Extra geld voor busje naar gym- en zwemles 'Doorstroming Sloeweg echt beter' i 1 1 f Veilig naar de Pontes PAULPIM 40% KORTING OP CANALI 24 SCHOUWEN-DUIVELAND KINDERBURGEMEESTER t .4 Floris Hoogenboom (11is gekozen tot kinderburgemeester van Schouwen-Duiveland 2014 - 2015. FIETSENKEURING Deze scholen kregen tot aan de zo mervakantie zwemles in sportcen trum Onderdak en gymles in het zaaltje aan de Raamstraat. Die zijn nu beide gesloten en het Laco Sportcentrum is voor deze scho len een stuk verder weg. De Willibrordusschool, de Jan Louis de Jongeschool en Binnen de Veste krijgen voor de groepen drie en vier de kosten voor het vervoer naar de gymzaal van Laco vergoed. De scholen De Meie, de Jan Wou ter van den Doelschool, de Jan Louis de Jongeschool, de Willi brordusschool en 't Kofschip krij gen het vervoer naar zwemles ver goed. Deze vergoeding bedraagt 1400 euro per groep per school jaar. De totale extra vergoeding voor vervoer naar het bewegingsonder wijs is door B en W gelimiteerd tot 20.500 euro. Het is de zes Zierikzeese scholen ook duidelijk gemaakt dat het om een tijdelijke regeling gaat, die ko mende zomervakantie komt te vervallen. „De veranderde situatie in Zierikzee is voor ons reden om PROFITEER 3 DAGEN LANG Pakken, Jasjes, Shirts Broeken ZONDAG GEOPEND de bestaande vervoersregeling voor heel Schouwen-Duiveland op nieuw te bekijken", vertelt Derya Korkmaz van de gemeente lijke afdeling Werken, Wonen en Leven. Haar afdeling overlegt al drie jaar met de Zierikzeese scho len over het leerlingenvervoer naar zwembad en gymzaal aan de Lange Blokweg. De J. W. van den Doelschool en 't Kofschip maken voor de gymlessen gebruik van de ruimte in de Pontes Pieter Zee man. De zes scholen willen busvervoer om twee redenen. Fietsen of lo pen naar het sportcentrum duurt dermate lang dat de onderwijstijd in het geding komt. Het garande ren van de verkeersveiligheid van de groepen 3 en 4 is de andere re den. Het gebruik van zwembad en gymzaal stond in 2011 voor 90.000 euro in de boeken. Laco krijgt 4 procent meer. Bovendien is er drie keer 2 procent inflatie correctie bij gekomen. B en W hebben de extra vervoers kosten van 2o!?oo euro per brief gemeld aan de gemeenteraad. ZIERIKZEE - 'Doe die laptop dicht'. Met deze titel van zijn zelfbe dachte project wist Floris Hoogen boom uit Burgh -Haamstede di rect in de eerste presentatieronde al de aandacht op zich te vestigen. Zes meisjes en vier jongens in de leeftijd van 10 t/m 12 jaar deden mee aan de verkiezing voor de nieuwe kinderburgemeester op Schouwen-Duiveland. In de burgerzaal van het Zierik zeese gemeentehuis mochten zij gistermiddag bij toerbeurt vertel len waar zij zich sterk voor wil den maken. Dat varieerde van meer speelplekken voor kinderen tot acties voor de voedselbank en het dierenasiel en talrijke andere creatieve ideeën. De hoeveelheid hondenpoep in de gemeente bleek sommige kandidaten be hoorlijk hoog te zitten, evenals het feit dat rommel vaak gewoon maar op straat wordt gegooid. „Het lijkt me leuk als kinderbur gemeester allerlei ervaringen op te doen en ik vind het ook leuk om een toespraak te houden voor een grote groep mensen", gaf Flo- ris te kennen en leverde daar ook het overtuigend bewijs bij. Hij is dol op computers en wil een web site opzetten waar kinderen met allerlei ideeën terecht kunnen. Toch wil hij zelf wat minder ach ter dat beeldscherm gaan zitten, vandaar die titel 'Doe die laptop dicht'. Floris vindt namelijk dat kinderen ook meer aandacht zou den moeten hebben voor ouderen en bijvoorbeeld eens samen zou den moeten sporten of spelletjes doen. Jamie Buijl (11) pleitte ook in die richtinig. Hij vindt dat schoolklassen op de vrijdagmid dag bij toerbeurt best eens op be zoek kunnen gaan bij ouderen. „Deze mensen horen ook tot de geschiedenis en je kunt dus ook wat van ze leren." Hij kwam te vens met een verrassingsdoos met waardebonnen voor gezin nen die niet zoveel geld hebben om eens een dagje uit te gaan. Kayleigh Dawson(i2) werkt met regelmaat in het Dierenasiel en vindt dat daar wel wat actie voor gehouden mag worden. De 10-jari- ge Olivia Nijsse uit Dreischor toonde zich moedig met de erken ning zelf behoorlijk wat last te hebben gehad van pesten. Zij is dat inmiddels te boven gekomen, maar wil dat alle kinderen zich veilig kunnen voelen. „Er moet open over gepraat worden en er moet voorlichting op scholen ge geven worden over pesten", luid de haar pleidooi. Ook Amber Lich (10) wil zich inzetten voor aanpak tegen pesten. Levi Spelt(i2) kwam met het idee met kinderen onder elkaar te gaan koken in een restau rant in Bruinisse en de maaltijd te bestemmen voor kinderen uit gezinnen die gebruik maken van Hans Euwe, projectleider Sloeweg van de provincie, merkt dagelijks dat dit geen loze kreet is. Sinds bij het kruispunt Stoofweg bij 's-Hee- renhoek in beide richtingen over de lengte van een paar honderd meter een extra rijstrook voor rechtdoor ligt, zijn de files opge lost. „Eerst dacht ik dat het misschien kwam omdat het herfstvakantie was. Maar ook deze week stroomt het goed door, zelfs nu het van daag regent in de ochtendspits." Ook gedeputeerde Kees van Beve- ren, die niet dagelijks over de weg rijdt, merkt dat de files weg zijn. „Voorheen hoorde ik elke dag bij de verkeersinformatie op Omroep Zeeland dat er file stond op de Sloeweg. Sinds vorige week is dat niet meer zo." Euwe: „Als de Sloeweg straks ver breed is, is dit kruispunt er niet meer." De maatregel is dus tijde lijk en vooral getroffen om te voor komen dat wanneer straks de Sloeweg écht op de schop gaat de route niet één lange file wordt. In rijstroken verdubbelt de Sloe weg maar qua breedte verviervou digt de weg zich. Van Beveren: „Dit plan is nog in de goeie tijd bedacht. Onder andere de ge meente Borsele wilde dat de weg recht doet aan het weidse, Zeeuw se landschap. Daarom komt er een brede groene strook tussen de verschillende rijrichtingen." Het duurt nog driekwart jaar voor dat weggebruikers van de volgen de verbetering kunnen profiteren. „Dan worden de nieuwe afslagen Heinkenszand, die al goed in het landschap te zien zijn, in gebruik genomen." Na de nieuwe afslag Heinken- zand, volgt de openstelling van ruimere op- en afritten van de Sloeweg bij de knooppunten Bernhardweg en A58. Als laatste krijgt de ongelijkvloerse kruising bij de Molendijk vorm. ZIERIKZEE - Eén op de vijf fietsen van middelbare scholieren op Schou- wen-Duiveland vertoont gebreken. Dat werd gisterochtend vastgesteld bij een controle op de Pontes Pieter Zeeman in Zierikzee. Op initiatief van de ouder raad werden tachtig fietsen gecontroleerd. Het bezit van een deugdelijke fiets werd beloond met een oorsetje, foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Zes Zierikzeese basis scholen krijgen een vergoeding voor het vervoer van leerlingen naar het Laco Sportcentrum aan de Lange Blokweg. Floris draagt een j aar lang de ambtsketen VR310KT/ZA1NOV/Z02NOV NWE GINNEKENSTRAAT 20 ABC BREDA T: 076 70.OS.OO7 E: INFO<®PAULPIM.NL door Ali Pankow Zes Zierikzeese scholen krij gen maximaal 20.500 euro voor leerlingenvervoer naar het nieuwe sportcentrum. f I De kandidaat-kinderburgemeesters doen hun best de diverse vragen zo goed mogelijk te beantwoorden, foto Dirk-Jan Gjeltema 'S-HEERENHOEK - 'Doorstroming N62 Sloeweg verbeterd, sluipen is niet meer nodig.' Matrixborden met deze tekst moedigen wegge bruikers sinds vorige week al op de A58 bij Kapelle aan om niet meer dwars door de Zak van Zuid-Beve land te rijden naar het Sloegebied of naar Zeeuws-Vlaanderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 78