Walcheren: waar ondernemen werkt' Pleinen Qvolg het Walcherenplein d In de Bouw- en Wonenbranche wordt veel meer samengewerkt dan ooit te voren. Door met partners projecten uit te voeren, versterk je elkaar. Je kunt een breder pakket producten en diensten aanbieden en nieuwe markten betreden. Samenwerken staat dan ook centraal op het Bouw en Wonenplein op Contacta.nl. Tekst: Loes van der Hoeven Foto: Stefan Grob GOES - "Onze branche staat door de economisch mindere tijden al jaren onder druk. De enige manier om te overleven is samenwerken met part ners. Dat velen uit de branche die mo gelijkheid hebben aangegrepen, blijkt wel uit de gevarieerde deelname aan het Bouw en Wonenplein. Boven dien hebben wij dit jaar een kleine groei qua standhouders mogen consta teren ten opzichte van vorig jaar", zegt pleincoördinator Ronald van der Hart. "Samenwerken leidt tot verras sende combinaties en bestaat uit meer dan alleen samen met een bijvoor beeld een collega-aannemer een pro ject uitvoeren. Je kunt bijvoorbeeld ook tegen commerciële tarieven ex pertise inhuren, waarover je niet zelf beschikt of personeel dat bij een colle ga even zonder werk zit. Onze stand houders zijn een weerspiegeling van de vele mogelijkheden tot samenwer king binnen onze branche. Exposanten zijn onder meer een staal bouwbedrijf, engineeringbureau, con structiebureau, architectenbureau, bin nenhuisarchitectuur, waterspecialist, fotograaf, specialist in duurzame ver lichting, houthandel, detacheringbu reau, bouw- en afbouwmaterialenhan- Bouwen en wonen, je komt er alles over te weten op het Bouw- en Wonenplein. del en een dynamisch bedrijf met een aantal specialismen, zoals maatwerk -kasten, standbouw, interieurbouw, RVS balustrades en een totaalpakket aan van bouwgerelateerde activiteiten inclusief de begeleiding hiervan. Nieuwkomer op het plein is het Akoestisch Adviesbureau, Stefan Grob Audio Elektronische Enginee ring uit Vlissingen." Moderne oplossingen Stefan Grob: "Voor ik driejaar gele den startte met mijn akoestische ad viesbureau heb ik veel acquisitie ge daan. Ik bood immers niet alledaagse producten, die oplossingen boden voor in de markt bestaande proble men. Dit zijn bijvoorbeeld een in ei gen huis ontwikkeld stil anti-hagelka- non voor diverse sectoren, een akoes tische camera waarmee je geluid kunt zien en akoestische problemen sneller en beter kunt oplossen en een laag fre quent maskeersysteem dat zich aan het geluid van de bron aanpast, bij voorbeeld bij olieboringen. Inmiddels heeft mijn bureau zich bewezen en worden wij steeds vaker met nieuwe problemen geconfronteerd. Ik ver wacht dan ook veel belangstelling voor onze producten en diensten Contacta.nl." Internationaal Ronald van der Hart: "Onze exposan ten kijken verder dan Zeeland. Wij werken ook internationaal en boven dien groeit onze online markt enorm. Op het eerste lustrum van het Walcheren Plein op de Contacta wordt de nieuwe huisstijl gepresenteerd van deze gezamenlijke activiteit van de ondernemersverenigingen uit de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere. In het nieuwe logo van deze 'gouden regio' is een walvisstaart zwemmend in de golven verwerkt. Een stijl die past bij de oorsprong van Walcheren. Tekst: Henk van de Voorde Foto: Jéan van Oorschot MIDDELBURG - ,De walvis wordt voor het eerst genoemd in de Chro- nik van Zeelandt uit 1644. Een sage uit de 17e eeuw suggereert zelfs dat de naam Walcheren gebaseerd is op de vele walvissen die in die tijd rond om Walcheren zwommen", aldus or ganisator Jéan van Oorschot van Miss ion PR. Op het Walcherenplein presenteren zich ongeveer 35 standhouders. Door de samenwerking worden diverse the ma's samen opgepakt, promotie en marketing verder uitgediept én grote re en betere netwerkverbanden ge schapen. Het plein kenmerkt zich door professionaliteit en diversiteit van branches, variërend van dienstver lenende organisaties tot technische be drijven en van bouwgerelateerde be drijven tot organisaties die gespeciali seerd zijn in outdooractiviteiten. Het Walcherenplein biedt ideale netwerk mogelijkheden. Op deze drukke ont moetingsplek worden namelijk per traditie veel contacten gelegd met be zoekers en andere standhouders. Het schetst een goed beeld van de ver scheidenheid die ondernemend Wal cheren te bieden heeft. In het hart van het Walcherenplein kan men te recht voor een drankje en een heerlij ke maaltijd. Het Walcherenplein is een initiatief van de Middelburgse Be drijven Club (MBC) en de Vlissingse Burgemeester Harald Bergmann van Middelburg (links). Bedrijven Club (VBC) en wordt on dersteund door de Federatie Onderne mersverenigingen Veere (FOV). Het kloppend hart van het Walche renplein wordt gevormd door een ge zellig en bruisend horecapaviljoen, waar altijd ruimte is voor een goed ge sprek in een inspirerende omgeving. De traditionele Ondernemersborrel is op woensdagavond 5 november van 21.30 tot 23.00 uur. Hiervoor zijn al le ondernemers uit Walcheren uitge nodigd. De drie Walcherse burge- meesters zijn gevraagd om ook dit jaar weer de opening te verrichten van deze netwerkborrel. „Deze bor rel wordt speciaal aangeboden door de standhouders. Samen met de Wal cherse ondernemers én vertegenwoor digers van de drie Walcherse gemeen ten heffen we het glas op 'Walcheren: hét eiland waar ondernemen werkt!', het nieuwe thema van het Walcheren plein", vertelt Jéan. De Ondernemers- borrel wordt voorafgegaan door de uitreiking van het nieuwe boek 'Zeeuws Zoet', op de stand van Zeeuwse Zaken, door schrijfster 't Suukermeisje in samenwerking met uitgeverij Paard van Troje. ook via: www.face- book.com/OndernemendWalc heren en via twitter @WalcherseZaken. Kortom, de wereld ligt aan onze voe ten op Contacta.nl. Een bijkomend interessant voordeel is onze locatie op de beurs. Het Bouw en Wonenplein vindt u in Hal 3 - de Oosterschelde- hal - naast het Contacta College en de Contacta Arena, waar diverse eve nementen plaatsvinden. Deze zullen heel wat passanten en wachtende deel nemers met zich meebrengen, die on getwijfeld ons plein zullen bezoeken. Het Bouw en Wonenplein staat in the picture op Contacta.nl 2014!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 107