Nieuwe stappen gezet in veiligheid en elektronica AUTO 19 Skoda: ijskrabber en vergrootglas Aygo als superheld in exclusieve strip Kleurrijke Picanto Selwyn Senatori Porsche doet zaken in Sixtijnse Kapel NIEUWTJES RIJTEST VOLKSWAGEN POLO BLUEMQTION RIJ-IMPRESSIE FORD MONDEO VOLKSWAGEN POLO BLUEMOTION EN DE CONCURRENTEN Met een enorme knal ontploft de splinter nieuwe gordelair bag. Dit veiligheids item vermindert in sterke ma te de druk op de borst van de achterpassagiers bij een aanrij ding. Het is een van de novitei ten die Ford op de kersverse Mondeo aanbiedt. Het nieuwe, grote model blijft beschikbaar als sedan, hatchback en wagon en staat met tal van downsize motoren in november al in de showroom. Aan de basis staat de ï.o liter driecilinder turbo gevolgd door een nieuwe 1.5 li ter viercilinder met 160 pk en een flink koppel. De 2.0 liter diesel komt vanwege een gun stige C02-uitstoot in aanmer king voor 20 procent bijtelling. Net als de 2.0 liter benzine hy bride, die qua verfijning steken laat vallen. Wat elektronische voorzieningen en audio be treft, gaat de Mondeo weer op kop. Prijs: diesel vanaf 31.195 eu ro (1.6 TDCi), benzine vanaf 34.245 euro (1.5 Ecoboost). winst uit het met 210 Nm flink ho gere koppel, dat bovendien bij een veel lager toerental van 1.500 wordt bereikt. Met handgeschakelde vijfbak ge draagt de nieuwe, technische com binatie zich veel prettiger. Er hoeft minder geschakeld te wor den en het geluidsniveau ligt merkbaar lager. De Polo haalt een paar kilometer extra aan topsnel heid en sprint in een volle secon de korter naar de 100 kilometer per uur (12,9). De grotere motor hoeft minder op zijn tenen te lo pen. Dat vertaalt zich in een gun stiger praktijkverbruik. Was 1 op 20 met de vorige oplage een uitda ging, de nieuwe Bluemotion haalt zonder inspanning 1 op 23 a 24. Met een vanafprijs van 18.290 eu ro (dried eurs) begeeft de nieuwe Bluemotion zich op hetzelfde ni veau als de vorige. Maar de consu ment zal gezien de hoge wegenbe lasting voor diesels wel heel veel kilometers moeten afleggen om voordeliger uit te komen dan met benzine. Voor de particuliere auto mobilist blijkt de Bluemotion al helemaal niet interessant. Dan blijft alleen de zakelijke rijder over, die vijf jaar kan profiteren van 14 procent bijtelling, ook bij aanschaf in 2015. Volkswagen moest een paar jaar geleden nog alle zeilen bijzetten om aan de vraag naar de Polo Blue motion te voldoen. Maar komt een zuinige diesel ook nu nog in aanmerking voor de kopersgunst? Het succes van de VW Polo Bluemo tion kwam volle dig op het conto van vrijstelling van BPM en we genbelasting, als mede bij telling van 14 procent. Sinds 1 januari 2014 betaalt bijna elke Nederlander weer gewoon wegenbelasting en dan blijken diesels, hoe zuinig ze ook kunnen zijn, behoorlijk in het nadeel. Volkswagen heeft de Polo een facelift gegeven. Aan de buiten kant merkt alleen de kenner de licht aangepaste voorbumper op. De wijzigingen in het interieur blijken groter. De klokkenwinkel is van een nieuw ontwerp, net als het stuurwiel met bedienings knoppen. Daarnaast levert Volks wagen nieuwe infotainmentsyste- men, waarvan er twee via Mirror- Link te koppelen zijn aan de smartphone van de bestuurder. Het beeld en de bediening van de telefoon wordt daarbij overge bracht op de display van de auto. Een systeem met op dit moment nog beperkte mogelijkheden. Bij de zuinige Bluemotion maakt de nieuwe motor pas echt ver schil. De niet bepaald stille en soe pele 1.2 liter uit het vorige model wordt in de hoek gedreven door een nieuwe 1.4 liter. Dat blijkt weer een driecilinder, waarvan het vermogen op 75 pk blijft. De auto en zijn gebruikers halen de Manga-kunstenaar Sonia Leong heeft de stadsauto Toyota Aygo en het model Leili Vals een hoofdrol gegeven in een exclusieve cartoon. Die is gratis verstrekt aan bezoe kers van de beurs MCM London Comic Con en ondersteunt de lan cering van de Aygo in Groot-Brit- tannië. Manga is een Japanse equi valent van een strip. De Corolla ging de Aygo voor als Manga-held. Skoda blijft gadgets Verstoppen' in zijn modellen. In de nieuwe Fabia omvat het klepje voor de tankdop een ijskrabber/vergrootglas. Het doorzichtige kunststofplaatje maakt het makkelijker de kleine lettertjes aan de binnenkant van het klepje te lezen en is tevens een handige ruitenkrabber. Eerder Verborg' Skoda een paraplu in de deur van de Superb. VW Polo Bluemotion Bagage 280-952 liter, gewicht 1.090 kg. Die sel 1.4 liter, 75 pk. Van af 13.490 euro, 5d Blue motion 18.925 euro. -• Fiat Punto Bagage 275-1.030 liter, gewicht 1.105 kg. Die sel 1.2 liter, 80 pk. V.a. 12.295 euro, 5-d Multi jet Lounge 15.795 euro. Peugeot 208 Bagage 285-1.076 liter, gewicht 1.055 kg. Die sel 1.6 liter, 92 pk. Van af 13.690 euro, 5d e-HDi 19.815 euro. Renault Clio Bagage 300-1.146 liter, gewicht 1.046 kg. Benzi ne 1.5 liter, 90 pk. Van af 13.990 euro, dCi 90 Expression 18.490 euro. De nieuwe Ford Mondeo, van binnen en buiten fors. foto Automedia VRIJDAG 31 OKTOBER 2014 De uiterlijke wijzigingen aan de VW Polo zijn minder belangrijk dan de motorische vernieuwing, foto's Automedia door Tony Vos Aygo en Vals als superhelden. De Picanto Senatori by Kia is het re sultaat van samenwerking tussen Kia en kunstenaar Selwyn Senato ri. Kopers van de kleurrijke limited edition, die online leverbaar is via eCollectionbyKia, ontvangen een genummerde en gesigneerde litho grafie van Senatori. De kunstenaar is bekend vanwege zijn kleurige, ty pische figuren. Vanaf 11.990 euro. Zie www.kia.com/senatoribykia. Kleurrijke Kia Picanto. Handig verwerkte gadgets. door Tony Vos Klassiek concert en diner in de Six tijnse Kapel, gevolgd door twee da gen testrijden. Het zijn onderdelen van een bedrijfsbijeenkomst geïni tieerd door Porsche: 40 gasten be taalden elk 5.000 euro voor het programma. Paus Franciscus gaf toestemming, mits de opbreng sten naar liefdadigheid (armen en daklozen) zouden gaan. De enge len in de kapel keken toe. Porsche is te gast in Vaticaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 19