'Soms ben je vier dagen weg voor 'n wedstrijd' N61 bij Sluiskil dicht Opening speeltuin in Skidöme weer later ZEEUWS-VLAANDEREN 33 '01///VC Vakbonden willen inzicht financiën van Zorgsaam Oerbos treedt op bij paviljoen De Perk Bij cultuurpaviljoen De Perk in Perkpolder treedt zondag de Belgische band Oerbos op. De vijfkoppige band werd twee jaar geleden op gericht rond theatermaker Wim Geysen. De groep om schrijft zichzelf als 'Neder- landtalig, puur en eigenzin nig". Het optreden begint om 15.00 uur. Manifestatie leerlingen fanfare Leerlingen van Fanfare Wel doen Door Vermaak hebben hard gestudeerd om een bij zonder programma in elkaar te steken voor de 15e Leerlin genmanifestatie. De uitvoe ring staat in het teken van halloween. Het concert met spoken en heksen is morgen in Malpertuus in Clinge om 14.00 uur. Toegang is gratis. Themadienst in 't Trefpunt Christengemeente 't Tref punt aan de Langeweg ia in Breskens houdt zondag een speciale themadienst Maarten Klein-Haneveld gaat in op de vraag 'Hoe sta jij in deze wereld van dan- daag?' De dienst duurt van 11.15 tot 12.145 uur. Vanaf 11.00 uur worden bezoekers ontvan gen met koffie. CADZAND - „Tractorpulling kost nu eenmaal veel tijd", vertelt Bram Kools. Vanuit zijn huis kan hij zo de loods inlopen, waar vier mannen aan de tractors aan het werken zijn. „Niet alleen de wedstrijddagen vergen veel tijd, maar ook het rei zen en het onderhoud van de trac toren. En voor de buitenlandse wedstrijden ben je vaak drie tot vier dagen weg." Al pratend loopt hij richting de tractor van Manon. Hij wijst naar de band. „Die is bij SLUISKIL - Wegens asfalteringswer- ken is de N61 bij Sluiskil maandag en dinsdag vanaf 20.00 uur tot de volgende ochtend 6.00 uur dicht. Het gaat om het stuk tussen de kruising N62, de tunnelweg, en elke tractor weer anders, deze is zelfs wat versleten", zegt hij ter wijl hij over de band wrijft. „Er is maar één merk dat die banden maakt, maar iedereen versnijdt ze daarna zelf nog, voor het juiste profiel. De ene gaat voor grip, de ander voor meer kracht. Ik vind al tijd dat de hoeken van het profiel scherp moeten zijn en dat de grond weer makkelijk weg kan." Bij de motor stopt hij weer even. Hij wijst naar de turbo's. „Tijdens mijn laatste wedstrijd in Parma, waar we de Eurocup pakten, was het kruispunt N252, de weg aan de westzijde van het kanaal. Het fietspad N61 tussen kruispunt Haarmanweg en de Gravin Maria- weg is dicht van maandag 7.00 uur tot woensdag 17.00 uur. mijn turbo een twijfelgeval. Toen heb ik de mijne met die van Ma- non omgewisseld, ik kon het klas sement namelijk nog winnen. Uit eindelijk brak haar turbo en hield de mijne het: een goede keus, dus." Achter de loods staat de vrachtwa gen van het Interaction Team. Een grote Zeeuwse leeuw prijkt op de zijkant. „Hiermee vervoe ren we de tractoren. Eentje gaat in de vrachtwagen, de ander in de wipkar die erachter staat. Bovenin zijn bedden, dus we kunnen erin Aanvankelijk wilde franchisene mer Nicky Broos in oktober al starten, maar hij schortte de ope ning vanwege andere zakelijke be slommeringen op tot december. „En nu moet ik helaas bekennen dat ik ook de kerst niet ga halen. Een tijdje terug ging de horeca-ex- ploitant in Skidöme failliet. Dat vergde ook weer veel tijd. Geluk kig hebben we nu een nieuwe ex- slapen, en voorin is er nog een ge- meenschappélijke ruimte. Alles zit erin, zoals elektriciteit. Maar meestal rijdt er gewoon één ie mand met de vrachtwagen en neemt de rest het vliegtuig. Want voor de wedstrijden in Hongarije en Italië ben je natuurlijk meerde re dagen onderweg. En voor de prijs hoef je het vliegen ook niet meer te laten, want voor 130 euro sta je al in Hongarije. Dat is ook meteen een stuk minder belas tend. Wat heel handig is voor zo'n wedstrijd." ploitant", aldus Broos. Veel Ter- neuzenaren schaarden zich begin dit jaar achter een initiatief van hun plaatsgenoot Mark van Ger- wen, die op Facebook onderne mers opriep een binnenspeeltuin te beginnen. Hij vond in Broos een geïnteresseerde partij. Broos snapt dat de sympathisanten het gevoel krijgen dat ze zijn blijge- maakt met een dode mus. „Ik weet het dat het lullig klinkt, maar de binnenspeeltuin komt er écht. Ik weet alleen nog niet wan neer. Ik vraag mij bijvoorbeeld af of het verstandig is om in het voorjaar te starten of te wachten tot het volgende winterseizoen." „Wij kunnen de leden van de Raad van Bestuur wel op hun blauwe ogen geloven dat Zorg- Saam er financieel heel slecht voorstaat", licht bestuurder Marco Dons van CNV Publieke Zaak toe, „maar wij willen dat zelf aan de hand van financiële stukken kun nen bepalen. Wij zullen die op korte termijn krijgen." ZorgSaam wil 17,5 miljoen euro bezuinigen; ruim 12 miljoen euro op de ziekenhuiszorg; de rest op de ouderen- en thuiszorg. In to taal 288 voltijdbanen staan op de tocht. Gedwongen ontslagen lij ken niet te vermijden. Zover zijn de vakbonden nog lang niet, vol gens Dons. Uit financiële stukken zal eerst moeten blijken of de ingreep no dig is, vinden de vakbonden. Zorg Saam moet wat hen betreft hoe dan ook alles doen om mensen naar ander werk te begeleiden. Een volgend overleg is medio no vember. Vakbondsleden worden dan ook bijgepraat. ZorgSaam wil al 25 november een definitieve goedkeuring van het plan. Mark Froklage van vakbond NU 91: „Als wij meer tijd nodig hebben, moe ten we die nemen." www.zeelandboeken.nl ZATERDAG 1 NOVEMBER 2014 PERKPOLDER CLINGE BRESKENS Bram Kools in actie. Hij won dit seizoen de Eurocup Tractorpulling. foto privé-collectie Bram Kools door Raymond de Frel TERNEUZEN - De komst van binnen speeltuin Ballorig naar een ruimte bij skipiste Skidöme in Terneuzen is andermaal uitgesteld. TERNEUZEN - Vakbonden hebben deze week in een eerste overleg met de Raad van Bestuur van Zorg- Saam om meer inzicht in de finan ciële situatie van de zorginstelling gevraagd. POLOEftMAN DE 0NF0R- n IINI I IKF Week van het Zeeuwse Boek 29 oktober t/m 8 november 2014 -nnnnvAN -n KRIJN KIP DE ONFORTUINLIJKE DOOD VAN KRIJN KIP en andere verhalen die best wel eens echt gebeurd zouden kunnen zijn (maar misschien ook niet) VAN KATINKA POLDERMAN Cadeau bij aankoop van 15,- aan boeken bij alle Zeeuwse boekhandels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 151