Scheldegalm verwelkomt Sinterklaas Weinig animo voor natuurwerkdag Plan voor midgetgolf bij Thools bowlingcentrum Julianaschool blinkt uit Burgemeester wellicht al deze maand in functie Verbouwingsuitverkoop Badkameruitverkoop.nl BEVELANDEN en TH0LEN 35 Kinderpostzegels rTTCTfPPWw>^eiliPiwwi.BPi«.i.i.lj gen van 40 tot 80% Kortingen tot Freddy Schijf, tevens eigenaar van het bowlingcentrum bij de Zee landhallen in Goes, maakte giste ren bekend dat de voorziening in Tholen op 1 februari open moet gaan. Er komen acht bowlingba nen met automatische pinsetters. Dat wil zeggen dat de kegels niet aan touwtjes hangen. De baan kan daardoor worden gebruikt voor professionele wedstrijden. Het bowlingcentrum wordt de thuisbasis van een nieuwe vereni ging: De Bowlingvereniging Tho len (BVT). Deze wordt opgericht door een groep mensen die nu nog het be stuur vormt van de Bowlingvere niging Hoogerheide (BVH). Ze ne men een aantal leden van deze vereniging mee naar Tholen. Het bowlingcentrum komt in het voormalige gebouw van Van Hou- te Wonen. Daarin zit al een bras serie waar verstandelijk gehandi capte cliënten van de stichting Sja- loom werken. Het is de bedoeling dat een nauwe samenwerking ont staat. De brasserie en het bowling centrum gaan samen de naam 'Bowling en eterij De Thoolse Brug' voeren. De cliënten van Sja- loom zullen straks ook allerlei werkzaamheden in het bowling centrum verrichten. Als het aan Schijf ligt, komt bij het centrum in de toekomst ook een midgetgolfbaan, zodat hij mensen een hele middag vertier kan bieden, bijvoorbeeld voor kin derfeestjes. „Die houden de mees te mensen tegenwoordig graag buiten de deur", weet de onderne mer. „Met alleen een uurtje bow len kan ik ze dan net te weinig bieden. Maar als ze na het bowlen ook nog een rondje golf kunnen doen en iets kunnen eten is de middag wél compleet." Zonder iets toe te zeggen liet wet houder Frank Hommel weten een eventuele midgetgolfbaan als een logische aanvulling te zien. KRABBENDIJKE - Leerlingen van groep 7/8 van obs De Klimroos in Krabbendijke mogen op school reis naar Walibi Flevo. Dat heb ben ze verdiend met verkoop van kinderpostzegels. De Klimroos hoort al jaren tot de best preste rende scholen. Dit jaar eindigden ze met een opbrengst van 4869 euro op de zesde plaats. Dat kan althans worden geconclu deerd op basis van het aantal plek ken dat gisteren nog beschikbaar was. In Zeeland kan op 25 locaties wor den meegedaan aan de jaarlijkse natuurwerkdag, een initiatief van landschapsbeheer Nederland. De meeste activiteiten bestaan uit kleinschalig onderhoudswerk: snoeien, zagen, hooien, schoon maken van poelen en paden, het knotten van wilgen, snoeien van fruitbomen, maken van takkenril- len en verwijderen van riet. Maar wie gisteren de website na- tuurwerkdag.nl bezocht om bij- HANSWEERT - De intocht van Sin terklaas in Hansweert wordt van af volgend jaar onder de paraplu van muziekvereniging Schelde galm georganiseerd. De vereni ging krijgt daarbij hulp van vier jonge moeders. De organisatoren van de kindervakantieweek lei den de Sinterklaasintocht dit jaar voor het laatst in goede banen. De ze club leidt vanaf volgend jaar een slapend bestaan omdat na her haaldelijke oproepen geen nieu we vrijwilligers opstonden. Na de kindervakantieweek zelf, dreigde er ook een eind te komen aan de intocht van Sinterklaas. „En dat kan natuurlijk niet. Zeker in een dorp als Hansweert hoort Sinter klaas aan te komen met de boot", zegt voorzitter Kees Verburg van Scheldegalm. Hij heeft deze week met de oude organisatoren en vier jonge moeders uit het dorp besloten de organisatie over te ne men. „Tijdens de intocht zelf zijn onze vrijwilligers bezig met mu ziek maken. We kunnen het dus niet alleen. Aan de andere kant missen die moeders nu nog ken nis over het opzetten van een eve nement met alles wat daarbij komt kijken." Eerder nam Schel degalm ook de organisatie van do denherdenking op zich. De mu ziekvereniging wil ook meeden ken over een nieuwe invulling van Koningsdag. Sint komt op 22 november aan in Hansweert. voorbeeld te kijken op welke plek ken wordt gewerkt, zag dat er bijna overal nog ruimschoots aan meldingen bij konden. Bij de Zwaakse Weel stond bijvoorbeeld 'nog plek voor 40 van totaal 50 personen'. Toch ligt het iets genuanceerder, zegt Robert Wielemaker van stichting landschapsbeheer Zee land. „We doen dit nu een jaar of veertien en hebben aardig inzicht in hoeveel mensen er komen. De verwachting is dat dit keer iets meer is dan vorig jaar, zo rond de 850." Het beeld op de website is volgens Wielemaker vertekend, omdat de vaste groepen die gaan werken, zoals natuurverenigingen niet zijn aangemeld. „Bovendien, niet iedereen die komt meldt zich aan, dat hoeft ook niet." Het zal blijken of het mooie weer nog in vloed heeft op de opkomst. THOLEN - Ger van de Velde wordt waarschijnlijk al op 17 november geïnstalleerd als burgemeester van Tholen. Helemaal zeker is dat nog niet. Er ligt immers nog geen koninklijk besluit. Daarom houdt de gemeen te nog een slag om de arm. „Er is op die datum inderdaad voorzien in een extra raadsvergadering voor het geval de installatie dan al zou kunnen plaatsvinden", zegt een woordvoerster. „Met aan ze kerheid grenzende waarschijnlijk heid zal dat het geval zijn." Van de Velde (58) wordt de eerste vrouwelijke burgemeester van de- gemeente Tholen. Ze is lid van de WD. Ze was in het verleden wet houder in de gemeenten Brou wershaven en Schouwen-Duive- land en burgemeester van Goede reede en Albrandswaard. In die laatste gemeente nam ze waar. Nergens goedkoper*?! Kom eens kijken in onze showroom ■Jf 8QQ rri2 showroom, 2500 m2 opslag!! Wij hebben uitsluitend merkartikelen roals Burgbad. Huppe. Jado. Vola. Sphinx, Villeroy Bock. Ouscholti*. Santjtiin, Hoesch. Dansani. Dorenbracbt. Hans Grohe en andere topmerken ZATERDAG 1 NOVEMBER 2014 door Joeri Wisse door Rob Paardekam TH0LEN - De initiatiefnemer van het toekomstige bowlingcentrum aan de Stevinweg in Tholen wil in een later stadium ook een midget- golfbaan aanleggen rondom het pand. Wethouder Frank Hommel staat daar op voorhand niet onwel willend tegenover. door Luc Oggel GOES - Het is vandaag natuurwerk dag, maar onder de Zeeuwen lijkt er niet veel animo om de handen uit de mouwen te steken. OUD-VOSSEMEER - Het Groot Dictee der Thoolse Taal, dat gisteren voor de vijfde keer werd gehouden, kan stilaan een traditie worden genoemd. De volwassenen bogen zich 's avonds over het door Arie de Viet geschreven dic tee in streektaal. Nieuw dit jaar was het jeugddictee, dat 's middags werd gehouden in dorpshuis De Vossenkuil in Oud-Vossemeer. Het werd een grote zegetocht voor de Koningin Julianaschool uit Sint Philipsland. Die won de scholenprijs en zag scholiere Rina van der Doe ook indivi dueel de winst binnenhalen, foto Leo Adriaansen Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc. (6 dagen per week van 11.00 10.00 uur) Riethil 20, 4825AP Breda Tel 076*2600063/ 06*28448040

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 141