Filiaal Aldi Kruiningen over drie weken open Bon Bini Curasao 34 BEVELANDEN en THOLEN Politieteam Oosterscheldebekken is uitgeroepen tot het beste team van Nederland voor inzet in Renesse. Schaatsen bij lentetemperatuur RENESSE - Een enorme eer vindt de leider van het team Ooster scheldebekken Bram van Moolen- broek het dat zijn team donder dagavond werd uitgeroepen tot het beste politieteam van Neder land, vanwege de inzet in Renes se. „We zijn blij met de waardering. Mensen zijn kennelijk onder de indruk van wat wij als politie doen in het dorp", zegt Van Moolenbroek. Met de uitreiking van de prijs wil de Stichting Waardering Erken ning Politie (WEP) proberen om in de samenleving meer waarde ring voor politiewerk te genere ren. Maandelijks wordt daarvoor een wisseltrofee uitgereikt, die het Zeeuwse team ook al eens won, maar nu hebben de agenten ook de teamaward van het jaar binnen gesleept. Van Moolenbroek: „Ik weet niet hoe wij op de radar van de stich ting terecht zijn gekomen. Mis schien is dat intern bij de politie gebeurd of zijn we extern in de kijker gezet. Het is in ieder geval wel een prijs die ook namens de samenleving is uitgereikt, want onder meer de ondernemersvere niging van Renesse, maar ook de gemeente en onze Duitse colle ga's hebben aanbevelingen ge daan over ons werk." Bruno van der Hoek van de onder nemersvereniging: „Ik denk wel dat het politieteam in Renesse de ze prijs verdient. Je hebt hier steeds te maken met andere ande re mensen die hier niet vandaan komen. De politie weet goed te improviseren en dat kan ik wel waarderen. Bovendien zijn alle be trokken partijen in de loop der ja ren steeds beter gaan samenwer ken, door regelmatig overleg bij voorbeeld. Dat is de inzet van poli tie in het dorp zeker ten goede ge komen, ook al blijft er altijd nog wel wat te wensen." Voorzitter van de dorpsraad Frans Prins ziet dat toch enigszins an ders. „Ik vind het niet onterecht dat ze deze prijs hebben gekre gen, maar wij als dorpsraad vin- Mensen zijn kennelijk onder de indruk van wat wij als politie doen in het dorp Het pand langs de Oude Rijksweg is in recordtijd - binnen een half jaar - gebouwd. Volgens project ontwikkelaar Raimond van Os van de Aldi zit het pand vol nieu we techniek. „Er loopt geen gaslei ding naar het pand, het filiaal wordt volledig verwarmd door een systeem dat de restwarmte van de koelingen benut." De 240 zonnepanelen op het dak voorzien de supermarkt voor een groot deel in haar elektriciteitsbe hoefte. Daarnaast wordt ook be spaard op verlichting. „Vroeger waren onze filialen vrij gesloten, als er ramen in zaten, waren die afgeplakt met het logo. Nu gebrui ken wel veel glas. Dat zorgt voor natuurlijke daglichttoetreding en voelt fijner aan voor de klant." Met de verhuizing naar Kruinin den het een beetje vaag. Het is als of de slager zijn eigen vlees keurt, want ons is niets gevraagd. Wij maken ons al langere tijd hard voor de inzet van politie buiten het centrum. Ze concentreren zich vooral daarop, terwijl er juist op de toegangswegen naar cam pings bijvoorbeeld ook van alles gebeurt." In het verleden klonken er vanuit de overige kernen op de Schou- wen-Duiveland nog wel eens ge luiden dat de politie zich te veel richtte op Renesse en Zierikzee. Gemeenteraadslid Wim Dorst zegt over deze kritiek: „Ik kan niet zeggen dat ik die geluiden te genwoordig nog hoor. Sinds er straatcoaches zijn is het rustiger geworden en als je de politie no dig hebt, zijn ze er zo. Dat weet ik uit ervaring." gen ligt de Aldi beter in het zicht en centraler ten opzichte van om liggende dorpen, zegt Van Os. „In Krabbendijke zaten we verstopt en waren we minder goed bereik baar voor klanten en de vrachtau to's die ons bevoorraden." Door een speciaal losplatform is de vrachtwagen drie kwartier eerder leeg dan in Krabbendijke. Ook de logistiek voor de klanten is verbeterd, zegt Van Os. „De par keerplaatsen zijn niet 2,50 maar 2,80 meter breed." Ten opzichte van Krabbendijke verdubbelt het vloeroppervlakte bijna, van 770 naar 1350 vierkante meter. „Het as sortiment blijft gelijk, maar de winkel is veel ruimer opgezet." Van Os is uitermate tevreden over de werkwijze van de gemeen te Reimerswaal, waar hij op alle medewerking kon rekenen. „Dat is bij veel gemeenten wel anders." Het bedrijventerrein aan de Slag veldstraat wordt op termijn uitge breid met de nieuwbouw van fiet- senhandel Knop uit Yerseke. De Aldi die sinds 1998 aan de Dorpsstraat in Krabbendijke was gevestigd, is woensdag 19 novem ber voor de laatste keer geopend. De wereld is Kras Zonvakanties 9 dagen al v.a. Ga naar Kras.nl/curacao of bel 0900-9697,5cpm Prijs voor politie Oosterschelde door Wendy de Jong i Bram van Moolenbroek KRUININGEN - Over drie weken, op vrijdag 21 november, opent de nieuwe Aldi in Kruiningen haar deu ren. Klanten treffen een winkel aan die stukken ruimer, lichter én ener giezuiniger is dan het oude filiaal in Krabbendijke. GOES - De tropen en winterwonderland liggen dicht bij elkaar in Goes. Naast het tropisch bos bij Omnium is gisteren de schaatsbaan van echt ijs geopend. 'Ijsmeester' Jo-Annes de Bat keurde het ijs, waarna zo'n zestig leerlingen van dansschool Body Action de schaatsbaan openden. De schaatsbaan op de lig- weide ligt er tot en met 29 november, foto Johan van der Heijden door Joeri Wisse Bij Kras zijn uiteraard de vliegreis, het hotel, de transfers én de reisleiding inbegrepen! Hotel't Klooster*** Kleinschalig stadshotel in Willemstad Comfortabele en moderne kamers Klein zwembad, restaurant en gratis wifi Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/25594 Chogogo Resort**** Populair resort aan de Jan Thiel Baai Nette en ruime appartementen Zwembad, restaurant en twee hottubs Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/25302 Papagayo Beach Hotel**** Nieuw en modern adults only hotel Direct aan de Jan Thiel Baai Gratis toegang tot Papagayo Beachclub Klantbeoordeling 8,6 Zie: Kras.nl/25815 649 mmvar" Prijzen per persoon op basis van 2 personen exclusief reserved!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 140