Sleutels ZEELAND (f)®|E Zeeuwse mossel valt bij jongeren in de smaak Axelaar 'geplukt' almanak Geheimhouding rust volgens directie niet op incident maar op wijze van afdoening. Minister laat inspectie onderzoek doen. 4-5-6 NOVEMBER 2014 VLISSINGEN - „Emergis betaalt nooit zwijggeld", zegt de directie in een verklaring die gisteren is verspreid. De geheimhouding die twee cliënten is opgelegd in een afdoeningsovereenkomst over een medisch incident, betrof de 2500 euro die daarvoor is betaald en niet de misser zelf, aldus woord voerder Nanon Doeland. „In specifieke gevallen wordt in het geval van mogelijke materiële of immateriële schade een schade vergoeding overeengekomen. Als beide partijen het eens zijn met de schadevergoeding, wordt dit in een vaststellingsovereenkomst vastgelegd. Het is gebruikelijk om in deze overeenkomst op te ne men dat partijen over en weer ge heimhouding betrachten ten aan zien van de overeenkomst. Cliën ten worden hiermee niet gedwon gen het incident geheim te hou den", zo staat in de verklaring. Emergis doorbreekt daarmee het eigen stilzwijgen over de kwestie rond Rianne en Pieter Noord- hoek, die maandag door de PZC naar buiten werd gebracht. Vanwe ge privacy en beroepsgeheim wordt nooit op individuele geval len ingegaan, houdt de directie overeind. Maar, zo wordt tevens benadrukt, een ernstige incident of calamiteit wordt altijd gemeld bij de Inspectie voor de Gezond heidszorg (IGZ) en intern onder zocht. De inspectie heeft deze zaak bekeken en vastgesteld dat er op cruciale punten fouten zijn ge maakt in de behandeling van Rianne. De wijze van afdoening was de IGZ echter niet bekend en geeft aanleiding voor 'navraag' bij Emergis, liet de instantie woens dagavond weten. Emergis ziet dat bezoek met vertrouwen tegemoet, reageert Doeland. CDA-Kamerlid Hanke Bruins Slot stelde de kwestie gisteren aan de orde. „Ik heb hier een contract. En de inhoud vind ik schandalig. Dit is het betalen van zwijggeld." Mi nister Edith Schippers (Volksge zondheid) zei dat contracten waar in zwijgplicht wordt afgesproken niet horen in de zorg. „Je kunt met elkaar afspreken dat je dingen niet te tolereren vindt, dat wil niet zeggen dat ze niet kunnen ge beuren. Gebeurt het toch, dan kijkt de inspectie ernaar. Woens dag kreeg ik een signaal van de PZC en dus heb ik de inspectie ge vraagd ernaar te kijken." AMSTERDAM - Halen jongeren hun neus op voor Zeeuwse mosselen? Welnee. Woensdagavond bereid den twintig jongeren tussen de 14 en 22 jaar samen met enkele hippe foodbloggers in de Amster damse kookschool Keizer Culi nair een aantal aansprekende mos selgerechten. Die ook schoon op gingen. „We hebben er 35 kilo mosselen doorheen gejaagd", zegt PR-adviseur Robert Kroon. Hij was door het Mosselbureau in Yerseke aangezocht om iets te doen aan het imago van de mos sel. Frances Lichtenberg maakte voor haar populaire blog Food- Gloss een video waarin ze liet zien hoe je eenvoudig onder meer mosselspiesjes en gazpacho met mosselen maakt. De video werd ruim 28.000 keer bekeken en en kele honderden jongeren meld den zich aan voor de workshop bij Keizer. Kroon: „Dit is het be wijs dat je jongeren in hun eigen taal moet aanspreken en ze ge woon moet laten doen en proe ven. Er bleef geen mossel over. Ze hebben lekker lopen smullen." MIDDELBURG - Axelaar Willem van der H. moet de Nederlandse Staat 128.550 euro betalen. Dat bedrag heeft hij verdiend met zijn hen nepkwekerij, aldus het Openbaar Ministerie gisteren. Bij een inval in 2012 vond de politie hennep planten, een antiek vuurwapen en 124 xtc-pillen. Een Walchenaar praatte op het werk na met een collega. Hij pakte daarna de sleutels van zijn bureau en vertrok. Eenmaal thuis kon hij zijn woning niet in. Hij keek eens naar wat hij in zijn handen had. Dat waren sleutels waarvan er di verse sterk leken op zijn eigen exem plaren die hij ook in zijn zak had. Op dat moment belde zijn collega die naar huis was gefietst, met de vraag of onze Walchenaar zijn sleu tels had. Dat werd een ritje terug. Naar Roosendaal. Boek over sprekers bil uitvaarten Architectenbureau Rothuizen huist in voormalige graanopslag Registreer gratis als zakelijke bezoeker op wwvv.contacta.nl/registreren Registratie code: 54734692 'Emergis betaalt nooit zwijggeld' door Jeffrey Kutterink en Marcel Modde In de Amsterdamse kookschool Keizer Culinair bleek de Zeeuwse mossel populair onder kookgrage jongeren, foto Mare Driessen Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen •fc yf ue neiwerKDeurs van ^uia-wesi rveaenana en viaanueren q contacta.nl Tip? redactie@pzc.nl VRIJDAG 31 oktober 2014 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25