24 Maanden 50% korting en de ei7.50 De vinkentering Apple iPhone 4S of Samsung S4 mini Vluchtelingen missen baan, integratie verloopt moeizaam 4 BINNENLAND m Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc TV-SERIES Groningen stak promotiegeld in 'Hollands Hoop'. Maar de provincie komt er niet best af in de tv-serie. FERRY MINGELEN De onverwoestbare actievoerder Die- derik Samsom be gint moe te wor den. De voortdu rende kritiek vreet aan hem. „Ie dereen heeft wel eens zo'n mo ment dat je denkt: krijg alle maal de vinkentering", gaf hij deze week toe in het tv-pro- gramma Pauw. Die ergernis is begrijpelijk, het opvallende is dat Samsom daar publiekelijk over praat. Zijn frus tratie kookt over. Hij heeft zijn nek uitgestoken voor vergaande ingrepen in de zorg en de socia le zekerheid, volgens hem on ontkoombaar om het sociaal stelsel betaalbaar te houden. Het verwijt dat politici geen keuzes durven te maken en hun achterban alleen maar naar de mond praten, gaat bij hem niet op, integendeel. Maar zijn poli tieke moed wordt niet gewaar deerd, de partij mort, de kiezers lopen massaal weg. Opmerkelijk is dat de WD daar minder last van heeft, tot nu toe. Ook zij verliest zetels, maar is nog steeds de grootste partij. Minder overheid, lagere belas tingen, dat scoort bij de WD- achterban. En de waardering voor WD-premier Rutte is sinds de ramp met de MH17 enorm gestegen. Maar dat ideale beeld bladdert ineens af. Rutte krijgt kritiek. Zijn aanpak van de ramp is niet doortastend genoeg. Had hij niet veel eerder met de rebellen zaken kunnen doen om toegang tot het rampgebied te krijgen? En ook op van die typische WD-onderwerpen zit het in eens tegen. Minder Nederlandse bijdrage aan Brussel, dat is een WD-speerpunt. Nu moet er in eens 642 miljoen nabetaald wor den. De verbazing van Rutte en minister Dijsselbloem lijkt ama teurtoneel. Die mannen leven zowat in Brussel, als ze niet per se in Den Haag moeten zijn. Dijsselbloem heeft Rutte niet di rect ingelicht omdat de cijfers De verbazing van Mark Rutte en minister Jeroen Dijsselbloem lijkt amateurtoneel. Die mannen leven zowat in Brussel, als ze niet per se in Den Haag moeten zijn nog voorlopig waren, zei hij in de Kamer. Er komt dus een na- heffing van in ieder geval hon derden miljoenen, en je vertelt het niet aan de premier? Het kan zijn, maar wat zegt dat over hun interne communicatie? Over interne communicatie ge sproken. WD-staatssecretaris Wiebes van Financiën wil de bij telling voor leaseauto's verho gen, terwijl hij weet dat de WD-ffactie tegen is. Een junior staatssecretaris, hij komt net kij ken, die gewoon de fractie trot seert. Openlijke ruzie in de WD over een troetelkind van de partij, de auto. Hebben ze daar geen interne afstemming? Had Rutte of fractievoorzitter Zijlstra dat niet kunnen voorko men? Daar hebben ze iedere donderdag het zogenaamde BPO voor, het Bewindsperso nen Overleg van de hele WD-top op het ministerie van Algemene Zaken. Maar vorige week was het vakantie, ging het BPO niet door, is het excuus. Het is nooit een goed teken als de regie slap wordt. En zeker niet nu WD en PvdA in ver band met de komende Staten verkiezingen in maart hun ei gen gezicht meer willen laten zien. Dat vergt een strakke hand om ongelukken te voorko men. Want de kiezer houdt niet van een zwabberkoers en onder ling geruzie. Dan zegt hij in maart misschien wel: Rutte en Samsom, krijg maar de vinken tering. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant van £4ö> voor twv €399,- van £35> voor twv €259,- Vodafone Voordeel Web Vodafone Voordeel Web 300MB €40> €20.- 400MB €45:- €22.50 400MB €85".- €27.50 Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 ce 0.45 per gesprek) OVERSCHILD - Mooie vergezichten over de Oost-Groningse akkers, prachtige luchten, schitterende boerderijen. De makers van de achtdelige tv-serie Hollands Hoop, over een overspannen psychiater die door een erfenis in de wietcri- minaliteit verstrikt raakt met zijn gezin, hebben alles uit de kast ge haald om het noordelijke land schap van zijn beste kant te laten zien. Maar wat er op die uitge strekte vlakte gebeurt, bevestigt alle vooroordelen over Noord-Ne derland: mobieltjes hebben er geen bereik, bewoners zijn stug of een 'beetje raar' en bij de plaat selijke kruidenier kun je niet eens pinnen. Achtergebleven gebied, kortom. Zo gaat er elke zaterdaga vond bij de NPO 2 op primetime veel boven Groningen, ervaren el ke keer zo'n miljoen kijkers. Wat de noorderlingen extra Minder dan de helft van de vluchtelingen (46 procent) in Nederland heeft een betaalde baan. Dat blijkt uit de Integra- tieBarometer 2014 van Vluchte lingenwerk. 'De economische integratie van vluchtelingen stagneert. Het strenge over heidsbeleid maakt het hen nog moeilijker', schrijft de organisa tie. 'Gemeenten moeten vluchtelingen de kans geven om een opleiding te volgen. Ook moeten ze stages en werk ervaringsplaatsen bieden'. Vergeleken met het vorige on derzoek in 2012 hebben meer vluchtelingen werk, maar de toe name wordt vooral veroorzaakt door mensen die minder dan 12 uur per week arbeid verrichten. Daardoor blijven zij afhankelijk van een uitkering, aldus Vluchte lingenwerk. Door die afhankelijkheid en on voldoende ondersteuning ver loopt de integratie van vluchtelin gen in Nederland niet goed. Staats secretaris Teeven (Asiel) liet eer der deze week weten dat de stij gende stroom van asielzoekers nog enkele jaren zal aanhouden. Nu nog verder in prijs verlaagd! €20.- 180MIN 120SMS 300MB Apple iPhone 4S 120MIN 80S MS 200MB Samsung S4 mini MIN SMS INTERNET VAN VOOR MIN SMS INTERNET VAN VOOR 180MIN 120SMS 240MIN 180SMS 360MIN 240SMS 120MIN 80SMS 200MB j€35> €17.50 180MIN 120SMS 300MB €4Ö> €20.- 240MIN 180SMS 400MB €4S> C22.50 Ander toestel of goedkoper abonnement? Kijk op de weos.te! Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 14-11-2014 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden. m Peter Van Den Begin speelt in 'Hollands Hoop' de rol van tbs-patiënt Dimitri. Lachen is door Niek Opten AMSTERDAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 4