Discoparty wil blijven verrassen Bon Bini Curasao 66 Als je toegeeft dat je angst hebt om auto te rijden, heerst er vaak onbegrip 34 ZEEUWS-VLAANDEREN RIJLESSEN Maar hun dertigplus discoparty, die zaterdag 8 november in het Scheldetheater in Terneuzen al weer de vijfde editie beleeft, is in middels met gemiddeld zo'n acht honderd bezoekers van zo'n om vang dat alles tiptop in orde moet zijn. „Gaandeweg hebben we de lat steeds hoger gelegd. Het is in middels veel meer geworden dan zomaar een dansvloertje en een dj. Het is daarom soms goed om ook weer eens terug te denken aan het originele idee: wij wilden in beginsel vooral een feestje met een hoog reüniegehalte. Een soort Facebook, maar dan in levende lij ve. Die formule mogen we niet uit het oog verliezen, maar tegelij kertijd waken we ervoor dat elke dertigplusparty hetzelfde is", ver telt Liselotte Simons. Samen met Sandra Willemkens, Wendy Buijze en Pauline van der Waal stond zij aan de wieg van het evenement. Met zijn vieren bedenken ze voor elk feest een nieuw thema. Zo wordt het Schel detheater volgende week zaterdag omgeturnd tot een casino, inclu sief speeltafels. Van der Waal: „Na tuurlijk mag er niet echt om geld worden gespeeld, dus krijgen alle bezoekers een nepdollar. Of je daarmee ook echtwilt spelen, dat mag je zelf weten. Net zoals het niet verplicht is om in bij het the ma passende kleding te komen." Wat het volgende thema wordt? Dat weten ze nog niet. „We bekij ken het van feest tot feest. Dat geldt voor de thema's, maar ook voor de locatie. We hebben de dis coparty een keer in De Brouwzae- le gedaan en strijken nu voor de vierde keer in het Scheldetheater neer. Maar we sluiten echt niét uit dat we een volgend feest eens ergens anders doen. Of misschien is het wel goed om eens een jaar over te slaan", aldus Van der Waal. „Het is zaak dat het concept verfrissend blijft. Voor onszelf, maar vooral voor de bezoekers. Het mag allemaal niet te 'gewoon' worden." Het moet dus elke keer anders en elke keer weer iets beter. Zo ook op de jubileumeditie, die zaterdag om 21.00 uur begint. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa voor 17,50 euro en de voorverkoop voor 15 euro bij Buijze Verzekeringen en Bodyline in Terneuzen. AXEL - Kom, we stappen in. }a, daar zeg je me wat. 'We stappen in'. Doe maar makkelijk, doe maar alsof het niets is. Voor Liane Abrahamse uit Axel is het alle maal zo gewoon niet. Liane (26) heeft sinds vijfjaar haar rijbewijs, maar de keren dat ze met haar auto op pad ging kan ze op twee handen tellen. In haar hoofd heeft ze al wel heel vaak een autorit gemaakt. „Stel dat ik naar Terneuzen moet. Dan stippel ik de route in mijn hoofd hele maal uit om te bedenken welke obstakels ik allemaal kan tegenko men. Ik heb het al gehad dat ik mij stellig voornam om naar Ter neuzen te rijden. Zat ik in de au to, ben ik toch maar weer uitge stapt en heb de bus genomen." Daar baalt ze van. Het kan zo écht niet langer. Haar rijangst ontstond van liever lee. Ze was als passagier betrok ken bij twee kleine ongelukken, dat heeft er zeker geen goed aan gedaan. En ook de rijlessen vond ze geen pretje. Na vijf examens haalde Liane haar roze papiertje. „Dat voelde als een opluchting. Ik had echt zoiets van 'zo, dat is nu eindelijk achter de rug. In een au to heb ik het gevoel dat ik de con trole niet meer heb. Ik ben daar heel open over, ook al levert dat soms gekke gezichten op. Weet je, als iemand zegt dat hij bang is voor de tandarts, klinkt er alom begrip. Maar als je eerlijk toegeeft dat je angst hebt om auto te rij- Maak net mee In de rubriek Maak Het Mee doet een PZC-verslaggever of -medewer ker mee aan alledaagse of speciale ac tiviteiten. Vandaag: een autorijles van rijschool Kijkuit met Liane Abra hamse uit Axel, die met rijangst kampt. Tips voor activiteiten die aan dacht verdienen? Mail dan naar: redtern@pzc.nl den, heerst er vaak onbegrip." Haar hart bonkte in haar keel, toen ze bij rij angstinstructeur Ani ta van der Velde van autorijschool Kijkuit aanbelde. „Liane is echt niet alleen", vertelt Anita. „Zeker in Zeeuws-Vlaanderen zijn er stie kem veel mensen die rijangst heb ben. Vooral het gebrek aan een snelweg en het rijden door de Westerscheldetunnel speelt veel mensen parten. Het is vaak een stil verdriet, mensen schamen zich ervoor." De snelweg... Liane moet er nog niet aan denken. Zelfstandig door Zeeuws-Vlaanderen rijden, dat is haar doel. En dat is al moeilijk ge noeg. Ze heeft vrijdagmiddag haar tweede les. Anita merkt dat Liane te gespannen is om in haar eigen straat te vertrekken, dus neemt ze eerst zelf plaats achter het stuur van haar lesauto. Onder weg naar het parkeerterrein bij FC Axel vertelt ze waar ze op let. „Het is maar goed dat er Kijkuit op deze auto staat. Dat houdt an deren op afstand", grapt Liane. Nou ja, zo grappig bedoelde ze het onbewust misschien niet. Als De wereld is Kras Zonvakanties Ga naar Kras.nl/curacao of bel0900-9697i5cPm - wML Pauline van der Waal, Sandra Willemkens, Liselotte Simons en Wendy Buij- ze (vlnr) waken ervoor dat de formule van hun dertigplusparty fris blijft. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het feestje is van lie verlee een beetje uit de hand gelo pen. Niet in de meest letterlijke zin van het woord, maar wel in om vang. Want waar was het de vier Terneuzense vriendinnen in begin sel allemaal om te doen? Om ge woon eens lekker te feesten. Niets meer en niets minder. Rij angst is een stil verdriet door Raymond de Frel Liane Abrahamse Bij Kras zijn uiteraard de vliegreis, het hotel, de transfers én de reisleiding inbegrepen! Hotel't Klooster*** Kleinschalig stadshotel in Willemstad Comfortabele en moderne kamers Klein zwembad, restaurant en gratis wifi W^ÊÊÊM Klantbêoordeling 8,4 Wt1*1 Zie: Kras.nl/25594 Wk mwA Chogogo Resort**** Populair resort aan de Jan Thiel Baai Nette en ruime appartementen Zwembad, restaurant en twee hottubs Klantbeoordeling 8,4 L*1 Zie: Kras.nl/25302 Papagayo Beach Hotel**** Nieuw en modern adults only hotel Direct aan de Jan Thiel Baai Gratis toegang tot Papagayo Beachclub HHHH Klantbeoordeling 8,6 MM* wj Zie: Kras.nl/25815 9 dagen al v.a. Prijzen per persoon op basis van 2 personen exclusief reservering?.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 152