Mulder: Camera's op bolwerken binnenstad Hulst lossen niets op I Ik probeer structuur te bieden en te bewaken t PAULPIM 40% KORTING OP CANALI 66 Onze passie voor eten en drinken proberen we in de winkel te laten terugkomen 24 ZEEUWS-VLAANDEREN JUMBO HULST In het pand van de voormalige C1000 in Hulst opende gisteren een nieuwe Jumbo supermarkt. PROFITEER 3 DAGEN LANG Pakken, Jasjes, Shirts Broeken ZONDAG GEOPEND Op en rond de bolwerken van de Hulster binnenstad doet is gere geld sprake van overlast. Drugs overlast bijvoorbeeld, maar vol gens de SP Hulst zijn de bolwer ken ook populair onder vandalen. Op het Galgebolwerk, bij de krui sing Grote Bagijnestraat-Nieuwe- weg, zijn onlangs auto's vernield, was raadslid Mildred van der Poorten ter ore gekomen. „De po litie zou daar weinig tegen kun nen doen, wegens een gebrek aan capaciteit", zei ze deze week tij dens de commissie Algemeen Be stuurlijke Zaken (ABZ). Algemeen Belang Groot Hulst op teerde daarop op de plaatsing van één of meerdere camera's op en rond de bolwerken. Marina Strooband: „Wellicht kunnen we dan ook waarschuwingsborden plaatsen." Geen goed idee, vindt burgemees ter Mulder. „Daarmee verplaats je het probleem. Als een vandaal weet dat ie gefilmd wordt, gaat hij ergens anders naar toe. Ik roep omwonenden dan ook op het te melden als ze iets verdachts zien." Niet alleen in de binnenstad, ook bij het bedrijventerrein Hogeweg ziet Strooband graag camera's ko men. „Om de veiligheid te waar borgen. Ons verzoek: één camera bij Meridiaan en één op de weg naar Sint Jansteen (Polderstraat)." Mulder: „Dan moeten we ook ca mera's plaatsen bij de bedrijven terreinen van Kloosterzande en Clinge. Het bestuur van de Hoge weg is nu aan zet. Maar uiteraard zijn we altijd bereid tot meeden ken." Mia van Rie (50) uit Hulst is van de lijstjes. En ja, het liefst moet alles thuis opgeruimd zijn. Ze houdt van orde, al zit ze er heus niet mee als er eens wat pluizen van de honden door de kamer zweven. In haar rol als ICT-staffunctiona- ris bij ZorgSaam is het niet an ders. Sterker nog, het wordt van Van Rie verlangd dat ze het over zicht behoudt in een wirwar van applicaties en contracten met leve ranciers van computergerelateer- de zaken. Zeven jaar geleden liet ze zich omscholen van commer cieel manager tot bedrijfskundig informaticus. „De vraag hoe je gegevens opslaat en ze vervolgens weer vindbaar maakt, boeide mij al lang", vertelt ze. „Ik liep wel eens tegen beper kingen van systemen aan en wil de dan graag weten waarom iets niet kon. Voor de meeste mensen is het heel normaal dat je alleen maar op een knopje hoeft te druk ken om een programma te laten werken. Maar kijk je achter dat knopje, dan wordt het pas echt in teressant." Van Rie stelt contracten op met le veranciers en herziet ze daar waar nodig. „Het grote verschil met de commerciële wereld is dat het in het ziekenhuis niet alleen maar om financiën draait. Nee, hier staat de patiënt centraal. Specialis ten willen in het belang van de pa tiënt kunnen beschikken over de beste applicaties en deze dienen op een zo efficiënt mogelijke ma nier te worden ingericht. Hier voor moet dan wel de noodzaak tot het gezamenlijk gebruik van deze applicaties duidelijk zijn. Au tomatisering werkt goed als ieder een dezelfde programma's ge bruikt. Dat gelijktrekken van werkprocessen zit 'm in het aan passen van gewoontes." Van Rie probeert met veertig col lega's op de afdeling ICT de servi ce en structuur te bieden en te be waken voor geheel ZorgSaam, dus naast het ziekenhuis ook Thuis zorg en Ouderenzorg, maar ook Warmande en Curamus. „De afge lopen jaren zijn we teruggegaan van meer dan duizend naar 400 applicaties bij ZorgSaam, zowel in het ziekenhuis als in de oude renzorg", vertelt ze. „Dat was een omvangrijke klus, maar die was absoluut noodzakelijk. Zorginstel lingen moeten van de overheid immers steeds bedrijfsmatiger gaan werken. Eigenlijk beland ik daardoor dus steeds meer terug in de commercie." Uit de zorg HULST - Supermarkten in Hulst willen van de gemeente de ruim te krijgen om uit te breiden. Het gemeentebestuur heeft steeds op de rem getrapt, maar het nieuwe college van B en W wil nu toch meewerken. Het winkelend pu bliek is al lang zover, blijkt uit een kleine peiling gisteren tijdens de opening van de nieuwe Jumbo supermarkt bij het winkelcom plex aan het Stationsplein. Hoe groter de winkel, hoe ruimer het assortimenten en dus hoe meer keuze voor de klant, is bijna ie ders overtuiging. En dat geldt ook voor de komst van nieuwe super markten. Want hoe meer concur rentie, hoe voordeliger het wordt om boodschappen te doen. Het ondernemersechtpaar Peter en Erica Jansen is super tevreden over hun nieuwe Jumbowinkel. „Natuurlijk, we willen altijd gro ter", zeggen ze. „Maar voor Hulst is de oppervlakte van 1400 vier kante meter die we nu hebben groot genoeg." Volgens Peter Jan sen is er nu een supermarkt ge maakt 'die z'n gelijke niet heeft in Hulst'. Het concept van de Huls- ter winkel is afgeleid van de Food- markt van Jumbo in Breda. Daar wordt het grootste foodassorti- ment van Nederland aangeboden. „Eten en drinken is onze passie en dat hebben we ook uitgedra gen in onze C1000 winkel. Dat is ook de reden dat veel klanten naar ons komen. Vooral ook veel mensen uit België. Diezelfde pas sie leggen we er ook nu weer in. Wat we hier hebben is een specia le versie van Jumbo. Met nog meer verse producten en een nog groter assortiment. Van de 450 Jumbowinkels in Nederland zijn er maar twaalf net als die van ons." Het pronkstuk van de winkel is het versplein, met een grote varia tie aan dagverse boodschappen zo als groenten, fruit, vleeswaren en kazen. Er is ook een ambachtelij ke slagerij en een aparte visafde- ling. „We zijn ook erg lokaal. We verkopen producten uit de regio. Zo zijn we de enige die dagelijks versgebakken Turks brood leveren van een bakkerij in Hulst." In de Hulster Jumbowinkel kun nen klanten ook gebruikmaken een zelfscan-systeem, waarmee ze hun boodschappen zelf kun- 'Meer aanbod is VR310KT/ZA1N0V/Z02N0V NWE GINNEKENSTRAAT 20 ABC BREDA T: 076 70.02.007 E: INFOG>PAULPIM.NL door Bob Maes HULST - Het ligt wellicht voor de hand: plaats een camera ergens waar overlast is en het probleem is opgelost Zo simpel ligt het niet, betoogt burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst. Mia van Rie waakt als ICT-staffunctionaris over de efficiëntie en service-af spraken van de automatisering bij ZorgSaam. door Raymond de Frel In deze rubriek belichten we de werknemers en locaties van ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen, een van de grootste werkgevers in de regio. In deze aflevering ICT-staf functionaris Mia van Rie. door Eugène Verstraeten Erica en Peter Jansen, Jumbo „Een groot aanbod van supermark ten zoals we hier in Hulst hebben, is op zich niet slecht", vindt Alix Dudek uit Hulst. „Ze mogen best een beetje met elkaar concurre ren. Doordat winkels steeds groter worden, is er ook keuze uit een rui mer assortiment." II Jean-Pierre de Keirsmaeker uit Hulst denkt dat grote supermark ten goed zijn voor de economie. „Ze trekken bezoekers naar Hulst en bieden keuze uit een ruim as sortiment. Voor de ouderen is het wel jammer dat alle supermarkten uit de binnenstad zijn verdwenen." Voor Lia de Bruijn uit Sint-Jan steen hoeft het grote aantal super markten niet. „Ik loop niet alle win kels af op zoek naar voordeeltjes. In ging hier altijd naar de C1000 en daar kon ik altijd alle bood schappen vinden. En ook nu het een Jumbo is, blijf ik hier komen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 92