ZEEUWS-VLAANDEREN C*. CONTACTA.NL Sleutels 3) O 'Het leukste? De ballonnen!' 'Wietkweker moet staat betalen' Lichte vertraging bij onderhoud aan fabriek Yara almanak onen Geheimhouding rust volgens directie niet op incident maar op wijze van afdoening. Minister laat inspectie onderzoek doen. 4-5-6 NOVEMBER 2014 Boek over sprekers bij uitvaarten Architectenbureau Rothuizen huist in voormalige graanopslag vlissingen - „Emergis betaalt nooit zwijggeld", zegt de directie in een verklaring die gisteren is verspreid. De geheimhouding die twee cliënten is opgelegd in een afdoeningsovereenkomst over een medisch incident, betrof de 2500 euro die daarvoor is betaald en niet de misser zelf, aldus woord voerder Nanon Doeland. „In specifieke gevallen wordt in het geval van mogelijke materiële of immateriële schade een schade vergoeding overeengekomen. Als beide partijen het eens zijn met de schadevergoeding, wordt dit in een vaststellingsovereenkomst vastgelegd. Het is gebruikelijk om in deze overeenkomst op te ne men dat partijen over en weer ge heimhouding betrachten ten aan zien van de overeenkomst. Cliën ten worden hiermee niet gedwon gen het incident geheim te hou den", zo staat in de verklaring. Emergis doorbreekt daarmee het eigen stilzwijgen over de kwestie rond Rianne en Pieter Noord- hoek, die maandag door de PZC naar buiten werd gebracht. Vanwe ge privacy en beroepsgeheim wordt nooit op individuele geval len ingegaan, houdt de directie overeind. Maar, zo wordt tevens benadrukt, een ernstige incident of calamiteit wordt altijd gemeld bij de Inspectie voor de Gezond heidszorg (IGZ) en intern onder zocht. De inspectie heeft deze zaak bekeken en vastgesteld dat er op cruciale punten fouten zijn ge maakt in de behandeling van Rianne. De wijze van afdoening was de IGZ echter niet bekend en geeft aanleiding voor 'navraag' bij Emergis, liet de instantie woens dagavond weten. Emergis ziet dat bezoek met vertrouwen tegemoet, reageert Doeland. CDA-Kamerlid Hanke Bruins Slot stelde de kwestie gisteren aan de orde. „Ik heb hier een contract. En de inhoud vind ik schandalig. Dit is het betalen van zwijggeld." Mi nister Edith Schippers (Volksge zondheid) zei dat contracten waar in zwijgplicht wordt afgesproken niet horen in de zorg. „Je kunt met elkaar afspreken dat je dingen niet te tolereren vindt, dat wil niet zeggen dat ze niet kunnen ge beuren. Gebeurt het toch, dan kijkt de inspectie ernaar. Woens dag kreeg ik een signaal van de PZC en dus heb ik de inspectie ge vraagd ernaar te kijken." MIDDELBURG - De 32-jarige Axelaar Willem van der H. moet van het Openbaar Ministerie (OM) 128.550 euro aan de staat betalen. Volgens het OM is dat het bedrag dat hij met zijn hennepkwekerij zou hebben verdiend. Op 18 okto ber 2012 deed de Regionale Onder- steuningsGroep (ROG) een inval in de woning van Van der H. Er werd een vuurwapen uit 1910 én een hennepkwekerij met 176 plan ten en 2745 gram afval gevonden. Ook vonden ze nog 124 xtc-pillen. Van der H. werd eind maart 2013 veroordeeld tot vijftien maanden cel. Medio volgend jaar doet de rechtbank uitspraak. SLUISKIL - Kunstmestfabriek Yara in Sluiskil-Oost heeft te kampen met een tegenvaller bij de grote onderhoudsstop die 2 oktober is begonnen. In één van de vier fa brieken die onderhanden worden genomen, ammoniakfabriek D, is gebleken dat een warmtewisse laar moet worden vervangen. De werkzaamheden die dit met zich meebrengt, zorgen ervoor dat - ijs en weder dienende - de fabriek 9 in plaats 6 november weer kan worden opgestart. Het werk aan de drie ureumfabrieken verloopt wel volgens planning. Voldoende ammoniak is voorhanden om die op tijd op te starten. Een uit Walcheren afkomstige mede werker stond aan het eind van de werkdag nog even gezellig na te pra ten met een collega. Hij pakte ver volgens achteloos de sleutelbos van zijn bureau en vertrok. Eenmaal thuis kon de Walchenaar zijn woning niet binnen. Hij keek vervolgens eens naar wat hij in zijn handen had. Dat was een bos sleu tels waarvan er diverse sterke over eenkomsten vertoonden met zijn ei gen exemplaren, die hij ook nog in zijn zak had. Op dat moment belde zijn Brabantse collega, die naar huis was gefietst, met de vraag of onze Walchenaar zijn sleutels had meege nomen. Dat werd een ritje terug. Naar Roosendaal. in Registreer gratis als zakelijke bezoeker op www.contacta.nl/registreren Registratie code: 54734692 VRIJDAG 31 oktober 2014 25 'Emergis betaalt nooit zwijggeld' door Jeffrey Kutterink en Marcel Modde OOSTBURG - Alle facetten van muziek komen aan bod tij dens de lessen van de Zeeuwse Muziekschool voor basis scholen. Bij de Beerenburgt in Oostburg kreeg groep drie gisteren de eerste (zang)les. „We willen de kinderen zo de liefde voor muziek bijbrengen", vertelt Sandra de Smit van de Muziekschool. ,Ze kunnen dansen en zingen en ook zelf iets maken, een dansje of liedje. De eerste les werd afgesloten met een ballonwedstrijd. Op de vraag aan Emma-Lotte (6) wat het leukste was, dansen of zin gen, antwoordde ze: „De ballonnen!" foto Peter Nicolai Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen -*• - H uc neiwerKoeurs van cuia-west Neaertand en Vlaanderen Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67