Bon Bini Curasao Fonds voor oppepper binnenstad Vlissingen Er staat Veere nog flink wat te wachten HERINRICHTING KAAI VEERE 34 WALCHEREN De wereld is Kras Zonvakanties Het fonds wordt één van de pij lers onder een initiatief dat Luc Markies al acht jaar geleden be gon, maar dat nu 'uit de koelkast komt': de stichting Lucre, bedoeld om strategieën te ontwikkelen om binnensteden leefbaar te hou den. Samen met marketingdes kundige Rudy van Gelderen als se cretaris belegt Markies in januari een startbijeenkomst voor stich ting en IBF met de introductie van een website en gelijk een eer ste campagne: 'Goudgerand Vlis singen', naar aanleiding van het vijftigste bestaansjaar van Mar kies Verlichting. Dat 'goudgerand' slaat op het gouden jubileum en op een actie met gouden munten om het publiek te verleiden om ten minste 50 euro te besteden. Het initiatief komt voort uit de frustratie van Markies over het ge brek aan actie vanuit de gemeen te Vlissingen om noodlijdende on dernemers te ondersteunen. Nu de gemeente uit geldnood gehou den is om burgerinitiatieven te sti muleren, ziet hij zijn kans. Vol gens Markies zijn er ook gesprek ken gaande over mogelijke samen werking met Krediet Unie Zee land. Particulieren, overheden en be drijven die geld inleggen in het In vesterings Bereidheids Fonds wordt rendement in het vooruit zicht gesteld. Ondernemers die een beroep willen doen op het fonds dienen zelf 500 euro in te leggen om 5000 euro te krijgen als hun plan gehonoreerd wordt. Ook elders in Zeeland wordt ge probeerd met online-activiteiten de publieke interesse voor win kels in de binnenstad te verster ken, zoals met GoesIsGoes.nl. VEERE - De herinrichting van de Kaai in Veere is in volle gang. De restauratie van het het oude stad huis aan de Markt nadert zijn vol tooiing en het herstel van de oude zeemuren is ook al geruime tijd aan de gang. Onder de kop Veelzijdig Veere staat het stadje flink wat te wach ten. Veelzijdig Veere behelst een aantal projecten om het stadje een economische impuls te ge ven. Met als doel het leefklimaat te bevorderen en Veere aantrekke lijker te maken voor toeristen. Het liefst het hele jaar rond. Kaai, stadhuis en zeemuren maken daar deel van uit. Maar er staat meer op het programma. Een definitief ontwerp voor de herinrichting van het Oranjeplein moet voor volgende zomer op ta fel liggen. Hoofdlijnen zijn het te rugdringen van de 135 parkeer plaatsen naar 70; aan de Veerse Meerkant een markthal a la de Graanbeurs op de Middelburgse Dam met aan de overzijde klein schalige bebouwing. Parkeren kan tussen marktgebouw en bebou wing. Herbouw van de Montfoort- se toren op de Torenwal moet de kers op de taart worden. Het gebied rondom de Grote kerk en de herbestemming van het mo numentale gebouw maken even eens deel uit van Veelzijdig Veere. De verdere uitwerking van de plannen van Ernst Veen om de Grote Kerk om te vormen tot 'cul tuurtempel' Veere kost de ge meente nog eens 95.000 euro. De gemeenteraad buigt zich deze maand over. Veere krijgt ook een elektronisch parkeerverwijssysteem dat het stadshart afsluit voor auto's zodra het Oranjeplein vol is. Bezoekers worden dan verwezen naar de Ge dempte haven en het Mauritsbol- werk. Ontwikkeling van het ge bied rondom jachthaven Oostwa tering aan het Veerse Meer maakt ook deel uit van veelzijdig Veere. 9 dagen 9 dagen 9 dagen 9 dagen al v.a. Bij Kras zijn uiteraard de vliegreis, het hotel, de transfers én de reisleiding inbegrepen! Hotel't Klooster*** Kleinschalig stadshotel in Willemstad Comfortabele en moderne kamers Klein zwembad, restaurant en gratis wifi Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/25594 Chogogo Resort**** Populair resort aan de Jan Thiel Baai Nette en ruime appartementen Zwembad, restaurant en twee hottubs Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/25302 Papagayo Beach Hotel**** Nieuw en modern adults only hotel Direct aan de Jan Thiel Baai Gratis toegang tot Papagayo Beachclub Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/25815 VLISSINGEN - Om de neergang van de Vlissingse binnenstad te keren, stichten Vlissingse (oud-)onderne- mers een fonds dat ideeën en geld voor uitvoering bijeen moet breng en. Het Investerings Bereidheids Fonds (IBF) wil via crowdfunding zowel inleggers van geld als inleg gers van ideeën aantrekken. En dan met name plannen hoe via e-com- merce en online-campagnes de Vlis singse neringdoenden opgepept kunnen worden. Waar mogelijk zullen de stenen die nu uit de Veerse Kaai worden gehaald, ook weer terugkeren. Niets wordt weggegooid, foto's Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34