Zeeland is mooi. Mensen zijn mooi. Ontmoet de mensen in Zeeland. 44 MENSEN IN ZEELAND PROJECT PZC e zien mensen die we niet ken nen. Op straat, in de winkel: gezichten die voorbijgaan en snel weer worden vergeten. Achter al die gezichten schuilt een verhaal. Gedachten, gevoelens, een verdrietige of vrolijke herinnering. Al die mensen, de gezichten, de verhalen, van jong tot oud, dat is wat Zeeland mooi maakt. De PZC is een project begonnen: Mensen in Zeeland. Zodat we even kunnen stilstaan bij de mensen die we meestal alleen even in het voor bijgaan zien. We fotograferen hen en laten hen iets met ons - en u - delen. Alsof we elkaar tegenkomen en nét even iets meer over elkaar le ren. Al in de eerste week zijn we aller lei mooie mensen tegengekomen, met grappige, wijze of ontroerende verhalen. Wij zetten de foto's en de verhalen op Facebook, Insta- gram en op de website www.men- seninzeeland.nl. Ook plaatsen we regelmatig een selectie in de krant. Een greep uit de mooiste verhalen van de afgelopen week vindt u op deze pagina's. In de komende we ken en maanden zullen er nog vele volgen. Volg ons op Facebook, op de websi te of Instagram en ontmoet Men sen in Zeeland. 'Ik ben een buitenmens' 'Ik heb net hout gekliefddat houdt de spieren soepel Als ik honderd jaar mag worden, dan is dat slecht nieuws voor de bomen in Zaamslag.' "We zitten hier nog even te chillen en op andere mensen te wachten.' 'En ondertussen proberen we de kleinere stenen hier tussen uit te halen' 'Het is leuk om jong te zijn. Je hebt wel zorgen, maar toch minder dan als je ouder bent. Je kunt nog doen wat je wilt'. 'Alles is nog te plannen. En je kunt met vrienden zijn. Alles gezellig maken, waar je ook bent.' 'Mensen denken vaak dat ik gay ben. Dat is niet zo. Ik ben ook niet ijdel. Ik ben gespierd. Ik ben atleet, een bekende zelfs. Ik sta elfde in de wereldranglijst van mijn leeftijdsklas se. Vroeger liep ik honderd meter in tien seconden, nu in elf. Sporten doet mij goed. Ik zie in Nederland veel mensen die bier drinken en marihuana roken. Ze zien er ongezond uit. En intussen maar klagen, over alles. Veel mensen in Neder land zijn zo negatief. Ze weten niet waar ze het over hebben. Ik kom uit Zuid-Afrika. Laatst ben ik daar voor het eerst sinds vijftien jaar weer geweest. Ik schrok van hoe het land is veranderd. Zo veel armoede, zo veel criminaliteit. Ik voelde me daar niet veilig. Hier zit ik goed in mijn vel en voel ik me nooit depressief. En zie ik hoe prachtig en schoon Nederland is.' 'Hoeveel oesters we vandaag hebben gevangen? Tweehon derd kisten vol. Het was best een goede dag. We proberen al vast een voorraad te maken voorde kerst.' 'Oesters zijn bijzondere producten. Ze zijn exclusief voor de Oosterschelde. Echt superkwaliteit. Natuurlijk eten we ze zelf ook. Maar alleen de platte. Dat zijn de beste.' We kennen elkaar goed. Al vier jaar lang brengen we dag in dag uit met elkaar door op het schip. Je ziet elkaar meer dan je eigen vrouw. Elke ochtend varen we om zes uur uit. Rond zes uur 's avonds zijn we weer terug.' We staan altijd voor elkaar klaar.' 'En nu ga ik snel naar huis. Mijn zoon is jarig. Hij is elf ge worden. Vanavond houden we een feestje met de familie.' 'Of ik met mijn uiterlijk een statement maak? Zeker. Geslacht bepaalt niet wie je bent. Ik ben een individueel persoon die eruit ziet zoals die eruit wil zien. Gewoon durven en doen wat je voelt en bent. Dat is mijn statement. Ik ben in Goes geboren, heb een tijdje in Den Haag gewoond en ben nu weer terug in Goes. Er is geen verschil in mentaliteit. Ik krijg in Goes altijd positie ve reacties over hoe ik eruit zie en de manier hoe ik in het leven sta.' Mensen in Zeeland www.menseninzeeland.nl www.facebook.com/mensenzeeland www.instagram.com/menseninzeeland www.twitter.com/menseninzeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 44