Onrust in buurt over Beachboom in sporthal Spinningmarathon maakt doorstart Van der Boom terug op Aemstie Bon Bini Curasao 34 SCHOUWEN-DUIVELAND Ondernemersvereniging vindt prijs voor beste politieteam terecht. Dorpsraad wil meer blauw buiten het centrum. De buurtbewoners zijn bang voor veel overlast van bijvoorbeeld ge luid van de muziek die uit het ge bouw weglekt. Ook verwachten ze overlast van parkerende auto's en nachtelijk lawaai als de men sen weer vertrekken. De buurtbe woners - die inmiddels bij de ge meente aan de bel hebben getrok ken - willen inhoudelijk niet rea geren zolang de bewoners nog in gesprek zijn met de gemeente over deze zaak. Zij willen wel kwijt dat ze het sportieve imago van het sportcentrum moeilijk kunnen rijmen met mogelijk drank- en drugsgebruik op een dancefestival. Burgemeester Ge rard Rabelink bevestigt dat de ver gunning nog niet is verleend. „Ik las in de krant dat de kaartver koop is gestart en daarna is de ver gunningaanvraag pas binnengeko men. Wij gaan heel goed kijken naar de aanvraag. „Er speelt iets met het bestemmingsplan en er zijn afspraken gemaakt. In elk ge val is het om twaalf uur stop en gaan de lichten op de parkeer plaats om 23.00 uur uit." Organisator Jeroen Botty wil ook niet inhoudelijk reageren. „Ik heb de burgemeester gesproken en af gesproken dat dat ik er nu niet op in ga. We gaan in gesprek met de gemeente en de buurtbewoners." Botty verwacht dat op korte ter mijn een besluit of het festival op deze locatie door kan gaan. Zolang er nog geen beslissing is genomen, gaat de kaartverkoop wel gewoon door. In mei van dit jaar werd bekend dat de organisatie van de mara thon er mee stopte. Daarmee leek een einde gekomen aan het evene ment, maar inmiddels is de stich ting Zeeland aan Z opgericht en deze stichting organiseert op 24 januari weer een spinningmara thon in Sportcentrum Wester- schouwen in Burgh-Haamstede. „Er zijn een heleboel overeenkom sten, maar er zijn ook veranderin gen", zeggen Ronald Middelhoek en Sander Penning uit Burgh- Haamstede. „We werken nog steeds samen met de mannen van Aemstie Alive. We kunnen weer gebruik maken van hun podium en licht." Een verschil is het goede doel waar de sporters zich voor in het zweet fietsen. „Het Sophia kinder ziekenhuis was altijd het goede doel. Ons plan was om naast Sop hia ook een lokaal goed doel aan het evenement te verbinden. Dat is gelukt en dat is de Bas-stich ting geworden." Deze stichting za melt geld in voor onderzoek naar juveniele dermatomyositis, een chronische ontstekingsziekte waaraan Bas van den Ouden op negenjarige leeftijd overleed. Ver volgens bleek dat het Sophia kin derziekenhuis niet verbonden wil zijn aan evenementen waar meer dere goede doelen aan gekoppeld zijn. „Het Sophia viel af en we wil den toch ook een landelijk goed doel steunen en dat is nu Make a Wish geworden." De stichting is inmiddels volop bezig met de or ganisatie en hoopt dat Kiwanis Zierikzee weer mee gaat helpen. RENESSE - Een enorme eer vindt leider van team Oosterscheldebek- ken Bram van Moolenbroek het dat zijn team donderdagavond werd uitgeroepen tot het beste po litieteam van Nederland voor haar inzet in Renesse. „We zijn blij met de waardering. Mensen zijn kennelijk onder de indruk van wat wij als politie doen in het dorp." Met de uitreiking van de prijs wil de Stichting Waardering Erken ning Politie (WEP) proberen om in de samenleving meer waarde ring voor politiewerk te genere ren. Maandelijks wordt daarvoor een wisseltrofee uitgereikt, die het Zeeuwse team ook al eens won, maar nu hebben de agenten ook de teamaward van het jaar binnengesleept. Van Moolenbroek: „Ik weet niet hoe wij op de radar van de stich ting terecht zijn gekomen. Mis schien is dat intern bij de politie gebeurd of zijn we extern in de kijker gezet. Het is in elk geval wel een prijs die ook namens de samenleving is uitgereikt, want onder meer de ondernemersvere niging van Renesse, maar ook de gemeente en onze Duitse colle ga's hebben aanbevelingen ge daan over ons werk." Bruno van der Hoek van de onder nemersvereniging: „Ik denk wel dat het politieteam in Renesse de ze prijs verdient. Je hebt hier steeds te maken met andere ande re mensen die hier niet vandaan komen. De politie weet goed te De politie hier kan goed improviseren en samenwerken improviseren en dat kan ik wel waarderen. Bovendien zijn alle be trokken partijen in de loop der ja ren steeds beter gaan samenwer ken, door regelmatig overleg bij voorbeeld. Dat is de inzet van poli tie in het dorp zeker ten goede ge komen, ook al blijft er altijd nog wel wat te wensen." Voorzitter van de dorpsraad Frans Prins ziet dat anders. „Ik vind het niet onterecht dat ze deze prijs hebben gekregen, maar wij als dorpsraad vinden het een beetje vaag. Het is alsof de slager zijn ei gen vlees keurt, want ons is niets gevraagd. Wij maken ons al lange re tijd hard voor de inzet van poli tie buiten het centrum. Ze concen treren zich vooral daarop, terwijl er juist op de toegangswegen naar campings bijvoorbeeld ook van al les gebeurt." In het verleden klonken er vanuit de overige kernen nog wel eens geluiden dat de politie zich te veel richtte op Renesse en Zierik zee. Raadslid Wim Dorst: „Ik kan niet zeggen dat ik die geluiden te genwoordig nog hoor. Sinds er straatcoaches zijn is het rustiger geworden en als je de politie no dig hebt, zijn ze er zo. Dat weet ik uit ervaring." Het is inmiddels de tiende keer dat Aemstie Alive plaatsvindt in sportcentrum Westerschouwen in Burgh- Haamstede. Behalve Jeroen van der Boom worden er ook optredens verzorgd door Frans Duijts, de Edwin Evers Band en de tribute-band Bruce by Marsman. Die brengt een ode aan de Amerikaanse zanger Bruce Springsteen. Als afsluiter staat He lemaal Hollands gepland met de zangers Carlo en Leo. Zij maken Nederlandstalige medleys en staan tevens bekend om hun ener gieke optredens. Daarnaast zal ook nog een surprise-act ten tone le verschijnen. Wie dat is, wordt op de avond zelf bekend. Het optreden van Jeroen van der Boom viel vorig jaar zo goed in de smaak dat het bestuur van Aems tie Alive besloot om hem voor de ze lustrumeditie nog een keer uit te nodigen, ditmaal met zijn band. 'Misschien lijkt het in eer ste instantie op een herhaling van vorig jaar, maar Jeroen met of zon der zijn eigen band is natuurlijk zowel in presentatie als in de op bouw en uitvoering van de show een heel ander verhaal'. De kaartverkoop via de website www.aemstie.nl is begin deze maand gestart. Vanaf 15 novem ber zijn er ook kaarten te koop bij diverse voorverkooppunten. De prijs voor een kaartje bedraagt net als in voorgaande jaren twin tig euro. Een kaartje voor de kin dermiddag kost 12,50 euro. Hotel 't Klooster*** De wereld is Kras wpm. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Er is onrust onder buurtbewoners van de Lange Blok- weg in Zierikzee nadat bekend is geworden dat dancefestival Beach boom een wintereditie wil houden in het nieuwe sportcentrum aan de Lange Blokweg in Zierikzee. Er is nog geen vergunning afgegeven voor dit festival. door Melita Lanting BURCH-HAAMSTEDE - De spinning- marathon in Burgh-Haamstede maakt een doorstart met een nieu we organisatie en andere goede doelen. De locatie en de entourage zijn wel hetzelfde gebleven. Prijs voor inzet politie in Renesse door Wendy de Jong Sporters kunnen zich opgeven via hun eigen sportschool of via de website www.zeelandaanz.nl. Ook bedrijfs- teams kunnen weer meedoen. Bruno van der Hoek door Wendy de Jong BURCH-HAAMSTEDE - Zanger Jeroen van der Boom keert op zaterdag 31 januari 2015 terug naar Burgh-Haamstede voor een optre den bij Aemstie Alive. Vorig jaar stond hij ook al op het podium bij het Schouwse festival, maar dit keer neemt de zanger ook zijn band mee. Dit maakte de organisa tie deze week bekend. Bij Kras zijn uiteraard de vliegreis, het hotel, de transfers én de reisleiding inbegrepen! Kleinschalig stadshotel in Willemstad Comfortabele en moderne kamers Klein zwembad, restaurant en gratis wifi Klantbeoordeling 8,4 JIJl Zie: Kras.nl/25594 Chogogo Resort**** Populair resort aan de Jan Thiel Baai Nette en ruime appartementen Zwembad, restaurant en twee hottubs Klantbeoordeling 8,4 Ijl Zie: Kras.nl/25302 Papagayo Beach Hotel**** Nieuw en modern adults only hotel Direct aan de Jan Jhiel Baai Gratis toegang tot Papagayo Beachclub HHM Klantbeoordeling 8,6 WmA wl Zie: Kras.nl/25815

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 132