Mohammed B. is 'held' van jihadi's o Piano4all betaalbaar raakt vooral ondernemers IN HET NIEUWS 3 H i 'Pedopriester' trekt zich terug Wij zoeken een Systeem specialist/ ee Maakt pianospelen voor iedereen www.piano4all.nl www.acustica.nl I ISMAIL A. REDOUAN AL-I. NOUREDDIN EL F. MOHAMED FAHMI B. AMSTERDAM - Voor een groot deel van het land is Mohammed B. de kille moordenaar van cineast en columnist Theo van Gogh, mor gen tien jaar geleden. Een aantal van zijn vertrouwelingen van toen heeft B.'s gedachtegoed - dat geweld tegen ongelovigen goed keurde - inmiddels afgezworen. De jongste generatie jihadisten plaatst de inmiddels 36-jarige B., alias Abu Zubair, echter op een voetstuk. Tien jaar nadat Neder land geschokt werd door de terro ristische aanslag op Van Gogh roe men ze openlijk de 'jonge predi ker en oproeper tot de islam' die B. in hun ogen nog steeds is en noemen hem een 'geliefde broe der'. Zo roepen websites als freeaseer.net en projectaseer.nl al le medegelovigen nadrukkelijk op om voor Mohammed B. te bidden en hem een brief te schrijven in de gevangenis in Vught. Dé sites (aseer betekent gevangene) ko men niet alleen op voor Moham med B., maar voor een hele serie 'moslimgevangenen' - terreurver dachten, vermeende Syriëgangers en hun ronselaars - die momen teel vastzitten in afwachting van hun proces. B. neemt wel de meest prominen te plek in. De beheerders willen anoniem blijven, maar afgaande op de berichten die ze via sociale media verspreiden, moeten ze worden gezocht onder de sympa thisanten van jihadgangers in Ne derland en België. Hagenaar Abu Moussa (32), gezicht van de huidi ge lichting moslimextremisten en hoofdverdachte in het grote pro ces tegen jihadronselaars dat in 2015 moet beginnen, schreef on langs vanuit de gevangenis ook een brief waarin hij 'zijn broeders en zusters' vraagt 'onze geliefde broeder Mohammed B. niet te ver geten en hem te schrijven.' Ook De moordenaar van Van Gogh ver blijft in de Extra Beveiligde Inrich ting in Vught. BRUGGE - Een omstreden priester die in België in 2008 werd veroor deeld en ontslagen na betasting van een minderjarige jongen, gaat niet als pastoor aan de slag in drie parochies in de West-Vlaamse ge meente Middelkerke. Volgens bis schop Jozef De Kesel van Brugge heeft de priester besloten dat hij zijn benoeming „in de gegeven omstandigheden" niet kan aan vaarden. De Kesel wilde de 40-ja- rigé priester een tweede kans ge ven. De bisschop stond achter de benoeming met ingang van zater dag. Vrijdag bood hij zijn veront schuldigingen daarvoor aan. De Kesel zei nu te beseffen dat de be noeming slachtoffers van sek sueel misbruik heeft gekwetst. Het gemeentebestuur van Middel kerke had verontwaardigd op de benoeming gereageerd. Caljouw Rademoker VERHUIZINGEN Middelburg Goes Wasmachine, droger of vaatwasser kapot? fed: 0118-5} 24 2? www, aangeenbrugelectrQ.nl www.datrepareerikzelfwel.nl RUG lastingdienst niet al zijn rekenta- bellen op tijd kon aanpassen. In de voorlopige aanslagen inkom stenbelasting over 2014, die veel ondernemers krijgen, is de aan passing van de heffingskorting niet opgenomen. Voor 'normale' werknemers is de schade minder groot. Voor de be rekening van loonheffing, die de werkgever maandelijks inhoudt, had de Belastingdienst wel op tijd de juiste informatie paraat. Voor reguliere werknemers ging het al leen mis bij de berekening van be lasting over extraatjes als de der tiende maand en vakantiegeld. Wiebes stelt dat de schade voor een gemiddelde Nederlander uit komt op 150 euro. Voor werkne mers zonder bijzondere bonussen of extra uitkeringen zal het vol gens hem neerkomen op een paar tientjes. Lagere inkomens krijgen geen naheffing. De staatssecretaris stelde gisteren dat er al op 16 september een pu bliekscampagne gelanceerd is om mensen op de naheffing voor te bereiden. Desondanks kwam het nieuws voor het gros van de Ne derlanders als een verrassing. In formatie over de naheffing staat enigszins verstopt op de site van de Belastingdienst. Geen nood,, zegt Wiebes, mensen zullen verder nog worden geïnfor meerd via sociale media en via meerdere 'deurmatmomenten', bijvoorbeeld in december, als ie dere belastingplichtige zijn voor lopige aanslag over 2015 krijgt. Volgens Wiebes zou het nutte loos zijn geweest mensen al eer der te informeren, omdat afgelo pen zomer nog niet bekend was om hoeveel geld het zou gaan. „Met zulke informatie kunnen mensen helemaal niets." De naheffing mag volgens hem geen lastenverzwaring heten, om dat mensen gedurende dit jaar te weinig belasting hebben betaald. En dat de naheffing het gevolg er van zou zijn dat het nog altijd een rommeltje is bij de Belasting dienst, bestrijdt hij ten stelligste. verzekeringen wij ZATERDAG 1 NOVEMBER 2014 Hofstadgroep Werd op 10 november 2004 sa men met Jason W. aangehouden in Den Haag. Werd later samen met zijn vriend Samir A. aangehou den, op verdenking van het voor bereiden van een bomaanslag. In hoger beroep in 2008 groten deels vrijgesproken. Zaak wordt na cassatie ÓM nog opnieuw be handeld door gerechtshof. Onbekend Waar hij verblijft. Pfffffffl ffIfTVfflillliIHfi iiilil Ideoloog en vraagbaak van de Hof stadgroep, alias Abu Khaled of 'de Syriër1. Is inmiddels 55. Vluchtte uit Syrië en belandde in Amsterdam. Vertrok uit Neder land op de ochtend van de moord. Belandde in Syrië in de gevange nis. Zou recent hebben meege vochten met moslimextremisten van Jabhat al-Nusra en nu weer vastzitten in Damascus. Ex-man van Soumaya S. In 2005 opgepakt in bezit van doorgela den machinegeweer. Heeft volgens het boek Broeders van Jutta Chorus en Ahmet Olgun sanitairwinkeltje in Marokko. „Wij hebben met onze acties de samenleving en de moslimgemeen schap in Nederland schade toege bracht, de angst aangewakkerd", blikt El F. in Broeders terug. Veroordeeld wegens deelname aan terroristische organisatie (Hof stadgroep). Kwam vaker bij Mo hammed B. thuis. Zaak moest vol gens Hoge Raad in 2012 over. Fahmi woont volgens het boek Broeders weer in Marokko. Hij heeft een gezin en een winkeltje in ijzerwaren. Is nog gelovig maar heeft extremis tisch gedachtegoed afgezworen. door Niki van der Naald en Cyril Rosman Spectrum: 'We durven minder1 - Job Cohen en Rita Verdonk over Nederland tien jaar na de moord op Theo van Gogh Burgh-Haamstede Temeuzen 0118 - 626 649 www.caljouw-rademaker.nl Kijk voor meer informatie op www.zlm.nl/vacature

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3