0L Bedrijven en bewoners van Aagje Dekenstraat blij met extra aandacht Swerf-Rust niet ideaal maar de plicht roept P WALCHEREN 35 Geen strak, modern jasje voor de Veerse Kaai. De oude stenen worden weer verwerkt in straat en terras. Verbouwingsuitverkoop BadkameruitverkooD.nl 80% VEERE - Langzaam slenteren toeris ten over de bemodderde stenen van Veerse Kaai. Althans, wat er nog van rest. Happen straatstenen verdwijnen gaandeweg in de schep van een graafmachine. De Kaai ligt flink overhoop. Begin oktober begon de gemeen te Veere met de herinrichting. Delta startte al in september met het graven van geulen. De Kaai moet aantrekkelijker worden om lekker te flaneren. Zo verdwijnen de parkeervakken op het gedeelte tussen Campveerse toren en de Markt en komen daar extra terras sen. Dat deel is inmiddels weer bestraat. Vanaf de Markt komen er 79 parkeervakken, alleen voor vergunninghouders. Terrassen worden groter, de bestrating weer 'recht' gelegd en zieke kastanjes worden vervangen door iepen. Dat klink simpel, maar de prak tijk is weerbarstiger: maanden van rotzooi voor de deur, parke ren een flink eind weg en herrie. De vervanging van een deel van de riolering; het ingraven van on dergrondse containers, vervan ging van de oude asbestwaterlei- ding en het storten van de nieu we puinfundering onder de be strating vergen flink wat spit- en graafwerk. Over de diepe geulen voor de pan den langs de Kaai liggen houten plankiers. Voor de deuren prijken schoenborstels. Een geschenk van de gemeente Veere om de bewo ners een hart onder de riem te ste ken. De gemeente wil zich bij gro tere projecten wat 'empatischer opstellen' naar betrokkenen. Een oudere bewoner roept: „Best leuk, die borstels. En 't ziet d'r verder ook goed uit, hoor." Toezichthou der Ronald Daniëlse van de ge meente: „De Kaai krijgt z'n au- Dat meldt woordvoerder voor de bewoners Emile Miedema na een drukbezocht overleg tussen ge meente, politie, verslavingszorg en opbouwwerkstichting Roat donderdag. Eigenaar Abuzer Ui- des stelde daartoe zijn restaurant Sofra gratis ter beschikking. „De beheerders van de winkelbedrij ven en de koffieshops, mensen uit alle drie appartementencom plexen en zelfs omwonenden uit buurstraten waren er. Alle stoelen waren bezet", zegt Miedema. Hij is blij dat de bewoners zelf het woord kregen en deden. „Ik hoop dat mensen nu meer bereid zijn om melding te doen van overlast nu ze gehoord hebben hoe die meldingen gebruikt worden." Meer dan één melding van over last kan de betrokkene een (lan ger) verblijfsverbod in de straat opleveren. Een aantal mensen kreeg recent zo'n verbod opge- thentieke gezicht terug in de be strating. Stenen die eruit gaan, worden als dat kan weer terugge legd. Wat we moeten kopen, ziet er 'oud' uit. De keien van de ter rassen worden aan de bovenkant plat afgezaagd. De terrassen wor den zo vlakker, maar ogen niet af wijkend. De afgevlakte 'koppen' van die keitjes worden verlijmd op de oude loskade die Rijkswa terstaat in de jaren dertig van de vorige eeuw aanlegde." De Walcherse Archeologische Dienst loopt ook vrijwel dagelijks rond. Buit tot nu toe: een deel van de fundering van de kapel die ooit bij de Kapelstraat stond. Piet Louws van Frituur Het Kom buis tilt z'n Franse buldog Bram over het plankier de zaak in. Grin nikend: „Hij is wat bang gewor den. Vorige week is-ie 's avonds in de geul naast de zaak gevallen. Hij wilde springen, maar kwam op z'n rug in de geul terecht." Louws is niet echt blij met de 'rot zooi voor de deur': „Heel zonde van de herfstvakantie ook. Dat heeft me flink wat gekost." Daniëlse begrijpt die onvrede. „Ik hoor dat ook van andere onderne mers. Het waren prachtige dagen. Maar ja, er moest iets gebeuren. De laatste keer dat er aan de Kaai is gewerkt, was in 1980. We kun nen als het klaar is weer jaren vooruit. Het is een mooi project. Goed passend bij de sfeer van Veere." „We gaan overigens aan het eind van de dag met de veegmachine over de resten bestrating. Dat doen we nooit, maar het wordt een mooi weekeinde. Dan moe ten wij ervoor zorgen dat het er een beetje netjes bij ligt." De gemeenteraad van Middelburg bracht gistermiddag een werkbe zoek aan het asielzoekerscentrum in Goes en aan Swerf-Rust in Mid delburg. „Ik snap de angst en de bezwaren van omwonenden, maar we hebben ook onze plicht te doen", stelde Treurniet tijdens een rondgang door het gebouw aan de rand van d,e Stromenwijk. Wim Steketee van de LPM vond Swerf-Rust te klein voor 330 men sen. „Maximaal 200. En voor de overige 130 mensen kunnen we toch een beroep doen op Vlissin gen en Veere? We doen zo veel sa men op Walcheren." Die suggestie deed ook Rob van Eijkelenburg (D66). „Ik kan niet bedenken waarom dit pand niet geschikt zou zijn. Maar 330 asiel zoekers geven 3,5 keer zo veel druk op de omgeving als 100 ouderen. Bij 200 trekt het COA zich niet terug." WD'er Benno Nieuwenhuis noemde het gebouw hooguit ge schikt voor tijdelijke noodopvang. „In Goes heeft het COA nieuwe barakken gebouwd. Wij hebben als gemeente nog grond genoeg waarop dat ook kan. Laten we Swerf-Rust twee jaar gebruiken en in die tijd barakken bouwen. Waar? Op de Cleene Hooge ach ter de Griffioen." Lenie van den Heuvel van Groen- Links hoorde de WD'er hoofd schuddend aan. „Er is een beetje tolerantie nodig. Het is belangrij ker om asielzoekers welkom te he ten in Middelburg dan te piepen over 330 mensen. En het valt me niet tegen hier: het is ruimer dan in Goes." Het zullen er ook geen 330 wor den, benadrukte Peter de Doelder van de PvdA. „Dat is de theorie. Het zal bij pakweg 270 mensen blijven. Ze hoeven er ook niet ja renlang te zitten. Het gaat om vluchtelingen uit Syrië en Eritrea, die naar verwachting vrij snel een verblijfsstatus zullen krijgen. En barakken op een andere plek? -Dan krijg je weer dezelfde discus sie in andere buurten. Voor mij is het een gepasseerd station: we moeten dit doen. Trouwens, doen we het niet, dan heeft Middel burg echt een imagoprobleem." Met kortingen van 40 tot 80% legd. „We hebben gemerkt hoe snel het achteruit gaat als je zo'n straat weer loslaat", zegt burge meester Letty Demmers, die de openheid op de bijeenkomst posi tief vindt. „We zetten hier extra op in, maar het mag geen klop jacht worden. Dan wordt de sfeer grimmig." Meldingen van over last worden apart gerapporteerd bij de politie. Wijkagent Nienke de Vries gaat op verzoek met be woners de overlast vanuit hun huis bekijken. Roat (Reach Out and Touch) gaat met de overlast- plegers aan de slag om met hen al ternatieve bezigheden te bereiken dan hijsen, hosselen en hangen. Kom eens kijken in onze showroom y'Neraens goedkoper!!! ZATERDAG 1 NOVEMBER 2014 Alles wordt hergebruikt in de Veerse Kaai door Annemarie Zevenbergen I Schoenborstels als pleister op de wonde voor Kaaibewoners. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Er komt meer vertrou wen bij ondernemers, bewoners en omwonenden van de Aagje Deken straat in Vlissingen dat gemeente en politie de overlast door drugs deals, alcoholmisbruik en verder wangedrag door hanggroepen in de straat er onder gaan krijgen. Raadsleden van Middelburg bekijken het oude verzorgingshuis Swerf-Rust, waarin een asielzoekerscentrum moet komen, foto Ruben Oreel door Maurits Sep MIDDELBURG - „Mooier hebben we niet en het is nü nodig." In die con clusie van Willemien Treurniet van de Christenunie ligt de kern beslo ten van de discussie over een asiel zoekerscentrum in het oude verzor gingshuis Swerf-Rust. Het is niet ideaal, maar ja... Kortingen tot <6 dagen per week van 11.00 -18.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040 Wij hebben uitsluitend merkartikelen zoals Bwrgbad. Huppe, Jado. Vola. Sphinx. Villeroy Boch. Duscholux. Sanijura Hoesch, Dansant. Oorenbracht. Hans Grohe en andere topmerken. Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35