Nederlander hecht waarde aan decoratie Italiaanse topmerken bij Pot Interieur in Axel Mi riv ril 2 WONEN O O u Ruim driekwart van de Neder landers hecht veel waarde aan mooie decoraties en woonacces soires in huis. Dat blijkt uit on derzoek uitgevoerd voor Stars for Europe, een marketinginitia- tief van Europese kerstster-kwe kers. De meerderheid van de on dervraagden past de stijl in huis aan het seizoen aan (71 procent). Vooral de winter vraagt om een vernieuwd interieur (55 pro cent), maar ook in de herfst krijgt het interieur een nieuwe uitstraling. Inspiratie hiervoor wordt opgedaan in tuincentra en woonboulevards (68 procent), door zelf te experimenteren met het interieur (46 procent) en in woonmagazines (42 procent). In het najaar genieten verschillen de decoraties en kleuren popula riteit, en heeft maar liefst 95 pro cent van de ondervraagden één of meerdere planten of bloemen in huis. Naast de orchidee en amaryllis, zijn ook klassiekers als rozen en kerststerren bij een kwart van de Nederlanders zeer geliefd. Slechts 24 procent van de vrouwen zegt dat hun interi eur niet seizoensgebonden is. Zoals elk najaar houdt Pot Interi eur in Axel de Megadagen. Het hoogtepunt van het evenement, dat plaatsvindt van 1 tot en met 11 november, zijn de Italiaanse da gen met aandacht voor topmer ken uit het Zuid-Europese land en de komst van architect Victor Vasilev. Van diverse nieuwe stu dio's zoals Giorgetti, Cassina en B&B Italia zijn op 11 november vertegenwoordigers aanwezig om uitleg te geven over hun meubels en de filosofie erachter. Die dag komt ook Victor Vasilev zijn zit- concept Grafo introduceren. Verder kunnen klanten zich in schrijven voor een lichtadvies door Flos, producent van design lampen, voor de woon- of eetka mer. Dat gebeurt aan de hand van een meegebrachte plattegrond van de betreffende ruimte. De hapjes en drankjes tijdens het eve nement zijn geïnspireerd door Bella Italia. Giovanni Caminita, kok en tevens bassist van Marco Borsato, komt 11 november koken en geeft tips over allerlei Italiaan se hapjes. LU O C£ LU 1 Peter en Geertje Morée-van Cappellen kijken er niet meer van op: mensen die van hun fiets stappen om de gerecon strueerde oude schaapskooi aan de Hoogeweg in Wemel- dinge te bewonderen. Blikvanger is de withouten spantcon- structie in de kopgevel, van de grond opgetrokken tot in de nok. Een modern accent in een verder klassiek ogende woning. Ook van binnen laten nieuw en oud zien dat zij een prima combinatie vormen. Tien stoelen passen er rond de lange, houten eettafel in de woonkamer. „Je zou de tafel het centrum van het huis kunnen noemen", vertelt Geertje. „Of we nu met zijn twee ën zijn of niet, de meeste tijd breng en we door aan onze eettafel." Wat ze er zoal doen? Eten natuurlijk, maar ook de krant lezen en bijpraten met familie of vrien den. Al is het soms heerlijk om niets meer te doen dan in stilte te génieten van het weidse uitzicht op de akkerlanden voor het huis, met in de verte de dijken waarachter de Oosterschel- de ligt. De huidige woonomgeving van Peter en Geer tje vormt een groot contrast met hun leefsitua tie in Rotterdam. Daar bewoonden zij tot drie jaar geleden met veel plezier een oud heren huis aan een drukke straat, met de hele dag door geluiden van passerende auto's en trams. Toen Peter werk vond in Kapelle besloot het echtpaar Morée de Randstad te verruilen voor Zuid-Beveland. Ze wilden graag een woning van waaruit ze de Zeeuwse horizon konden zien, maar zo'n huis bleek moeilijk te vinden. De optie verbouwen kwam in beeld. Dat was in eerste instantie het plan met de oude schaaps kooi aan de Hoogeweg, tot bleek dat het hout zodanig was aangetast dat verbouwen niet mo gelijk was. Peter: „Jammer, maar wij zagen ge lijk allerlei andere mogelijkheden." De asymmetrische schuur werd compleet her bouwd. Vanwege het cultuurhistorisch dorps- aangezicht met hetzelfde profiel als voorheen, maar wel met moderne aanpassingen zoals de spantconstructie in de kopgevel. Ook in de wo ning zelf zijn constructies uit de oude schuur teruggebracht. „De schaapskooi was met span ten in drie stukken verdeeld", legt Geertje uit „Die driedeling hebben wij ook gebruikt. De vi de vonden we zo leuk dat we die hebben mee genomen in onze nieuwbouwplannen. Waar we heel blij mee zijn, is de hoge woonkamer. Van daaruit kun je helemaal tot aan het dak kij ken." In oktober vorig jaar betrokken Peter en Geer tje hun nieuwe huis. Het interieur is een mix geworden van klassieke meubels en moderne accenten. Op de muur boven de bank prijkt bij voorbeeld een antiek bloemenschilderij. Het fa miliestuk moest een prominente plek krijgen in huis. In de woonkamer is het een van de wei nige muuraccessoires. Daardoor, en door de geel geschilderde wand achter het schilderij, worden je ogen als vanzelf naar het doek toe ge trokken. Het idee voor de frisse gele kleur op de muur is afkomstig van Diana van Hoften van de Middelburgse woonwinkel Two Ladies Like, zo vertelt Geertje. „Diana heeft ons voor zien van kleur- en meubeladvies. Zij stelde voor om een kleur uit het schilderij ook op an dere plaatsen in huis te laten terugkomen. Dat werd de kleur geel." Diana 'pimpte' daarnaast een aantal van de kas ten die met Peter en Geertje mee verhuisden naar de Hoogeweg. Achter de trap, vlak bij de bench van labrador Ollie, staat tegen de tweede gele muur een rood geschilderde kast waarvan de planken vol liggen met brillen, speelgoedau tootjes, fototoestellen en andere oude spullen. „Dat is onze verzamelkast", lacht Peter. „Ook een idee van Diana. Wij zijn echte verzame laars, maar meestal verdwijnen zulke dingen er gens in een lade. Op deze manier heeft onze col lectie een mooi plekje gekregen." Peter en Geertje werken beiden vanuit huis. Ze hebben ieder hun eigen werkplek: Geertje bo ven, op de vide en Peter beneden, aan de voor kant van het huis. Geheel tot ieders tevreden heid. „Waar je je ook bevindt in dit huis, het uitzicht is altijd prachtig. Net een levend schilderij", zegt Peter. Geertje knikt. „Tot een paar jaar gele den dachten we nooit weg te gaan uit Rotter dam, maar inmiddels weten we het zeker: hier willen we oud worden." Informatie op www.pot.nl 1 1 1 1 1 1 Maximaal genieten van Zeeuwse horizon door Ellen Jobse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46