De Boer wil nu langer dan 28 minuten te kunnen genieten SPORT 49 Voor Frank de Boer is helder dat FC Dordrecht dit seizoen lang niet altijd kreeg wat het verdien de. „Ze hadden hoger kunnen staan." Dordrecht verloor de laat ste vier competitieduels. Analyses leerden De Boer echter dat de Zuid-Hollanders tegen ADO Den Haag en FC Utrecht beter waren en het ook Vitesse lastig hadden gemaakt. „Met Joris van Overeem, Funso-King Ojo en Ricky van Haaren hebben ze op het midden veld drie spelers die in hun jonge re jaren bij hun toenmalige clubs AZ, PSV en Feyenoord de toptalen ten van hun lichting waren." De Boer kan vanavond over een volledig fitte selectie beschikken. De spelers die vrijaf hadden gekre gen voor de bekerwedstrijd tegen Urk keren terug in de selectie. Ook Thulani Serero is er weer bij, na zijn hamstringklachten. De Zuid-Afrikaan zal echter nog niet in de basis starten. De vraag is of hij vervangen zal worden door Ni- ki Zimling, Nick Viergever of op nieuw de jonge Jaïro Riedewald. De Boer liet dat in het midden. Niklas Moisander krijgt in ieder geval zijn plekje in het hart van de defensie terug. Ajax en de Fin heb ben nog altijd hun plannen voor de toekomst niet met elkaar in AJAX-VITESSE IN BEKER overeenstemming kunnen breng en. De Boer gunde mede daarom de afgelopen twee duels Stefano Denswil speeltijd. Ook werd gistermiddag duidelijk dat Kolbeinn Sigthorsson nog al tijd De Boers eerste keus in het punt van de aanval is. Ondanks zijn twee treffers in het bekerduel met Urk zal Arek Milik dus op nieuw bankzitter zijn. „Maar Arek komt er wel aan. Kolbeinn is ech ter fitter dan ooit, strijdbaar ook. Wij hebben nog heel veel vertrou wen in hem. Het is wel zaak dat hij zichzelf ook eens beloont." De Boer vertelde op de persconfe rentie na de laatste training op sportpark De Toekomst dat hij in middels „zo'n vijftien spelers" heeft die hij als (potentieel) basis kracht beschouwt. De trainer hoopt dat zijn elftal de goede eer ste fase tegen Go Ahead Eagles een vervolg geeft. „De eerste 28 mi nuten waren de beste van het hele seizoen. We moeten dat verder uit bouwen naar negentig minuten." De Boer zag vorig weekeinde ein delijk eens dat zijn team vanaf de eerste seconde het initiatief nam- „We geloven erin dat dat voor ons ook de beste oplossing is om een tegenstander te domineren." Brandts weet dat zijn team een beetje geluk moet hebben. „Mis schien heeft Ajax een mindere dag en wij een topdag, en dan kun nen we een punt pakken. Nor maal gesproken is het kwaliteits verschil echter te groot. Van de tien keer, winnen zij negenmaal. Laat het morgen die ene keer voor ons zijn." Ploeg Van Vossen verliest met 8-1 Fortuna Sittard, de club van oud-Zierikzeeënaar Peter van Vossen, is nu echt het la chertje van de Jupiler Lea gue. De Limburgse hekken sluiter in de eerste divisie maakte zich gisteren bela chelijk door thuis met liefst 8-1 te verliezen van FC Em- men. Zo dik viel een neder laag in eigen huis nog nooit uit. Bij rust leidde de ploeg uit Drenthe al met 4-0. Traumadienst bij marathonschaatsen Met ingang van de wedstrijd van vandaag in Utrecht is voortaan bij elke schaatsma- rathon een medische trau maspecialist aanwezig om snel eerste hulp te kunnen verlenen bij ongevallen „We vinden dat we de medische zorgverlening bij het mara thonschaatsen moeten op- schalen" zei sportdirecteur Arie Koops van de schaats bond (KNSB) gisteren. In de afgelopen weken de den zich een aantal ernstige ongevallen voor in het mara thonschaatsen. Haase in halve finale Franse challenger Tennisser Robin Haase heeft gisteren de halve fina les bereikt van de challen ger op het Franse eiland La Réunion. De als eerste ge plaatste Hagenaar versloeg de Belg Julien Cagnina in twee sets: 6-4 6-2. Haase stuit vandaag op de Brit Ja mes Ward. Service Raonic is Federer te machtig Roger Federer is gisteren uit geschakeld in het tennistoer nooi van Parijs. De Zwitser se nummer twee van de we reld ging in de kwartfinales in twee sets ten onder tegen de Canadees Milos Raonic: 6-7 (5) 5-7. Die sloeg liefst 21 aces. door Edward Swier AMSTERDAM - De laatste keer dat Ernie Brandts de Arena als hoofd coach bezocht, behoort tot de mooiste dagen uit zijn trainersloop baan. In december 2007 won hij met NAC 1 -3 bij Ajax. Het stemt de coach van FC Dordrecht optimis tisch aan de vooravond van het on derlinge treffen. „Dat we nu ook kansen gaan krijgen, daar twijfel ik niet aan. Ajax heeft in de competi tie alleen tegen Feyenoord en PEC Zwolle de nul gehouden." Donderdag werd na middernacht geloot voor de achtste finales van de KNVB-beker. Ajax speelt daarin op eigen veld tegen Vitesse. De overige duels zijn: FC Gronin- gen-FC Volendam, De Graafschap- FC Twente, AZ-NEC, Heracles-SC Cambuur en Excelsior-NAC Breda. De wedstrijden worden gespeeld in de week van 16 december. SITTARD HEERENVEEN SAINT-DENIS PARIJS De winnaars van de eerste dag van het NK. Boven: Sven Kramer zegevierde, met coach Jac Orie aan zijn zijde, op de 5 kilometer. Rechtsonder: Ireen Wüst greep de titel op de 1500 meter. Rechtsonder: Jan Smeekens dankt zijn winst aan zijn start met een handje aan het ijs. foto's Sander Chamid/Hollandse Hoogte ZATERDAG 1 NOVEMBER 2014 maar Kramer zelf niet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49