I I I m Boeren beheren zelf het waterpeil IVveetal aangehouden na tip van een getuige m WALCHEREN 33 Politie Renesse 'beste team van Nederland' OOSTKAPELLE - Het noordwesten van Walcheren is - samen met Texel - het droogste plekje van Ne derland. „Er valt per saldo wel ge noeg water, maar het valt op het verkeerde moment", stelt agrariër Wim van Nieuwenhuijze. „De vraag is: hoe kun je dat beter ver delen?" Die vraag is in de praktijk al be antwoord door Van Nieuwenhuij ze en zeven collega-boeren in de buurt van Oostkapelle en Vrou wenpolder. Samen met overhe den en kennisinstituten hebben ze een 'waterhouderij' opgezet. Zoet water wordt opgeslagen zo dat er genoeg is in droge periodes, en het wordt afgevoerd in natte periodes. Door zelf het grondwa terpeil te beheren, kunnen ze hun gewassen beschermen en be ter laten groeien. Het is een mooi voorbeeld van het benutten van de natuurlijke kansen die zich voordoen op Wal cheren en daar ook nog eens eco nomisch voordeel uit te halen, vinden de initiatiefnemer van het project Bewust Walcheren. „Het is ontzettend belangrijk om samen na te denken over proble men", vindt ook Van Nieuwen huijze. „Een regionale oplossing is altijd beter dan een individuele oplossing." De waterhouderij is in de winter van 2009 opgezet. Na vijfjaar zijn er zeker economische resultaten, al wisselen die per jaar en moet je de winst ook willen zien, zegt Van Nieuwenhuijze. „Als je hier door een optimale groei van je ge wassen kunt bereiken, heb je pro ductiezekerheid. Minder verlie zen lijden is ook winst boeken. We kijken minder naar de produc tieresultaten in het verleden en meer naar de potenties die we hebben." Van Nieuwenhuijze benadrukt dat de waterhouderij niet 'klaar' is. „Er zijn steeds nieuwe leermo menten en elke oplossing moeten we weer toetsen in de praktijk. Dat is ook tijdrovend, want we hebben één seizoen per jaar." Een getuige zag, aldus de politie, donderdag in de namiddag dat twee mannen zich verdacht op hielden bij een woning in een ap partementencomplex aan de Ho- gewëg. Hij aarzelde niet en waarschuwde direct de politie. Agenten waren er vervolgens snel bij en zagen dat een ruit was vernield in een van de appartementen. Ze gingen vervolgens verder op onderzoek en troffen in een kamer de 34-jari ge man aan. In die kamer lagen ook koperen leidingen, aldus de politie. De handlanger van de inwoner van Zierikzee werd ook aangehou den. Deze Vlissinger stond vol gens de politie op de uitkijk. Het tweetal werd ingerekend en is overgebracht naar het cellen complex van de politie in Toren- tijd. Zij zijn door een hulpofficier van justitie in verzekering ge steld. Binnenkort mogen ze voor de politierechter verschijnen om te horen of ze een straf verdienen. Succes in huis M2makelaars.ri! www.zeelandboeken.nl Expositie met sieraden In de maanden november en december wordt er in Ga lerie Gerritse aan de Londen- sekaai een expositie met meerdere ontwerpers gehou den. Opvallend aan deze tentoon stelling is de diversiteit van de sieraden en objecten. Open: vrijdag, zaterdag en el ke eerste zondag van de maand, vanaf 13.00 uur. Bijbelquiz in Ontmoetingskerk Op 4 november wordt in Middelburg in de Ontmoe tingskerk aan de Ooster- scheldestraat de jaarlijkse Bijbelquiz van het Neder lands Bijbelgenootschap ge houden. Dit jaar staat de quiz in het teken van de Bij bel in Gewone Taal. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. Alphabet te zien in Cinema Middelburg Cinema Middelburg ver toont vrijdag 7 november (15.00 uur) en dinsdag 11 no vember (20.00 uur) de docu mentaire Alphabet (2013) van regisseur Erwin Wagenho- fer. Het is volgens hem een ode aan de menselijke ver beelding en een aanklacht te gen hiërarchisch, op compe titie gericht onderwijs. Met de uitreiking van de prijs wil de Stichting Waardering Erken ning Politie (WEP) proberen meer waardering voor politie werk te genereren. Bruno van der Hoek van de onder nemersvereniging: „Ik denk wel dat het politieteam in Renesse de ze prijs verdient. De politie weet goed te improviseren en dat kan ik wel waarderen. Bovendien zijn alle betrokken partijen in de loop der jaren steeds beter gaan samen werken, door regelmatig overleg bijvoorbeeld. Dat is de inzet van politie in het dorp zeker ten goe de gekomen." Voorzitter van de dorpsraad Frans Prins ziet dat anders. „Ik vind het niet onterecht dat ze deze prijs hebben gekregen, maar wij als dorpsraad vinden het een beetje vaag. Het is alsof de slager zijn ei gen vlees keurt, want ons is niets gevraagd. Wij maken ons al lange re tijd hard voor de inzet van poli tie buiten het centrum. Ze concen treren zich vooral daarop, terwijl er juist op de toegangswegen naar campings bijvoorbeeld ook van al les gebeurt." ZATERDAG 1 NOVEMBER 2014 I Wim van Nieuwenhuijze is één van de acht agrariërs die bij Oostkapelle en Vrouwenpolder samen een 'waterhou- derij' hebben opgezet, zodat ze zelf het grondwaterpeil kunnen reguleren, foto Ruben Oreel make aar Paul Kru^ërstraat 48 Vtisssncjen BURGH-HAAMSTEDE - Aan de Hoge- weg in Burgh-Haamstede heeft de politie donderdag een 31-jarige in woner van Vlissingen en een drie jaar oudere man uit Zierikzee aan gehouden. Het tweetal wordt ver dacht van een inbraak. Ruime dubbel woning ideale bed breakfast Royaal dakterras Eigen fietsenstalling Vlak bij centrum Vrij uitzicht Vraagprijs 174.500,- k.k. DE 0NF0R- C TUINLIJKE DOOD VAN KRIJN KIP Week van het Zeeuwse Boek 29 oktober t/m 8 november 2014 DE ONFORTUINLIJKE DOOD VAN KRIJN KIP en andere verhalen die best wel eens echt gebeurd zouden kunnen zijn (maar misschien ook nietI VAN KATINKA POLDERMAN Cadeau bij aankoop van 15,- aan boeken bij alle Zeeuwse boekhandels MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG RENESSE - Een enorme eer vindt teamleider Oosterscheldebekken Bram van Moolenbroek het dat zijn politieteam is uitgeroepen tot het beste van Nederland voor haar inzet in Renesse. „We zijn blij met de waardering. Mensen zijn kenne lijk onder de indruk van wat wij doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33