreems aan de hand." Zo was de winter zacht en droog, april warm, mei nat, augustus heel nat en septem ber erg droog. In augustus viel er landelijk gemiddeld 5 centimeter meer regen dan normaal en was het 'flink koel', terwijl februari 'meer dan drie graden warmer was dan normaal'. Een jaar met zo veel superlatieven zou haast de verwachting schep pen dat december ons meters sneeuw en temperaturen ver on der de nul gaat brengen. Misschien mogen ze in Friesland wel weer 'it giet oan!' roepen en krijgen we eindelijk weer een Elf stedentocht. De weerspreuk over 1 november, Allerheiligen, luidt immers: Geeft Allerheiligen zonne schijn, spoedig zal het winter zijn. Maar weerman Lankamp kan daar nog geen antwoord op geven. Het Nederlandse weer is immers nog al onvoorspelbaar. „Soms hebben wij er zelfs moeite mee het weer twee dagen van tevoren te voor spellen. Twee maanden vooruit denken is vrijwel niet te doen." UTRECHT - Wordt het vandaag een zomerse herfstwandeling, het pretpark of toch maar een dagje naar het strand? Het onverwacht mooie novemberweer zorgt voor volle terrassen en drukte in de strandpaviljoens die nog open zijn. Zelfs de campings verwach ten nog gasten. „Ons bungalowpark zit zo goed als vol, en we verwachten veel mensen die op het laatste mo ment nog besluiten te kamperen. Die reserveren niet van tevoren, die komen gewoon", zegt mede werker Kim Sassen van camping De Schatberg in het Limburgse Se- venum. Ook de wintercampings van Staatsbosbeheer verwachten een grote toeloop. Op De Vlagberg in het Oost-Brabantse St. Anthonis zijn de eerste gasten gisteren al ge arriveerd. „Op zoekmachine Google zijn herfstwandeling en pretpark de woorden die het meest worden ge zocht. En dus gaan we er ook maar vanuit dat mensen met con crete plannen in die richting rond lopen", zegt Koen Sanders, woord voerder van de ANWB. Met alle mensen die plannen heb ben om op pad te gaan, zou het daarom dit weekeinde wel eens druk op de weg kunnen worden. Tel daarbij op dat het seizoen voor wegwerkzaamheden in volle gang is, en dan weet je dat het ver standig is om vooraf te kijken wat de slimste route is. EF door Niels Klaassen DEN HAAG - Voor het eerst sinds be gin augustus zijn stoffelijke resten geborgen op de rampplek van vlucht MH17 in Oekraïne. Gisteren heeft een Nederlands team samen met onder meer de lokale rampen- dienst kunnen zoeken. Er zijn nu 289 slachtoffers geïdentificeerd. Per boeking een GRATIS armband van EXOAL NU WEG VOOR Arrangement: 2 overnachtingen voor 75 p.p. in een 2-persoonskamer, inclusief ontbijtbuffet, 1e avond 3-gangendiner, entree Holland Casino en per boeking ontvangt u een wikkelarmband van EXOAL. Geldig t/m 28 februari o.b.v. beschikbaarheid. Boekingskosten 15 per boeking. MEER INFORMATIE BOEKEN KI I 1IA# C Kijkopwww.nuwegexclusief.nl 1^1 w L Vj Voor vragen zijn wij per e-mail exctuAieft. bereikbaar via info@nuwegexdusief.nl Met temperaturen rond de 20 graden was het gisteren een zomerse herfstdag, foto Harry Heuts/HH Weerrecords in door Kim Jacobs Ben Lankamp, meteoroloog door Lilian Dominicus Het onverwacht mooie novemberweer zorgt voor volle terrassen en drukte in de strandpaviljoens Direct aan het strand van Zandvoort ligt het 4-sterren Palace Hotel. Zandvoort is één van de populairste kustplaatsen van Nederland en niet voor niets... Geniet hier van het mooie strand, de leuke trendy winkeltjes, gezellige strandtenten, kroegen en restaurantjes. U kunt ook heerlijk wandelen of fietsen in de omliggende Kennemerduinen, die deel uitmaken van het schitterende Nationaal Park Zuid-Kennemerland. In deze duinen kunt u zelfs vossen, Schotse hooglanders en reeën spotten!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4