Kerst- Nieuwjaarsreizen Basisscholen dreigen met lege klassen tegen flexwet Oud-presentator Masmeijer in de cel 349 549 BINNENLAND 7 Kras.nl/kerstreizen of bel 0900-9697i5cPm Compleet verzorgd 100% vertrekgarantie 5 dagen al v.a. SFöSiTi'ÏS De wereld is Kras vember al een week in praktijk te brengen: door kinderen bij ver vangingsproblemen naar huis te sturen. „Ook ouders komen dan in de problemen." Hij krijgt steun van de sectororga nisatie PO-raad en van scholen uit andere delen van het land, on der andere uit Raamsdonk. „In het basisonderwijs maken wij, meer dan welke werkgever dan ook gebruik van tijdelijk perso neel. Elke zieke leerkracht moet vervangen worden", zegt direc teur Rob Smeulders van basis school De Hoge Waai. „Ook nu ge beurt het dat we geen vervanging vinden, maar slechts zo'n één keer in de twee jaar. Dan splitsen we de groep op bij andere klas sen, of de directeur of intern bege leider valt in. Maar dat is een noodgeval." Op de basisschool moet elke zieke leerkracht vervangen worden Er zijn oplossingen, zoals een vervangingspool met mensen in vaste dienst De Algemene Onderwijsbond vindt het onbegrijpelijk dat de ba sisscholen protesteren. „Die actie moeten ze meteen stoppen. Wij zijn klaar met de eeuwige flexcon- tracten in het onderwijs", rea geert woordvoerder Thijs den Ot ter. „Er zijn ook andere oplossin gen, zoals een vervangingspool met mensen in vaste dienst." Minister Asscher sluit zich daar bij aan. Hij wil dat ook invalkrach ten weten waar ze aan toe zijn. „Zij weten soms 's ochtends pas dat ze 's middags moeten wer ken", aldus een woordvoerder. Zij wijst erop dat scholen ook ge bruik kunnen maken van partti mers in de school die een extra dagje kunnen werken, of kunnen samenwerken in het opzetten van een vervangingspool. Maar, werpt Sijtsema uit Fries land tegen, zij hebben al zo'n pool en dat is op piekmomenten niet genoeg, bijvoorbeeld tijdens een griepgolf. „Wij hebben drie vaste vervangers. Bij scholingsda- gen heb je tot tien vervangers no dig. Parttimers hebben ook een re den waarom ze in deeltijd wer ken en kunnen niet altijd." Smeulders ziet het voor zijn klei ne stichting niet zitten om mee te betalen aan een vervangings pool waar hij relatief beperkt ge bruik van zal maken. „We hebben maar veertien mensen in dienst." Masmeijer wordt vervolgd Vanwe ge inbreuk op de drugswetge ving', verklaart een woordvoer ster van het parket. In verband met het lopende- onderzoek wil zij inhoudelijk niets over de zaak kwijt. „Normaliter verstrekken wij ook geen persoonlijke gege vens van verdachten, maar vanwe ge de massale media-aandacht vanuit Nederland en het feit dat zijn vrouw openbaar veel heeft verteld, maken we een uitzonde ring." Masmeijer zit vast omdat hij een belangrijke rol zou spelen in een grootscheepse drugshan del. Het café De Bastille dat hij in Sint Niklaas, vlakbij Antwerpen, bestierde, ging een jaar geleden op de fles. Sindsdien zou de voor malige televisiepresentator enkele tonnen schuld hebben. Mas meijer maakte in de jaren '80 car rière met grote tv-programma's als de Holiday show en de quiz Dinges. In 1994 zegde de NCRV de samenwerking op. Basisscholen mogen nu nog in drie jaar tijd een onbeperkt aantal tijdelijke contracten uitdelen. Daardoor kunnen zij een zieke le raar voor een paar dagen vervan gen door een invaller, zonder die in vaste dienst te hoeven nemen. Volgens de nieuwe Wet werk en zekerheid, die op 1 juli 2015 in gaat, moeten echter ook basisscho len zich gaan houden aan de stel regel dat werknemers na twee jaar een vast contract krijgen en maximaal drie tijdelijke contrac ten achter elkaar mogen krijgen. Dat betekent dat een invaller, als hij drie keer misschien maar een dag heeft gewerkt, de vierde keer recht heeft op een vast contract. „Dat kunnen we niet betalen", stelt Jan Sijtsema van de coöpera tie CB O Fryslan. Hij heeft daarom alle ouders van de bijna tweehon derd scholen onder zijn hoede op geroepen minister Asscher van So ciale Zaken te overstelpen met brieven. En als dat niet helpt, dreigt hij de nieuwe wet in no- iiMSlI.HI mm mar ar<i» Nieuwe reis met cultuur, natuur en gezelligheid. Naaro.a. Mainz en Limburg a/d Lahn Ramada Hotel Frank furt Airport West***+ Speciale dinerbuffetten Zie: Kras.nl/12814 5 dagen v.a. Cultuur, natuur winterzon! Mini- rondreis met NL-talige gids naar o.a. Kayaköy en Pamukkale en verblijf in een 5* hotel aan de kust. Klantbeoordeling 7,6 Wé !TI Zie: Kras.nl/12327 Wissel een winterwandeling af met uitstapjes naar o.a. Schloss Neuschwanstein en het Lechtal. Klantbeoordeling 8,5 Casthof Sauling*** Zie: Kras.nl/12290 i MA Beleef een witte kerst in het zuiden van Oostenrijk, Met o.a. de Weissensee en Mozartstad Salzburg. Klantbeoordeling 7,2 Hotel Rossmann*** Zie: Kras.nl/12289 8 dagen v.a. Combinatie van natuur en cultuur met o.a. het Nationaal Park Beierse Woud, Passau en Regensburg. Nieuw in ons aanbod Hotel Zur Alten Post*** Zie: Kras.nl/12803 8 dagen All inclusive genieten; inclusief alle maaltijden, drankjes in de avonduren, entertain ment en excursies. Hotel Bilstein**** Géén toeslag 1-p.kamer Zie: Kras.nl/12804 5 dagen Veelzijdige reis tijdens de feestdagen met o.a. Florence, San PEENOTi Marino, Bologna en de Adriatische kust. Klantbeoordeling 7,7 3-/4-sterren hotels Aj LJl Zie: Kras.nl/12322 £4 Ontdek met NL'se reisleiding de mooiste steden van Zuid- Spanje: Granada, Ronda, Córdoba en Sevilla. Klantbeoordeling 8,4 VIK Gran Hotel**** Zie: Kras.nl/12318 12 dagen VRIJDAG 31 OKTOBER 2014 Rob Smeulders, De Hoge Waai Thijs den Otter, Onderwijsbond Frank Masmeijer was in jaren '80 een tv-coryfee. Nu zit hij vast omdat hij een rol zou hebben gespeeld in grootscheepse drugshandel, foto HH ANTWERPEN - Ooit een gezichtsbe palende NRCV-coryfee, nu in het gevang: Frank Masmeijer zit al ze ker vijf weken vast in Antwerpen. Dat heeft het parket van de procu reur des konings gisteren beves tigd na berichtgeving in De Tele graaf. Busreis Frankfurt Vliegreis Turkije Busreis Tirol Busreis Karinthië Busreis Beierse Woud Busreis Sauerland Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds door Freke Remmers EASTERMAR - Basisscholen proteste ren tegen de Wet werk en zeker heid en dreigen complete klassen naar huis te sturen. De scholen zeg gen in problemen te komen omdat ze invalkrachten veel sneller in vas te dienst moeten nemen. Busreis Verrassend Italië Vliegreis Andalusië Reis per vliegtuig of Comfort Class touringcar Uitstekende hotels inclusief ontbijt en diner Vele feestelijke extra's Het grootste aanbod, nu al vele reizen met 100% vertrekgarantie Busreizen: altijd een opstapplaats bij u in de buurt Busreizen: voordelig overnachten voor aanvang van de reis op het overstappunt in Asten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7