Dorpshuisbeheerster ziet baan veranderen in 'vrijwilligerswerk' Emergis vangt verwarde mensen op Na lang wachten eindelijk Action Verbouwingsuitverkooi 44 Wij hebben heel SCHOUWEN-DUIVELAND 35 Kom eens kijken In onze showroom Riethii 20,4825AP Breda Tel 076-2600063/ 06-28448040 Mst kortingen van 40 tot Morgens goedkoper»!i „Dertien jaar heb ik klaar gestaan voor de gebruikers van het dorps huis. Dit deed ik altijd met veel liefde en plezier. Het waren jaren van geluk, blijheid én verdriet, want als beheerster krijg je met al lerlei emoties te maken", zegt Danker. Zij heeft er bewust voor gekozen met het beheer te stop pen, omdat zij de verhouding tus sen haar taak en de honorering daarvoor de laatste jaren drastisch heeft zien veranderen. „Het be gint steeds meer een soort vrijwil ligerswerk te worden. De honore ring is afhankelijk van het ge bruik van het dorpshuis. Dat moet elk jaar stijgen om eenzelf de inkomen te kunnen halen. Ik kan de mensen echter niet van de straat plukken om naar het dorps huis te komen. Sommigen vinden de huur ook gewoon te hoog." Danker zegt lang te hebben nage dacht over de vraag 'wel of geen afscheidsreceptie?'. Uiteindelijk leek het haar een beter idee het geld dat de Stichting Dorpshui zen daarvoor beschikbaar heeft te verdelen over twee goede doelen. Zij heeft gekozen voor de Neder landse Hartstichting en de KWF- kankerbestrijding. „Mijn vroegere man is overleden aan een hartver lamming en mijn huidige echtge noot Alex heeft zijn vrouw aan kanker verloren." Coördinator Jan Langendijk van de Stichting Dorpshuizen laat we ten dat de wens van Danker geho- Dat aantal zwol in de loop van de ochtend snel aan, want heel veel mensen toonden zich benieuwd naar het assortiment van deze dis counter die zich al veel eerder in Zierikzee had willen vestigen. Meteen werd ook duidelijk dat er in de straat langs het parkeerter rein problemen ontstaan zolang daar aan twee kanten auto's gepar keerd blijven staan. Te weinig parkeerruimte was eer der een motief voor de gemeente geen toestemming te verlenen voor vestiging van Action op het terrein achter het Huis van Nas sau in de binnenstad. Dat de dis counter zich eindelijk in de voor malige bibliotheek buiten de stadswallen heeft gevestigd, geldt als tijdelijke situatie. De gemeen te gaat uit van maximaal vijf jaar. In de toekomstvisie staan de plan nen beschreven om Action te zijner tijd zijn intrek te laten ne men in wat nu nog de AH-super- markt is in de Lange Nobelstraat. AH zou dan naar de nieuwe stads- entree aan de Julianastraat verhui- veel moeite gedaan onze winkel een mooie inrichting te geven zen. „Wij zijn bij de inrichting van deze Action beslist niet uitge gaan van tijdelijk. We hebben er heel veel moeite voor gedaan on ze winkel een mooi aanzien te ge ven", zegt rayonmanager Stephan Buitendijk. Hij was extra blij giste ren. Niet alleen met de nieuwe vestiging, maar vooral ook omdat Action donderdag door het pu bliek als beste discounter van Ne derland is uitgeroepen. In de Action Zierikzee werken 25 perso neelsleden. „Dat willen we uit breiden tot 35. We denken vooral aan bijbanen voor scholieren, die na sluitingstijd de schappen ko men bijvullen", zegt Buitendijk. Dat zei burgemeester René Ver hulst donderdag tijdens de raads vergadering naar aanleiding van vragen van de PvdA over het inci dent in Vlissingen van afgelopen zondag. Daarbij werd een verwar de 23-jarige man in zijn been ge schoten omdat hij mogelijk explo sieven bij zich zou hebben. Dat was uiteindelijk niet het geval. PvdA-raadslid Marlize Laport wil de weten welke vervolgstappen worden genomen. „Het kan niet zo zijn dat verwarde personen die niet meer aanspreekbaar zijn, dan maar een kogel krijgen in plaats van hulp", aldus Laport. Volgens Verhulst was sprake van een 'zeer uitzonderlijke situatie'. Goes heeft, vanwege Emergis, wel regelmatig te maken met verwar de personen, 'enige tientallen per jaar', zei Verhulst. De politie is meestal als eerste ter plaatse na een acute melding, bijvoorbeeld als iemand bij het spoor staat. In de regel wordt dan geprobeerd ie mand van Emergis erbij te krij gen, maar dat lukt niet altijd. „Omdat de politie en ik het niet verstandig vinden dat een ver ward persoon meteen in een poli tiecel wordt gezet met anderen als er geen plek is bij Emergis, hebben we een tijd geleden in gang gezet dat daar een spoedei sende ophoudruimte komt. De po litie blijft er dan bij totdat een des kundige ter plekke is." De politie heeft de laatste jaren de handen vol aan psychische problematiek. Een oplossing was noodzakelijk, want agenten hebben niet de op leiding en ervaring van een psy chiater of maatschappelijk werker om met deze mensen om te gaan. noreerd zal worden, maar wil nog niet zeggen om welk bedrag het gaat. „Zij krijgt het geld dinsdag overhandigd tijdens het beheer- dersoverleg waarbij wij tevens af scheid, van haar nemen." Danker is blij met het vertrouwen dat zij altijd van veel dorpshuisge bruikers heeft gehad. Vanaf nu gaat zij zich samen met haar man meer richten op het ei gen bedrijf 'Foto Zonnemaire'. „Dat is voor ons van je hobby je werk maken." Danker fotogra feert maar is ook model voor wat zij zelf omschrijft als 'artistieke naaktfoto's'. „Ja", erkent zij ruiter lijk: „Ik krijg wel eens kritiek dat ik die op Facebook publiceer en er wordt soms een foto geblockt, maar ik heb 21 jaren van mijn le ven aan een touwtje gelopen tot dat ik besefte dat ik mezelf wil zijn. Daar sta ik volledig achter." Kortingen tot (6 dagen per week van 11.00 - 1B.Ó0 uur) 8GO m2 showroom. 250Ü m2 opslag!! Wii hPbhfn Uitsluitend merkartikelen rnalv- Burqbad, Mnppe. Jado. Vol». Sphinx Villeroy Boch. Duscholux. Sanijnra. Hoesch Dansani. OorertbracM. Hans Grohe en andere topmerken Ook hebben wij nog veel diverse onderdelen voor oudere badkamers, zoals kranen, sanitair, douchewanden etc. door Ali Pankow ZONNEMAIRE - Miranda Danker Ren- sen stopt met ingang van vandaag als beheerster van dorpshuis Zon- nemaire. Haar opvolgster is Marlè- ne van der Wekken. GOES - Emergis krijgt een zogehe ten spoedeisende ophoudruimte (SPOR) voor verwarde personen. De gemeente Goes, politie en direc tie van de instelling voor geeste lijke gezondheidszorg in Kloetinge zetten binnenkort hun handteke ning onder afspraken daarover. I Veel mensen zochten tijdens de eerste openingsochtend gretig in het gevarieerde assortiment bij Action in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow ZIERIKZEE - Circa twintig mensen stonden enkele minuten voor ne gen uur gisterochtend op de stoep voorafgaand aan de opening van Discountwinkel Action in de voor malige bibliotheek aan het Haring- vlietplein in Zierikzee. Stephan Buitendijk ZATERDAG 1 NOVEMBER 2014

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 133