SP0(R)TS Inschrijven kan vanaf middernacht voor Marathon Zeeuws-Vlaanderen Drie keer in vijf jaar Aleksandr Tonev (Celtic) gestraft wegens racisme SPORT 37 Groepsspringen bij Forza in Goes Rolstoelbasketbal in Middelburg Axel houdt de RES-dubcrossfinale Orion speelt topper in hoofdklasse Forza Gymnastica is zaterdag verantwoordelijk voor de organisatie van de zuidelijke plaatsings wedstrijd voor het Nederlands kampioenschap groepsspringen. Alleen bij de krachtmeting in het Omnium in Goes kunnen springgroepen van Zuid-Nederlandse gymnastiekverenigingen zich plaatsen voor het NK. Het groepsspringen bestaat uit vijf onderdelen: het lange mat springen, kast, paard, tafel en mi- nitrampoline. De toeschouwers kunnen genie ten van vele flikflaks en salto's. De wedstrijden beginnen om 10.00 en duren tot 17.00 uur. ZATERDAG 1 NOVEMBER De rolstoelbasketbalvereniging Middelburg speelt zaterdag de tweede reeks van competitie wedstrijden. RBVM komt uit in de divisie B van de rolstoelcompetitie. Tegenstanders zater dag zijn GS VA uit Amersfoort en tweede team van het Utrechtse Antilope. De eerste ontmoeting begint om 12.15 uur. De wedstrijden worden in sporthal de Sprong in Middelburg gespeeld. RBVM hoopt zaterdag de eerste punten te pak ken. Eerdere duels tegen Only Friends 2 en WSV gingen met respectie velijk 45-30 en 50-18 verloren. Zaterdag zal de finale RES-clubcross worden verreden. Deze achtste clubcross zal in verband vJ met de pas ingevoerde wintertijd starten om 13.00 uur. De vrije training is hierdoor komen De plaats van handeling is het crossterrein van IBL& JpSISB RE.S .aan de La§eweg in Axel. De (verplichte) trainingen beginnen om 11.00 uur en er kan al f||Ky vanaf 10.00 uur ingeschreven worden in de RES-kantine. Deelname staat vrij voor KNMV districtslicentiehouders en er is ook een moge lijkheid om mee te doen op een daglicentie. Toegang voor het publiek is gratis. Na afloop van de wedstrijd is er tevens de prijsuitreiking van het eEindklassement Open Zeeuws Kampioenschap (OZK) 2014. De handballers van Orion uit Heinkenszand spelen zondag een topper in de hoofdklasse D. In sportcomplex Omnium in Goes treedt de equipe van trainer Jaap Sinke om 14.00 uur aan tegen HW'70 uit Voorschoten. Orion staat na drie speelrondes (twee overwin ningen en één gelijkspel) op de tweede plaats. HW'70 is de koploper met zes punten. Het zijn de enige twee teams die nog geen nederlaag hebben geleden. Orion is nieuw in de hoofdklasse. De Bevelandse formatie heeft nauwe lijks hoeven wennen aan het hogere niveau. HW'70 heeft de minst ge passeerde verdediging in deze klasse. „In anderhalve dag zat die estafet te vol", licht Arnold Boonman toe. Boonman is voorzitter van het organisatiecomité van de ma rathon en verwacht ook dit jaar een grote toestroom aan atleten. „We liften mee op de nog steeds groeiende hardloophype. Dus daarom rekenen we ook dit jaar op veel snelle inschrijvers." De organisatie besloot het aantal deelnemers aan de marathon voor de editie 2015 te verhogen van 650 naar 750. Boonman geeft toe dat de organisatie bij die beslissing niet over één nacht ijs is gegaan. „We hebben het in 2014 uitvoerig geana lyseerd, en het parkoers kan het aan. We willen enerzijds natuur lijk tegemoetkomen aan de toene mende belangstelling, maar ander zijds willen we ook graag het ge moedelijke karakter behouden. We willen ook niet té groot worden." Is er ook aan gedacht om de popu laire estafettemarathon uit te brei den? „Natuurlijk hebben we daar ook naar gekeken. Het is immers een laagdrempelige manier om kennis te maken met de mara thon", aldus de organisator. „Je hoeft maar tien kilometer te lo pen en toch zit je midden in het marathon-geweld. Voor veel be- We liften mee op hardloophype. Daarom rekenen we op veel snelle inschrijvers ginnende lopers is dat een opstap naar de gewone marathon. Maar toch hebben we besloten om het bij die 125 teams te laten. Het zou een te grote belasting worden voor de toegangswegen naar de wisselpunten. Die waren dit jaar al vol genoeg en bij uitbreiding kan je niet meer aan de doelstel ling van de lopers voldoen. Want vergis je niet, estafette en mara thonlopers bij elkaar zorgen voor bijna net zoveel lopers op het par koers als bij de Kustmarathon." Naast de reguliere inschrijvingen heeft de organisatie ook nog wat wildcards achter de hand. „Maar daar zijn we heel strikt in", zegt Boonman. „De top drie van 2014 krijgt er één en verder geven we ze alleen aan mensen die de afge lopen jaren veel hebben betekend voor de Marathon Zeeuws-Vlaan deren. Als bijvoorbeeld een vrij williger, die vijf jaar een kruis punt vrij heeft gehouden, nu een keer mee wil lopen, dan krijgt ie van ons een wildcard." De Marathon Zeeuws-Vlaanderen start op zaterdag 18 april 2015 om 11.00 uur in Terneuzen en eindigt ruim 42 kilometer verder in Hulst. Celtic-aanvaller Aleksandr Ton ev is voor zeven duels ge schorst vanwege racistisch ge drag. Dat heeft de Schotse voetbal bond gisteren bekendgemaakt. De Bulgaar zou zich hebben misdragen tegenover Aber- deenverdediger Shay Logan in een competitiewedstrijd in sep tember. Celtic meldde in beroep te gaan omdat de Bulgaarse international ontkent de woorden te hebben gezegd die hem de straf oplever den. Volgens de Schotse voetbalbond is bewezen dat Tonev „zich exces sief heeft misdragen door het ge bruik van agressief en beledi gend taalgebruik van racistische aard". Nümberg geeft vluchtelingen vrijkaarten 1. FC Nürnberg heeft zich verze kerd van meer publieke steun tij dens de thuiswedstrijd van mor gen tegen FC Sankt Pauli in de tweede Bundesliga. De Duitse voetbalclub, die in april voortijdig afscheid nam van trainer Gert jan Verbeek, heeft 3500 asielzoekers een vrijkaartje gegeven. „Ik ben blij dat de club zo sociaal geënga geerd is", reageerde de Franse coach Valérien Ismaël gisteren. Verbeek geen trainer van NAC Breda Gertjan Verbeek wordt niet de nieuwe trainer van NAC Breda. De 52-jarige coach had een oriën terend gesprek met de clublei ding van de Bredase eredivisio- nist, maar ziet een vervolg daarop niet zitten. „De fase waarin NAC nu zit, en waar ze heen willen, hebben mij doen besluiten dat dat niet de juiste keuze is om de kar te gaan trekken", zei Verbeek gisteren op de Telegraaf-website. Trainer Paul Put hoeft cel niet in De Belgische voetbaltrainer Paul Put hoeft niet de gevange nis in voor zijn rol in een om vangrijk omkoopschandaal in België. De oud-coach van Lier- se SK werd juni 2013 veroor deeld tot een celstraf van twee jaar. In hoger beroep zette de rechtbank deze straf om naar een voorwaardelijke. Ook kreeg Put een geldboete van 11.000 euro. VRIJDAG 31 OKTOBER 2014 u lil iÜ "Vi-V' a KANSAS - De honkballers van San Francisco Giants vieren feest nadat zij voor de derde keer in vijfjaar de World Series hebben gewonnen. De Giants ver sloegen de Kansas City Royals in de zevende en beslissende wedstrijd nipt met 3-2. De Giants waren in 2010 en 2012 ook al de besten in de World Se ries. foto VI Images ZONDAG 2 NOVEMBER door Willem Adriaansens VLISSINGEN - Wie graag mee wil doen aan de Marathon Zeeuws-Vlaanderen 2015 doet er goed aan om niet tot het voorjaar te wachten om in te schrijven. Van nacht om precies 0.00 uur (in de nacht van vrijdag op zaterdag) gaat het digitale loket open en kan er in geschreven worden. Het evene ment kent een nog steeds toene mende populariteit en vorig jaar was vooral de estafette snel volge boekt. Arnold Boonman De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda LONDEN NÜRNBERG BREDA BRUSSEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36