Kwijtschelding liever voor meer mensen Swerf-Rust enige optie voor azc in Middelburg Tweetal aangehouden na tip van een getuige 32 SCHOUWEN-DUIVELAND APV De APV wordt op diverse punten aangepast. Er komen nieuwe regels voor honden en carbidschieten. De PvdA deed daar met steun van SP en D66 met een amendement in de gemeenteraad een poging toe. De meerderheid van de overi ge fracties wilde echter eerst be zien wat de financiële gevolgen voor de gemeente zullen zijn. „Blijkbaar baart de portemonnee van de gemeente u iets meer zor gen dan de portemonnee van de burger", reageerde SP-fractievoor- zitter Anita de Vos. Robbert Lievense (Leefbaar Schouwen-Duiveland) vond dat veel te zwart/wit gesteld. Volgens hem raakt de portemonnee van de gemeente ook rechtstreeks de burger. Hij diende op zijn beurt namens LSD een motie in om die inkomensgrens voor een extra toeslag ook met 10 procent op te trekken, maar dan pas over een jaar als er meer duidelijkheid is over de financiële consequen ties. Deze motie werd uiteindelijk met algemene stemmen aangeno men. Een ander punt van discussie over de verordening van de zoge heten Participatiewet betrof de de finitie van 'Verdringing op de ar beidsmarkt'. Volgens de SP laat dat verschijn sel zich niet zo gemakkelijk defi niëren, maar deze fractie deed daar met een amendement wel een poging toe. Uitgangspunt is dat iedereen gelijke kansen moet krijgen om naar vermogen te wer ken en dat re-integratie vanuit de uitkering niet mag leiden tot ver dringing van banen die ook door gewone werknemers verricht kun nen worden. „Dit is een nette manier om te zeggen dat je helemaal niet wilt dat mensen met behoud van uit kering werk uitvoeren en het be vreemdt mij dat juist de SP hier mee komt", gaf Laurence Haack (WD) te kennen. „Als je de kaders niet duidelijk stelt, geef je een schijnoplossing en ontbreekt voor deze mensen helemaal de kans op een betaalde baan", kaatste De Vos terug. Het amendement van de SP kreeg steun van CDA, PvdA en D66, maar werd door de meerderheid van de overige fracties verwor pen. Zij vinden ook dat er een goede definiëring moet komen over ver dringing op de arbeidsmarkt, maar wachten daar liever advies van de Vereniging van Nederland se Gemeenten en eventuele juridi sche richtlijnen daarover af. De gemeenteraad van Middelburg bracht gistermiddag een werkbe zoek aan het asielzoekerscentrum in Goes en aan Swerf-Rust in Mid delburg. „Ik snap de angst en de bezwaren van omwonenden, maar we hebben ook onze plicht te doen", stelde Treurniet tijdens een rondgang door het gebouw aan de rand van de Stromenwijk. Wim Steketee van de LPM vond Swerf-Rust te klein voor 330 men sen. „Maximaal 200. En voor de overige 130 mensen kunnen we toch een beroep doen op Vlissin- gen en Veere?" Die suggestie deed ook Rob van Eijkelenburg (D66). „Ik kan niet bedenken waarom dit pand niet geschikt zou zijn. Maar 330 asiel zoekers geven 3,5 keer zo veel druk op de omgeving als 100 ouderen. Bij 200 trekt het COA zich niet terug." WD'er Benno Nieuwenhuis noemde het gebouw hooguit ge schikt voor tijdelijke noodopvang. ZIERIKZEE - Volgende week praat de gemeenteraad over de aanpas sing van de APV, de algemene plaatselijke verordening. Meest in het oog springende wijzi gingen zijn de verplichting tot op ruimen van hondenpoep, de mo gelijkheid om op te treden tegen aanhoudend blaffende honden, het verder beperken van loslopen de honden en het verbod om car bid af te steken binnen de be bouwde kom. Hondenpoep scoort hoog in de er- gernissenlijst en is een probleem. Als de gemeenteraad akkoord gaat, moeten alle mensen die straks met een hond buiten lopen in het bezit zijn van een zakje om de drollen op te ruimen. Opspo ringsambtenaren zijn bevoegd dat te controleren. „Ik kan wel begrijpen dat mensen daar last van hebben", zegt Ben de Man. Om het iedereen wel wat gemakkelijker te maken, heeft hij nog wel een tip voor de gemeen te. „In Goes hebben ze van die mooie zakjes, dat je het gelijk kan opscheppen. Ik neem er wel eens een paar extra mee. Hier hebben ze van die vieze plastic zakken. Kees van 't Westeinde heeft geen hond meer, maar hij vindt het wel goed dat hondenpoep opge ruimd moet worden. „Dat is toch wel zo netjes." Nelleke van Iersel loopt met haar hond aan de rand van Zierikzee. Aan de riem hangt een leeg zakje, klaar voor gebruik. „En ik heb nog een reserve-zak je." Van Iersel vindt dat er wel vol doende palen staan waar je een zakje kan pakken, maar vervol gens zijn er te weinig afvalbakken om de gevulde zakjes weg te gooien. „En iemand loopt niet zo snel een uur met een zakje in zijn hand. Dan worden die gevulde zakjes weggegooid in de bosjes." Ze ruimt eigenlijk altijd de drol len op. „Behalve als de hond on derin de slootwal poept." Ook De Man laat het dan liggen. Beide hondenbezitters zijn niet blij dat honden op minder plek ken los mogen lopen. „Dat is ver velend. Die van ons staat onder appèl en loopt altijd los", zegt De Mari. Ook Nelleke van Iersel vindt dat jammer. „Als je je hond onder appèl hebt, moet het toch kun nen?" Haar hond loopt ook wel eens los. Dan kan de hond even goed rennen." De voorgestelde regel dat carbid schieten niet meer mag in de be bouwde kom, leidde tot teleurstel ling bij Marijn Kaashoek en zijn vrienden. Zij schieten sinds twee jaar op oudejaarsdag met carbid. Ze doen dat op een veldje aan de Grevelingenstraat in Zierikzee en trekken veel toeschouwers. Hij snapt niet waarom dit ineens moet stoppen. „Want als de ge meenteraad dit voorstel aan neemt, gaat het gelijk in en dan kan het dit jaar al niet meer." Hij hoopt dat de gemeenteraad de re gel niet over neemt. „In Drenthe is het cultureel erfgoed en hier willen ze het gaan verbieden." De regel is opgenomen omdat er klachten over komen, vooral uit de omgeving Zonnemaire. Een getuige zag, aldus de politie, donderdag in de namiddag dat twee mannen zich verdacht op hielden bij een woning in een ap partementencomplex aan de Ho- geweg. Hij aarzelde niet en waarschuwde direct de politie. Agenten waren er vervolgens snel bij en zagen dat een ruit was vernield in een van de appartementen. Ze gingen vervolgens verder op onderzoek en troffen in een kamer de 34_jari- ge man aan. In die kamer lagen ook koperen leidingen. De handlanger van de inwoner van Zierikzee werd ook aangehou den. Deze Vlissinger stond vol gens de politie op de uitkijk. Het tweetal werd ingerekend en is overgebracht naar het cellen complex van de politie in Toren- tijd. Zij zijn door een hulpofficier van justitie in verzekering gesteld. Bin nenkort mogen ze voor de politie rechter verschijnen om te horen of ze een straf verdienen. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Wat meer mensen met een krappe beurs dan de gemeen te nu voor ogen heeft, zouden in aanmerking moeten komen voor een inkomenstoeslag. MIDDELBURG - „Mooier hebben we niet en het is nü nodig." In die con clusie van Willemien Treurniet van de Christenunie ligt de kern beslo ten van de discussie over een asiel zoekerscentrum in het oude verzor gingshuis Swerf-Rust. Het is niet ideaal, maar ja... Poepzak wordt verplicht door Melita Lanting I Oudejaarsdag 2013 werd nog met carbid geschoten in Zierikzee. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema noord-bevoiand Burgemeester Van Kooten vertrekt op 21 november aanstaande naar gemeente Maasdriel, na ruim zes jaar burgemeester te zijn geweest in onze mooie gemeente. Wij nodigen u van harte uit voor zijn openbare afscheidsreceptie op vrijdag 14 november aanstaande van 16.00 uur tot 18.30 uur. Deze receptie vindt plaats in dorpshuis Zaal onder de Toren, Voorstraat 20 in Wissenkerke. U bent allen van harte welkom. Met vriendelijke groet, 11 het gemeentebestuur van gemeente Noord-Beveland. BURGH-HAAMSTEDE - Aan de Hoge- weg in Burgh-Haamstede heeft de politie donderdag een 31-jarige in woner van Vlissingen en een drie jaar oudere man uit Zierikzee aan gehouden. Het tweetal wordt ver dacht van een inbraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 130