Emergis ontkent betalen zwijggeld 1 1 1 PZC PaginiTf6 en 27: Roker wordt een outcast Stoptober gaf Yvonne het zetje om te stoppen Commentaar Morgen kans op de warmste novemberdag ooit in Vlissingen 28 en 29 Kamerfracties vinden dat er lessen getrokken moeten worden uit rapport enquêtecommissie woningcorporaties. VRIJDAG 31 oktober 2014 Zonnig, 19 Zeeuwse mossel valt bij jongeren in de smaak Jacht op kleine gravers op Neeltje Jans DEN HAAG - Een 'giftige cocktail' van overambitieuze bestuurders en falend toezicht heeft geleid tot de miljardenproblemen bij wo ningcorporaties. Dat staat in het eindverslag van de parlementaire enquêtecommissie die de misstan den bij de corporaties onderzocht. Het verslag werd gisteren gepre senteerd. De koepelvereniging van woningcorporaties Aedes is het op veel punten eens met de commissie. In de Tweede Kamer bestaat bre de steun voor de conclusies. De commissie heeft 'goed werk gele verd', zei PvdA-Kamerlid Jacques Monasch. Ook minister Stef Blok (Wonen) prees het rapport. De commissie vindt dat woning bouwverenigingen zich weer moe ten beperken tot de zorg voor be taalbare huizen. Volgens de commissie moet zo wel het kabinet als de Kamer zich de misstanden bij de corporaties aanrekenen. Achtereenvolgende ministers grepen niet in toen het fout liep. Alle Kamerfracties vin den dat er 'lessen getrokken' moe ten worden uit het rapport. Aan veel van de voorstellen die de commissie heeft gedaan, wordt volgens de koepelvereniging van woningcorporaties Aedes al ge werkt. Het stelsel is volgens voor zitter Mare Calon al onderworpen aan 'groot onderhoud'. Aedes stel de eerder voor een kwaliteitstoets voor alle bestuurders in te voeren. „Geen commerciële avonturen meer", is een belangrijke conclu sie van de enquêtecommissie, vindt de vereniging van vastgoed beleggers in de vrije huursector. De enquêtecommissie onder lei ding van onafhankelijk Kamerlid Roland van Vliet (voorheen PW) Volgens de commissie moet zowel het kabinet als de Ka mer zich de misstanden bij de corporaties aanrekenen. ging aan de slag na schandalen bij de Rotterdamse corporatie Vestia. Die ging voor miljarden het schip in na speculaties met derivaten, riskante financiële producten. Na dat de corporaties eind jaren '90 werden verzelfstandigd, beschik ten ze over enorme kapitalen, me de dankzij al te gretig 'meewer kende' banken. Directeuren ge droegen zich als 'zonnekoningen'. Volgens Van Vliet is er voor meer dan 3 miljard euro 'verdampt' door alles wat er misging bij de corporaties. MeteoGroup voorspelt dat het vrij dag en zaterdag in het zuiden van het land 17 tot 19 graden wordt. Zaterdag wordt de warmste dag, omdat dan de weersomstandighe den optimaal zijn: een zuidelijke wind en veel zon. De kans op een warmterecord is het grootst in het zuidwesten. In Vlissingen staat het record op 17,5 graden, ook van 3 november 2005 en ook op 4 november 2011. Op 3 november van dat jaar werd een temperatuur van 18,7 graden ge meten in De Bilt. In het Limburgse Beek zijn de warmste novembertemperaturen ooit gemeten, op 4 november 1994. Toen werd het 21,1 graden. MeteoGroup voorspelt dat het daar dit weekend 20 graden wordt. VLISSINGEN - De directie van Emer gis, de instelling voor geestelijke gezondheidszorg in Zeeland, heeft gisteren verklaard nooit zwijggeld te betalen. De geheimhouding die twee cliën ten is opgelegd in een afdoenings overeenkomst over een medisch incident, betrof de 2500 euro die daarvoor is betaald en niet de mis ser zelf, aldus Emergis. CDA-Kamerlid Hanke Bruins Slot stelde de kwestie gisteren aan de orde in de Kamer. „Ik heb hier een contract. En de inhoud vind ik schandalig. Dit is het beta len van zwijggeld." Minister Edith Schippers (Volksgezond heid) zei dat contracten waarin zwijgplicht wordt afgesproken niet horen in de zorg. DESTELLING Roken op een terras moet ook verboden worden Reageer op pzc.nl UW MENING 303 reacties Ik koop deze week een Zeeuws boek EENS M 14% ONEENS ■■■■■■■■■$6% Word ook abonnee! Ga naar www.pzc.nl/abonneren 8"7'\'\6&8 5! 55 \5: 50 Iv"' H r: *pi| Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 257 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Toezicht corporaties faalde pagina 2 en 3: ledereen faalde, huurder betaalt gelag foto Lex de Meester VLISSINGEN - in Vlissingen kan za terdag de hoogste temperatuur be reikt worden, die begin november ooit is gemeten in de stad. pagina 25: 'Emergis betaalt nooit zwijggeld' r i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1