College Goes is problemen Sabewa beu Invulling 'witte vlek' Goese Polder laat niet lang meer op zich wachten Scholen versterken cultuurlessen 's-Heer Arendskerke krijgt Repair Café Nieuwe locatie Calvijn College BEVELANDEN en THOLEN 31 Verruiming regels zorgwoningen Zeeuwse middag Kerkje Ellesdiek ONDERWiJSHUISVESTING GOES - Woningcorporatie RWS past de regels voor haar zorgwo ningen per november aan. Wo ningzoekenden met een CIZ-indi- catie komen voortaan vanaf 40 jaar al in aanmerking voor een zorgwoning. Tot voor kort was de minimale leeftijd 60 jaar. „Steeds meer mensen hebben een CIZ-in- dicatie. Om ook deze doelgroep passende woonruimte te kunnen bieden, hebben we de regels ver ruimd", aldus manager wonen Henry de Miranda. RWS heeft zorgwoningen in 's-Heer Arends- kerke, Wolphaartsdijk, Kapelle, Goes en Kamperland. Nog dit jaar komen er 22 parkeer plaatsen op een deel van het ter rein, op kosten van de Lidl. Daar na volgt invulling van de overige ruimte met bestrating en groen, een 'vandalismebestendig ver- blijfsgebied', aldus wethouder André van der Reest. Volgens hem heeft de invulling van de ka vel, waarvoor omwonenden op verzoek van de gemeente al in 2012 ideeën aandroegen, langer ge duurd door een 'samenloop van omstandigheden'. In eerste instan tie zou de herinrichting van het perceel van dertig bij dertig meter gekoppeld worden aan de recon structie van de Troelstralaan, maar het budget bleek niet toerei kend. „Omdat de Lidl nu een bijdrage le vert, kunnen we goed gas geven", aldus Van der Reest. De aanleg van het groen en de be strating moet nog worden aanbe steed. Naar verwachting is de tota le klus in de eerste helft van vol gend jaar klaar. De inventarisatie onder omwo nenden leverde destijds dik ne gentig suggesties op, van open luchtpodium ijsbaan speeltuin, parkje, waterpartij en bankjes om op te zitten tot een konijnenberg, een Turkse kapsalon en een fit nessruimte. „De periode van: 'we werken er aan en het komt goed' is wat ons betreft voorbij'', zegt wethouder André van der Reest. Goes wil 'keiharde afspraken' over wan neer de problemen zijn opgelost. „We willen dat het bestuur zelf tekst en uitleg komt geven in de raadscommissie", aldus Van der Reest. Er gaan al bijna het hele jaar din gen fout bij Sabewa. Van te laat en verkeerd verstuurde aanslagen tot conflicten rond kwijtscheldin gen van belastingen bij minima. Binnen de Goese gemeenteraad trekt met name de Partij voor Goes hard aan de bel over de mis standen. Inmiddels zijn meerdere schrij nende gevallen bekend waarbij kwijtschelding wordt geweigerd, bijvoorbeeld omdat uitkeringen en maandbetalingen voor overlij densverzekeringen worden aange merkt als eigen vermogen. De deelnemende organisaties in Sabewa Zeeland zijn de gemeen ten Borsele, Hulst, Goes, Kapelle, Reimerswaal, Sluis, Terneuzen en Tholen en waterschap Schelde- stromen. ELLEWOUTSDIJK - In 't Kerkje van Ellesdiek wordt zondag een Zeeuwse middag gehouden, met optredens van de 's-Heerenhoek- se Komedie en de Vertelkring Midden-Zeeland. De opbrengst is voor Ghijsen in Beeld, dat een beeld wil oprichten voor Rika Ghijsen, de samenstelster van het Zeeuws Woordenboek, dat dit jaar vijftig jaar bestaat. Aanvang 14.30 uur. Volgens directeur Jos Huijbrechts van de Don Bosco school in 's-Heerenhoek en de Sandplaete in Ovezande is SKOB het eerste schoolbestuur in de Oosterschel- deregio dat cultuureducatie op een hoger niveau gaat tillen. Het begin is de studiedag 'Cul tuureducatie met kwaliteit' voor 55 leerkrachten op woensdag 5 no vember op de Don Bosco school. Verbindingen worden gelegd tus sen inzichten over leren vanuit wetenschap, onderwijs en kunst. Het gaat dan om zaken als 'Hoe pas je muziek, beeldende vor ming toe bij rekenen en taal?' en 'Waarom is creatief leren denken in deze tijd zo belangrijk?' De provincie investeert de komen de jaren in het onderwijs en het cultureel aanbod om cultuuredu catie in het basisonderwijs een vaste en plaats in elk lesprogram ma te geven. Het Fonds Cultuur participatie initieerde het vierjari ge project 'Cultuureducatie met Kwaliteit' in opdracht van minis ter Jet Bussemaker. De drie centra voor kunst- en cultuureducatie in Zeeland zetten een aantal stap pen. Allereerst bezoeken zij elke basisschool in de provincie Zee land om de behoeften per school in kaart te brengen. Zij begelei den vervolgens de school bij het toewerken naar hun culturele doe len. Daarnaast ontwikkelen zij trainingen voor leerkrachten en kunst-educatieprofessionals. Bij Stichting Katholiek Onderwijs Borsele werken Don Boscoschool in 's-Heerenhoek, Mgr Heyligers in Kwadendamme, De Zandplaat in Ovezande en de Jan van Schen- genschool in Heinkenszand mee aan de ontwikkeling van nieuwe culturele activiteiten die aanslui ten bij schoolvakken zoals geschie denis, taal en rekenen. Leerlingen van groep 1 tot en met 8 gaan ac tief aan de slag tijdens 'test'-work- shops om te kijken hoe de projec ten nog beter aan kunnen sluiten bij de andere lessen op school. TUssen 9-oo en 13.00 uur staan di verse vaklieden klaar: elektri ciens, een naaister en een fietsen maker helpen gratis bij alle moge lijke reparaties. Mensen die het Repair Café bezoeken, nemen van thuis kapotte spullen mee. Brood roosters, lampjes, föhns, kleding, fietsen, speelgoed, servies, alles wat het niet meer doet, is welkom en maakt kans op reparatie. Re- pair Café wil bijdragen aan het verkleinen van de afvalberg. Dat is hard nodig, vindt Ineke van der Bijl van de werkgroep. „We gooien ontzettend veel weg. Ook dingen die na een eenvoudige re paratie weer prima bruikbaar zou den zijn. Helaas zit repareren bij veel mensen niet meer in het sys teem." Het Repair Café is ook be doeld om buurtbewoners op een nieuwe manier met elkaar in con tact te brengen. „Als je samen met een tot dan toe onbekende iets hebt gerepareerd, bekijk je die persoon toch anders als je hem of haar de volgende keer op straat tegenkomt." VRIJDAG 31 OKTOBER 2014 door Luc Oggel GOES - Het Goese college van bur gemeester en wethouders heeft het gehad met de problemen bij de gemeenschappelijke belasting dienst Sabewa. GOES - Het was een niet-alledaagse manier om een sleu tel te overhandigen. De Goese wethouder Jo-Annes de Bat moest gisteren maar afwachten of hij de voordeursleu tel van de nieuwe nevenvestiging van het Calvijn College aan de Noordhoeklaan kreeg, maar dat ging goed. Via een ingenieuze stellage werd de sleutel naar hem toe 'getrans porteerd' voor de officiële opening. Wanneer een school een vastgestelde capaciteitsnorm overschrijdt, is het ge bruikelijk dat de gemeente extra ruimte ter beschikking stelt. Sinds augustus huist een deel van de onderbouw vmbo van het Calvijn College aan de Noordhoeklaan, in het voormalige gebouw van basisschool De Wingerd, die op zijn beurt een nieuw gebouw in Mannee heeft betrok ken. foto Mechteld Jansen door Luc Oggel GOES - De invulling van de 'witte vlek' in de Goese Polder, een braak liggend perceel tussen wijkcen trum De Spinne en supermarkt Lidl, laat niet meer lang op zich wachten. door Frank van Cooten 'S-HEERENHOEK - De Stichting Ka tholiek Onderwijs Borsele (SKOB) gaat de leerkrachten scholen in een versterking van de cultuur edu catie. 'S-HEER ARENDSKERKE - Ook 's-Heer Arendskerke krijgt een Repair Ca fé. Op zaterdag 8 november houdt de Werkgroep Repair Café een eer ste bijeenkomst in het Heer Arend huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65