Rehana, icoon van de Koerden in Kobani maken Italië bang €150,- voor uw oude matras' molenaar^ BUITENLAND 9 l 'Verse' strijders komen te hulp 66 Dit is een extra voorzorg, maar noem het geen quarantaine JC Oud matras Comfort matras Ef Ja, stuur mij de gratis brochure over slapen Naam Mevr. Dhr. Revoluties en oorlogen hebben een icoon nodig die anderen hoop en moed geven. Rehana - zoals ze wordt genoemd, maar het is on duidelijk of dit haar echte naam is - is hard op weg zo'n icoon te worden. In de strijd om Kobani zou ze als lid van een eenheid vrouwelijke Koerdische strijders zo'n honderd IS-terroristen heb ben gedood. Tot ze in handen viel van IS en werd onthoofd. Foto's van de aantrekkelijke Reha na circuleren op internet, evenals de foto van een IS-strijder die triomfantelijk het afgesneden hoofd van een vrouw omhoog houdt. Op sociale media is een discussie ontbrand of dit wel echt het hoofd van Rehana is. Sommigen zien weinig overeenkomst in de gelaatstrekken of de haarkleur. De Koerden laten de daden van Reha na graag tot mythische proporties uitgroeien, maar er is ook twijfel of ze inderdaad ongeveer honderd tegenstanders heeft omgelegd. De Koerden twijfelen daaraan ui- teraard niet. De tijgerin, zoals ze ook wel liefkozend wordt ge noemd, heeft volgens hen dapper gestreden en ze gaat door met de strijd, want ze is nog steeds in le ven. De IS laat berichten circuleren over haar dood om de moraal in de eigen gelederen op te krikken, KOBANI - De eerste versterkingen voor de verdediging van de Koer- disch-Syrische stad Kobani zijn in de grensplaats aangekomen. Wel dra zullen meer strijders en zwa re wapens volgen om de aanval af te slaan die terreurbeweging IS heeft ingezet Volgens lokale Turk se functionarissen zijn honderd vijftig strijders van het Vrije Syri sche Leger gisteren de grens over gestoken. Koerdisch-Iraakse strij ders zouden later in Kobani aanko men. „Het is de bedoeling dat ze vooral anti-tankwapens mee nemen", aldus een commandant. Terreurbeweging Islamitische Staat heeft tanks en pantserwa gens ingezet die moeilijk bestre den kunnen worden door de Koer- dischè verdedigers van Kobani. zo luidt de lezing van de Koerden. Tegen vrouwen vechten is voor IS al niet zo eervol en helemaal niet als die de terreurbeweging een zware slag toebrengen. De fans van Rehana en de twijfe laars kunnen nog wel even in de bat met elkaar, tot ze opduikt. Dood of levend. de. Dat zijn we aan onze kleinkin deren verplicht." Kiezer Jim Wellehen op een ande re verkiezingsbijeenkomst tegen LePage: „Dat zegt u nu wel, maar ondertussen heeft u op dat vlak nog niets voor de staat gedaan." De gouverneurskandidaat laat het er niet bij zitten en wijst op zijn Republikeinse collega, senator Susan Collins, die op dit moment ook campagne voert voor haar ze tel. „Zij is dol op windenergie uit zee", zegt LePage. De senator na- mens Maine (1,3 miljoen inwo ners) is dat inderdaad. Niet zozeer om wat dit voor het milieu doet. Maar wel om deze reden, zegt ze: „Het plaatsen van windmolens zal duizenden, zo niet tienduizen den banen creëren voor de inwo ners van onze prachtige staat." Staatssecretaris van Defensie Do- menico Rossi stelt dat het proto col is gerespecteerd. De militairen zijn gecontroleerd door Italiaanse artsen op een vliegveld ten zui den van Rome, waarna ze mogen doorvliegen naar hun eigen basis. De isolatie is een extra maatregel van de Amerikanen. De Italiaanse minister van Ge zondheid Beatrice Lorenzin voeg- de daar aan toe dat er sowieso niets aan de hand was want zie kenhuis San Bortolo in Vicenza was uitgerust voor de opvang van een eventueel slachtoffer van ebo- la. Dat laatste had ze waarschijn lijk net niet moeten zeggen, getui ge Zaia's onmiddellijke reactie. „Waarom moet ik accepteren dat straks mogelijk een geval van ebo- la opduikt, ik hier de noodtoe stand moet afkondigen en dan ook nog die persoon moet behan delen?" Volgens Zaia worden de Italianen door de Amerikanen ge bruikt 'omdat ze weten dat we geen ruggengraat hebben'. Maar hij blijft zich wel 'een vriend van de Amerikanen' noemen. Vrijblijvend advies bij u thuis? DONDERDAG 30 OKTOBER 2014 door onze redactie buitenland KOBANI - Leeft ze nog of is ze ont hoofd door de terroristen van de Is lamitische Staat (IS)? Het lot van de Koerdische strijdster Rehana houdt de gemoederen op de socia le media bezig. I Rehana maakt het overwinningste ken. Of ze nog leeft, is onduidelijk. President Barack Obama voerde dinsdag campagne voor de Demo cratische kandidaat in Wisconsin. Vandaag gaat hij naar Maine. foto Larry Downing/Reuters VS-generaal Derryl Williams Ruil uw oude matras op tijd in Veel slaapproblemen worden veroorzaakt door het te lang gebruiken van een matras of een matras die niet op de juiste manier ondersteunt. Het beste matras voor u Kies voor een therapeutisch matras die bij uw lichaam past. Zo haalt u meer uit uw nachtrust. Dat is wat Molenaar u wil bieden. Bel 0800 - 27 40 400 voor de uitgebreide brochure of kijk op www.molenaar.nl vraag de adviseur naar de voorwaarden ^T'S Bel direct 0800-27 40 400 Adres Postcode Telefoon Plaats E-mail wk44_M4_pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9