Een beetje van vroeger en een beetje van Suzy I I ABGH eist actieplan zorg I I 32 ZEEUWS-VLAANDEREN TRACTORPULLING 66 Je hoort vaak dat er in Hulst weinig te doen is. Dat wil ik veranderen Bram Kools won dit seizoen de Eurocup Tractorpulling. Zijn dochter werd vierde in 't zelfde klassement. TH^OOLS Benefietshow in De Pit voor film Marnix Ruben De afgelopen twee weken stond voor het personeel in het teken van schilderen, sjouwen en - heel vervelend - wijn proeven. Café En trez opent vandaag officieel de deuren en doet dat in het pand waar tot vorig jaar nog café Sarnel- lo zat, aan het Hulster Cornelis de Vosplein. Daarvoor huisden er l'Entrée en Rentrée. Waardoor de 'nieuwe' naam snel verklaard is. Maar niet alleen in de titel moet het verleden van de kroegen te rugkomen. „We willen de sfeer van l'Entrée terugbrengen", legt eigenaar Suzy Everaard uit. „Maar ook van de Champs Disques, de discotheek die hier naast was." Everaard, die haar kroeg de eerste maanden alleen in het weekend openhoudt, zal ook nieuwe din gen proberen. Onder het mom van ga naar het café, neem je kind mee wil ze op zondagmiddag gro te schermen ophangen waar kin deren tekenfilms kunnen kijken. Everaard: „Veel mensen willen hun kinderen wel meenemen, maar dat is lastig. Als de kids te kenfilms kunnen kijken, wordt dat een ander verhaal." Daarnaast wil ze beginnen met pubquizen. Een bekend fenomeen in België en de Randstad. Everaard: „Het goede van l'Entrée en de Champs willen we houden, maar we wil len ook nieuwe dingen." Een beet je van l'Entrée en de Champs en een beetje van Suzy, dus. Hopelijk voor haar slaat het con cept aan bij de jeugd, die met de komst van Entrez wat meer te kie zen heeft. Want met de sluiting van de cafés Sarnello en Jonkvrouw/Jonkheer een jaar gele den, had die steeds minder op ties. Dat is een van de redenen dat Everaard haar café opent. „Je hoort toch vaak dat er voor de jeugd in Hulst niet veel te doen is. Ik vond dat er iets moest gebeu ren." De andere reden met Entrez te be ginnen, laat zich raden. Everaard is bepaald geen onbekende in het Hulster horecawereldje. Zo werk te ze twaalf jaar lang bij l'Entrée en de Champs. „Ik heb er ontzet tend veel zin in. Het personeel ook. Heel belangrijk, want het moet hier vooral gezellig zijn." CADZAND - Alleen gas geven, daar mee red je het niet", vertelt Bram Kools. „Tractorpulling is een tech nische sport, alles moet kloppen als je wilt winnen." Dat alles klopte, bleek dit seizoen wel. Bram werd met zijn tractor - de Mitas All or Nothing - kam pioen in de Eurocup. „Een compe titie met deelnemers uit heel Eu ropa, die verreden wordt in een zestal landen", legt hij uit. „Zo zijn we bijvoorbeeld naar Honga rije geweest. Dit was al een hele ervaring op zich, gezien de cul tuurverschillen in vergelijking tot ons land. Wij zien onszelf vaak als een stelletje boeren op een tractor, maar daar keken ze echt tegen ons op. Daarnaast hebben we aan wedstrijden in Zweden, Italië en Denemarken meege daan." Bram deed in zijn jonge jaren al aan tractorpulling, maar besloot ruim dertig jaar geleden te stop pen. „Ik had er de tijd niet meer voor", vertelt hij. Vijfentwintig jaar later pakte hij de sport toch weer op. Met succes, want inmid dels rijdt hij op het hoogste ni veau in het tractorpullingcircuit. „De Grand National heet dat. Ook doen we mee aan het Europees Kampioenschap en de al eerder genoemde Eurocup-competitie." Sinds 2010 doet er nog een andere Kools mee aan de wedstrijden. „Ook mijn dochter, Manon, doet aan de sport. Dat zie je niet vaak, denk ik, vader en dochter die sa men aan tractorpullingwedstrij- den meedoen", vertelt hij la chend. Terwijl Manon er bij komt Een zestienjarig meisje dat derde wordt bij tractorpulling, dat was groot nieuws INTERACTION TEAM zitten, legt Bram uit hoe het zo ver gekomen is. „Toen ze veertien was, had ze nog wel eens wat commentaar op hoe ik dingen aan pakte. Toen zei ik tegen haar: „Als je het allemaal zo veel beter weet, dan moet je maar zelf meedoen wanneer je zestien bent." Dat liet ze zich geen tweede keer zeggen; drie dagen nadat ze haar rijbewijs haalde, deed ze al mee aan een indoorwedstrijd in de IJs- selhallen in Zwolle. Daar kwam ze in de finale en eindigde ze op de derde plaats." Manon vult zijn verhaal aan. „Dat werd vooral in de media breed uit gemeten. Een meisje van zestien dat zomaar even derde werd in een sport die vooral door mannen wordt beoefend", zegt ze. „Al die aandacht overviel me toen wel, maar inmiddels ben ik het ge wend. Ik heb zelfs al eens handte keningen uit staan delen in een club in Breda." Haar vader snapt ook wel waarom de camera's vooral zijn dochter opzoeken. „Zeg nu eerlijk, wie heb je liever voor de camera? Een oude man als ik, of haar? Ik zou het wel weten." ïrëasdoq i Noventoc 1300 SCHIETING 15°° VR8WAGENTREKKEN 22°° DJ FARRE EN DJ KICKEN CO imtkiq 2 NovetiteL 1400 GOOCHELSHOW 1500 GRIETE ZINC HAZES Volgens los van Eek (ABGH) zul len de ingrijpende bezuinigingen bij ZorgSaam ook doorwerken naar de polikliniek in Hulst, het ziekenhuis in Oostburg en ook naar stichting Curamus. „Wegbe- zuinigen van onderdelen zonder visie naar de toekomst kan en mag niet", betoogt Van Eek. „Dat zijn we verplicht aan de inwoners van Zeeuws-Vlaanderen." Belangrijk is volgens Van Eek het behoud van de diversiteit van de specialismen in Terneuzen. „Een heel groot goed dat is opgebouwd in de afgelopen periode." Ook de bijzondere regeling voor genees kundige hulp voor inwoners van Zeeuws-Vlaanderen in België moet behouden blijven. „De landsgrens voor deze superspecia- listische voorzieningen moet open blijven. Dat is een verwor ven recht." ABGH vindt dat er geen uithol ling mag plaatsvinden van taken in het ziekenhuis in Terneuzen en dat de provincie moet waken voor een goede spreiding van zorgvoorzieningen over de provin cie. „Het kan niet zo zijn dat zoals bij vele andere voorzieningen Zeeuws-Vlaanderen het kind van de rekening wordt." Er is ook een belangrijke taak weg gelegd voor de zorgverzekeraars, stelt Van Eek. „Daar moet ook een beleid worden gevoerd dat reke ning houdt met de belangen van hun verzekerden in het Zeeuws- Vlaamse." Als voorbeeld noemt Van Eek het verdwijnen van de ziekenhuisbed den in de Blaauwe Hoeve in Hulst. „Er worden nu keuzes ge maakt die echt ten koste gaan van van onze inwoners." TERNEUZEN - De Terneuzense film maker Marnix Ruben die het 'zon dige' verhaal De Overkant van ca baretier Freek de Jonge wil verfil men, krijgt hiervoor steun van De Pit in Terneuzen. Het poppodium houdt vanavond een benefiet show om geld in te zamelen voor de productie van de film. De show begint om 21.00 uur met de vertoning van Rubens eerdere films Quarterlife en Enkel Vlees, ge volgd door optredens van Rum ble Fist (Zeeuws-Vlaamse hardco re) en Reptillians. Toegang vanaf 7,50 uur. Zondag is het Ska-nacht in De Pit vanaf 20.00 uur met The Talks en Andere Koek. door Bob Maes HULST - Wat er nog moet gebeu ren? „Het allerbelangrijkste: de drank moet nog geleverd worden!" Inderdaad. Een café is pas een café als er bier is. Als dat gebracht is, kan Entrez echt open. Suzy Everaard, uitbaatster Entrez Tractorpulling op zijn best bij familie Kools door Tom Scheele I Uitbaatster Suzy Everaard en barman Roel van Gastel waren deze week druk bezig met de laatste voorbereidingen, foto Ronald den Dekker Manon Kools Bram Kools rijdt met de Mitas All or Nothing, Manon met de Agri- fact International. Bram Kools won dit jaar de Euro cup en werd tweede van het Grand National klassement. Manon Kools werd vierde op het Europees Kampioenschap en in de Eurocup. In het Grand National Klassement werd ze zevende. Op haar zestiende begon Manon met de sport, drie dagen eerder haalde ze het juiste rijbewijs. Bij de eerste wedstrijd werd ze meteen derde. Later dat jaar werd Manon ook nog Nederlands Kam pioen. In 2010 werd het Interaction Team verkozen tot Puller of the Year 2010. ,00 door Eugène Verstraeten HULST - De drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten moeten samen werken aan een actieplan voor behoud van de ziekenhuisvoorzieningen in Zeeuws-Vlaanderen. Daarvoor pleit de partij Algemeen Belang Groot Hulst (ABGH).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 150