Topklasser De Treffers stelt NEC op de proef Vijf schaatsteams erkend als topteam Handballers Oranje kansloos tegen Kroatië 34 SPORT ORANJE-VROUWEN Oranje Vrouwen winnen opnieuw in play-off van Schotland. Nederlands elftal speelt nu met Italië om ticket voor WK. Sjoerd Ars maakte twee treffers voor de profs, de eerste uit een strafschop. Wessel van der Horst gaf de zondagamateurs met nog ruim een kwartier te gaan hoop op een stunt met de 1-1. Niet veel later werd bovendien NEC-mid- denvelder Navarone Foor uit het veld gestuurd. Vlak voor tijd scoorde ook Anthony Limbombe nog. De bezoekers domineerden in de eerste helft en kregen via Christi an Santos ook enkele kansen. De grootste mogelijkheid was voor de thuisclub. Van der Horst had vrije doorgang naar doelman Jos hua Smits maar speelde de bal te ver zich uit. NEC kwam vlak voor rust op o-i. Joris Jansen vergreep zich aan Ars, waarna scheidsrechter Björn Kuipers de bal op de stip legde. Ars zelf schoot beheerst raak. Door een beoordelingsfout in de Nijmeegse defensie kreeg Van der Horst ver in de tweede helft een herkansing. Ditmaal had hij wel succes, door de benen van Smits. Toen Foor in kort tijdsbestek twee gele kaarten kreeg, lag een spannende en amusante slotfase in het verschiet. Ars temperde het Groesbeekse enthousiasme al na 3 minuten. Hij rondde goed voorbe reidend werk van Limbombe af. Deze Belg pikte net voor het slot signaal ook zelf nog een doelpunt- je mee. Excelsior heeft zich in de derde ronde van het toernooi om de KN VB-beker niet laten verrassen door topklasser WKE. De Rotter damse eredivisieclub sloot gistera vond in Emmen af op 0-3. Carlo de Reuver opende de score zeven minuten voor rust. Ninos Gouriye besliste het duel halver wege de tweede helft. In blessure tijd had ook Jordan Botoka nog succes namens de ploeg van trai ner Marinus Dijkhuizen. Roda JC tegen Sparta kreeg op het allerlaatste moment nog een verlenging. In de eerste helft had Paul Gladon de Rotterdam mers op 0-1 gebracht. Een kwar tier voor rust maakte Mark Höcher de gelijkmaker. Kort na rust maakte wederom Gladon de 1-2 en lang leek Sparta met de winst weg te gaan uit Kerkrade. Maar het was weer Höcher die in blessuretijd een verlenging af dwong. In die verlenging was het Roda dat aan het langste eind trok. 3-2 werd het door Guy Ramos en even later maakte Höcher zijn derde doelpunt: 4-2. UTRECHT - Vijf professionele schaatsteams hebben komend seizoen de status van topteam. Dat heeft de schaatsbond KNSB gisteren bekendgemaakt. Het gaat om de ploegen Be- slist.nl, LottoNL-Jumbo, Coren- don, Clafis en Continu, die de bijbehorende licentie ontvan gen op basis van een eerder ver kregen Schaatsakkoord tussen bond, schaatsploegen en schaat sers. Een schaatsteam krijgt een licen tie als het voldoet aan een aan tal sporttechnische en organisa torische voorwaarden. Zo die nen coaches bijvoorbeeld te vol doen aan een bepaald niveau, hebben de atleten en coaches ten minste recht op het mini mumsalaris en dient een profes sioneel schaatsteam een sluiten de begroting te hebben van mi nimaal 750.000 euro per sei zoen. ROTTERDAM - De Oranjevrouwen hebben gisteren in de play-offs Schotland verslagen. Na de i-2rzege in het uitduel, werd het in het Spartastadion 1-0. Om zich voor het eerst in de geschie denis te plaatsen voor het WK voetbal, moet nu nog één horde worden genomen. Italië moet over twee duels worden versla gen. „Het is heel belangrijk dat we het WK halen; voor de speel sters, het team en het hele meis jes- en vrouwenvoetbal", aldus bondscoach Roger Reijners, in een sfeervol en bijna uitver kocht Kasteel. „Kijk naar de sfeer vandaag, hoe het leeft bij de mensen, dat is toch fantas tisch. Dit zijn mooie avonden." Ondanks dat de Oranjeleeuwin nen aan een gelijkspel voldoen de hadden, speelde de ploeg voor de winst. Maar hoewel Oranje voor rust via vooral Ma- non Melis een aantal keer drei gend doorkwam, kreeg Schot land voor rust misschien wel de beste twee kansen. Lieke Martens brak de wedstrijd vijf minuten na de pauze open. Na de pass op maat van Daniëlle We mogen deze zege best even vieren, maar we beseffen dat we er nog niet zijn van de Donk, schoot de in Zwe den spelende linkerspits van de strafschopcirkel geplaatst bin nen. De toch al uiterst actief spelen de Manon Melis kreeg een kwar tier voor het einde ook haar ver diende treffer. Oranjes topscorer aller tijden maakte de Schotse defensie de bal op de rand van het zestienmetergebied afhan dig en schoof beheerst binnen: 2-0. Na de prima zege zaterdag in Edinburgh, kwam de overwin ning vervolgens niet meer in ge vaar. De finale play-offronde te gen Italië vindt plaats op 22 of 23 en 26 of 27 november. Reij ners: „We mogen deze overwin ning best even vieren, maar de ploeg beseft terdege dat we er nog niet zijn. Er is maar één WK-ticket te verdelen en dat moet voor ons zijn. Italië schat ik hoger in dan Schotland, maar ik ben ervan overtuigd dat we ze kunnen verslaan." De Oranjeleeuwinnen haalden de play-offs, door in de WK-kwalificatiepoule na Noor wegen als tweede te eindigen. Het WK is volgend jaar in Cana da. KARAKTERISTIEK In de ploeg van de bondscoaches Joop Fiege en Mark Schmetz was Bobby Schagen de productiefste speler. Hij scoorde zesmaal. Patrick Miedema trof vier keer doel, Tim Remer en Leon van Schie maakten er ieder drie. Ondanks het ruime verlies was Fie ge niet ontevreden. „Het is zonde dat we in de laatste vijf minuten zo voorbij gerend zijn. Ook dan moeten geduldig en gediscipli neerd blijven handballen. Maar bij fasen hebben we ook sterk ge speeld, daar putten we vertrouwen uit. We blijven bij elkaar en gaan trainen. Het komt niet aanwaai en." Nederland is in groep 1 verder inge deeld met Noorwegen en Turkije. De Noren, die in Kristiansund de Uirken versloegen met 36-27, ko men zondag in Almere op bezoek. „Dat wordt ook hard werken", voorspelde Fiege. Het voorronde- toernooi wordt daarna pas eind april 2015 voortgezet. De beste twee landen plaatsen zich voor het EK in Polen (15-31 januari 2016). GROESBEEK - NEC heeft zich gistera vond in het naburige Groesbeek bij de laatste zestien gevoegd in het toernooi om de KNVB-beker. De uit de eredivisie gedegradeerde club uit Nijmegen boekte in de der by bij topklasser De Treffers welis waar een 3-1-zege, maar werd wel degelijk op de proef gesteld. Slordig Oranje mag 1 door Welmoed de Lang Roger Reijners Nederland - Schotland: 2-0 (0-0). Scoreverloop: 50. Martens 1-0, 76. Melis 2-0. Nederland: Geurts, Van Lunteren, Van der Gragt, Van den Berg(c), Worm, Spitse (83. Middag), Van de Donk (90+3. Bakker), Dekker, Melis, Miedema (89. Van de Ven), Martens. KOPRIVNICA - De Nederlandse hand ballers zijn de kwalificatie voor het EK van 2016 begonnen met een ne derlaag. Dat was tegen een topland als Kroatië, olympisch kampioen in 1996 en 2004, geen verrassing. Oranje stond gisteravond in Kopriv- nica bij rust al met zeven doelpun ten verschil achter (17-10) en ver loor na een imponerende Kroati sche eindsprint uiteindelijk met 35-24. Van links naar rechts: Michael Zijlaard van Orange Cycling, Rob Jeras van Weststrate, Erik Breukink (Orange) en Krijno Davidse (Weststrate) bij de ondertekening van het sponsorcontract, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34