Orange Cycling met Zeeuwse passie 3 SPORT 35 Gisteravond vond bij de verpak kingsgroothandel, op een drukke bijeenkomst ter ere van het tach tigjarig bestaan, live de onderteke ning plaats van het sponsorcon tract Rob Jeras en Krijno Davidse van Weststrate en Erik Breukink en manager Michael Zijlaard van de nieuwe Nederlandse wieler- profploeg, zetten hun handteke ning onder een overeenkomst die voor minimaal een jaar geldt. De oud-beroepsrenners Eric Breukink, Michael Boogerd en Jean-Paul van Poppel staan aan het roer van de nieuwe formatie. „Met gebundelde krachten moe ten we het kunnen redden. Het team zal bestaan uit achttien profs, een mooi aantal om mee te starten. We kiezen voor Neder landse renners, een mix van routi niers en jonge talenten. Hopelijk kunnen we in de toekomst uit- groeien tot een toonaangevende ploeg die drijft op passie, op ren ners die met hun hart strijden om dromen te verwezenlijken", aldus Zijlaard. De Zeeuwen Johnny Hoogeriand en Brian van Goethem zullen deel gaan uitmaken van het Oran ge Cycling Team. „De naam van Roompot prijkt op de voorzijde van het shirt, die van Weststrate bescheiden op het achterzakje. Maar er zal in heel het land onge twijfeld veel vraag zijn naar de oranje shirtjes. En die worden mooi verpakt door ons...", aldus Krijno Davidse. Het Orange Cycling Team debu teert volgend seizoen als Proconti- nentale ploeg in het profwielerpe- loton. „We doen in ieder geval mee aan de Eneco Tour en de Am- stel Gold Race. Afhankelijk van de wild cards willen we ook star ten in klassiekers zoals Gent-We- velgem. De Tour de France? Ik sluit niks uit, maar ze geven maar vier plekken weg. En de animo is groot", verklaarde Erik Breukink. Verder maakte Roompot Orange Cycling bekend dat de begelei dingsstaf versterking krijgt van Jo- han van der Velde. De voormalig winnaar van de het jongerenklas- sement in de Ronde van Frank rijk (1980) en de puntentrui in de Giro ('85, '87 en '88) komt in het nieuwe jaar in dienst als buschauf feur bij de wielerploeg. Koeman blij met drukke schema Southampton moet morgen alweer op bezoek bij Huil Ci ty nadat het woensdag ten koste van Stoke City de kwartfinales van de League Cup had behaald. Het drukke schema bevalt trainer Ronald Koeman. „Het is goed. Als je een ech te voetballer bent, wil je het liefst om de drie dagen spe len", vertelde de succes- coach gisteren. Brandle verbetert werelduurrecord Jens Voigt is nog geen zes weken houder van het we relduurrecord geweest. Mat thias Brandle loste hem gis teravond af. De Oostenrijker kwam op de wielerbaan van Aigle in zestig minuten op een 'nor male' fiets voor tijdrijders tot een afstand van 51 kilo meter en 850 meter. De Duit se veteraan reed op 18 sep tember 51,115 km. Rojer en Tecau in halve finale Jean-Julien Rojer en zijn ten- nispartner Horia Tecau heb ben gisteren in het dubbel spel de halve finales bereikt van het Masterstoernooi in Parijs. Het Nederlands-Roe meense duo won van het Amerikaans-Zuid-Afrikaan se koppel Eric Butorac/- Raven Klaasen. Daar was een supertiebreak voor no dig: 5-7 6-110-6, Twee kandidaten WK vrouwen 2019 Frankrijk en Zuid-Korea hebben zich kandidaat ge steld om het WK vrouwen voetbal van 2019 te organise ren. Dat maakte wereldvoet balbond FIFA gistern be kend. Aan de organisatie van het toernooi is het WK vrouwen onder 20 jaar ge koppeld dat een jaar eerder in hetzelfde land wordt ge houden. De FIFA wil in mei 2015 een keuze maken. Wesdorp per direct weg bij Apollo'69 Hoofdtrainer Jos Wesdorp stopt per direct bij SV Apol lo'69, zo meldde de voetbal club gisteravond. Wesdorp heeft in goed over leg met bestuur en spelers groep besloten om zijn der de seizoen als hoofdtrainer niet af te maken. Volgens de vereniging was de chemie tussen spelersgroep en trai ner niet meer aanwezig. De vierdeklasser gaat rustig op zoek naar een andere trai ner. „We zoeken een jonge, ambitieuze trainer", meldde secretaris Mario Schaalje gis teravond. Voorlopig nemen elftalleider René Tazelaar en voormalig eerste-eltalspeler Jean-Paul Hairhoorn waar. VRIJDAG 31 OKTOBER 2014 dromen van het WK door Henk van de Voorde MIDDELBURG - Firma Weststrate uit Middelburg is co-sponsor gewor den van het Roompot Orange Cy cling Team. Weststrate verbindt zich ais cosponsor aan het Nederlandse Roompot Orange Cycling Team. johnny Hoogeriand Brian van Goethem SOUTHAMPTON AIGLE PARIJS ZÜRICH 'S-GRAVENPOLDER a Anouk Dekker probeert langs Joanne Love van Schotland te komen, foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35