ZEE LAND SPORT LEISURE CONTACTA.NL Sport en Leisure www zeetandsportenleisure nl j Facebook.com/ZeGlandSportenleisure 4 5-6 NOVEMBER 2014 Synergie op Vitaliteitsplei n Stichting Zeeland Sport en Leisure, Arduin en Welzorg geven tijdens de Contacta 2014 een extra dimensie aan het beursthema 'Een Nieuwe Wereld': een wereld waarin overheid, gezondheidszorg, bedrijfsleven, sport en onderwijs samen optrekken voor een maatschappij waar gezondheid en vitaliteit centraal staan. Door de samenwerking op de gezamenlijke beursstand in het Zeeuws-Vlaams Paviljoen vervagen grenzen tussen zorg en bedrijfsleven en komen de talenten binnen welzijn en sport meer in beeld. Tekst: RW Communicatie Foto: Els Swart Fotografie GOES- Stichting Zeeland Sport en Leisure (ZS&L) richt zich belangeloos op ondersteuning van jong sporttalent en sportevenementen in de regio en wordt daarbij gesteund door diverse bedrijven die talentontwikkeling en maatschappelijk verantwoord onder nemerschap hoog in het vaandel heb ben. Eén van die bedrijven is Zeeland Seaports. Het havenbedrijf reikt jaar lijks samen met ZS&L de Zeeland Seaports Stimulerings- en Aanmoedi gingsprijs uit aan veelbelovend jong talent dat' met veel training, goede voorbereiding en de juiste mentaliteit een toppositie in zijn of haar sport na streeft. Op 5 november worden de drie genomineerden bekend gemaakt die bij de finale in december het prij zengeld van vijfduizend Euro te beste den aan hun sport gaan verdelen. Yvonne van Gennip De Contacta.nl vormt ook het start punt voor de samenwerking met Ta- lentboek, een initiatief van oud-Olympisch schaatster Yvonne van Gennip waarbij jong sporttalent een platform krijgt om zich te presen teren aan potentiële sponsors. Talen- Het Vitaliteitsplein van Zeeland Sport Leisure, Welzorg en Arduin vormt het meetingpoint voor iedereen die met sport en vitaliteit begaan is. Van jong sporttalenten tot sportminded en maatschappelijk verantwoorde ondernemingen, iedereen komt samen op stand 603-606 in het Zeeuws-Vlaams Paviljoen op de Contacta.nl. ten met een Olympische status en ver bonden aan ZS&L künnen via de onli ne 'marktplaats' op Talentboek.nl fi nanciële ondersteuning vinden voor bijvoorbeeld materialen en inschrijf geld. Bedrijven, maar ook familie en vrienden kunnen zo bijdragen aan hun sportsuccessen want het zorgt dat de sporter zich meer op training kan richten en minder zorgen hoeft te ma ken over de randvoorwaarden. Speeddaten Om nog meer bedrijven aan Zeeuws sporttalent te verbinden, organiseert ZS&L speeddates op de beurs. In een "Er zijn vele wegen die naar Rome leiden, het is daarom goed dat er initiatieven zijn zoals die van de stichting Zeeland Sport £t Leisure om mensen kansen te bieden en initiatieven te ondersteunen. De sleutel tot Zeeuws succes - ook in sport en leisure - is: samenwerken!" Drs. J.M.M. Polman Commissaris van de Koningin provincie Zeeland kort persoonlijk gesprek kunnen bei den kijken hoe zij elkaar kunnen ver sterken en wie weet ontstaat een nieu we match tussen sporter en sponsor. Geïnteresseerden kunnen zich aanmel den via de site van ZS&L. Getalenteerde sporters komen boven dien extra goed voor de dag met het nieuwe concept van Zeeland Sport Leisure, Widea en Thee Typogra fie waarin de sporter zich professio neel in de markt zet. Met Brand your Talent wordt sponsorwerving omge draaid: sponsoren komen naar de spor ter omdat die herkenbaar is en men zich graag met hem of haar identifi ceert. Talenten worden hun eigen 'merk'. Wielrenprovincie Wielersport is door de Provincie Zee land aangemerkt als één van de kern sporten en in de aanloop naar de Zeeuwse Tour de France-etappe in 2015 mag wielrennen niet ontbreken op het Vitaliteitsplein. Johnny van de Klooster van Train Talent en zijn wie- lertalenten demonstreren hun fietsen met vermogensmeters waarmee zij zeer nauwkeurig inzicht hebben in hun prestaties. Het team van Tropical Cycling fiets de dag voorafgaand aan de 'Zeeuwse' Tour de France-etappe dezelfde 180 kilometerlange route om geld in te zamelen voor Stichting MS Research en haar onderzoek naar Multiple Sclerose. "Ik fiets deze pré-tour zelf mee" zegt Adriaan Pro voost, ambassadeur bij ZS&L "en hoop op de Contacta meer deelne mers en sponsoren aan dit prachtige wielerfeest te koppelen. De verbin ding op de beursvloer met ZS&L is vanzelfsprekend omdat wij al meerde re jaren een goede samenwerking heb ben bij het organiseren van talrijke sportevenementen en gebruik maken van het uitgebreide netwerk van ZS&L." Iedereen die het wielrennen in Zeeland een warm hart toe draagt, wordt uitgenodigd om op de fiets van Johnny te ervaren hoe hij zijn talen ten traint. Focus op mogelijkheden Stichting Arduin gaat tijdens de Con- tacta.nl de verbinding aan met nieu we partners die werkervaringsplaatsen hebben voor mensen met een beper king. Cliënten van Arduin kunnen de ze bedrijven ondersteunen in de uit voering van diverse werkzaamheden. Een goed voorbeeld van hoe deze groep kan participeren in het arbeids proces is de catering in het Zeeuws-Vlaams paviljoen. Attractie centrum Toversluis dat de catering in deze hal verzorgt, wordt hierbij gehol pen door Arduin-medewerkers met horeca-ervaring. "Het sterke aan on ze combinatie met ZS&L en Welzorg in één stand zijn de gemeenschappelij ke uitgangspunten die we hebben, zo als uitgaan van talenten, geen onder scheid maken en het werken aan kwa liteit van bestaan." aldus Frank Pas- schier, coach bij Stichting Arduin. Sociale inclusie Als totaalleverancier van producten en diensten op het gebied van mobili teit, wonen en vitaliteit kan Welzorg niet ontbreken op het Vitaliteitsplein. 'Door lokale aanwezigheid en sociale betrokkenheid kan Welzorg een des kundig totaaladvies geven waardoor mensen met een beperking mee kun nen doen in de maatschappij." zegt Angelique Geijp, relatiemanager bij Welzorg: "De partners op onze stand hebben allen hetzelfde doel met sport en vitaliteit als middel. Ons hoofd doel is het leveren van een actieve bij drage aan zelfstandigheid, zelfredzaam heid en welzijn van ouderen en men sen met een beperking. Samen bevor deren we sociale inclusie, participatie en mobiliteit." Toversluis "Toversluis Family Fun Pare presen teert 'Gastvrijheid is Menselijk' door een samenwerking in de horeca-acti- viteiten aan te gaan met Stichting Ar duin en Stichting Tragel Zorg." zegt Mario Spetic van Toversluis. "Vanuit het uitgangspunt 'goed voorbeeld doet goed volgen' hopen Toversluis, Tragel Zorg en Arduin dat er een van zelfsprekende wisselwerking ontstaat tussen 'gewone' bedrijven en zorgver- lenende organisaties. Tenslotte willen we allemaal dat mensen met een ver standelijke beperking de kans krijgen zichzelf te ontplooien. Door snel, soe pel, maatschappelijk en bewust op de hedendaagse consumenteneisen en budgetten in te spelen, biedt Tover sluis haar gasten service en producten met een betaalbare prijs." Zeeland Sport Leisure, Arduin en Welzorg staan tijdens de Contacta op 4, 5 en 6 november op het Vitaliteits plein, stand 603-606 in het Zeeuws-Vlaams Paviljoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 111