Maya Pinkert Marinus en Maria Nijsse Abonnee sinds 2014 Abonnee sinds 1954 Marinus en Maria zijn geboren en getogen Zeeuwen. Zoals zovelen van hun generatie zijn het trouwe PZC-lezers. „Elke ochtend aan tafel buig ik me over het nieuws. Lekker met een kopje thee erbij." 18 VERHUIZING PZC Als Marinus Nijsse (85) uit 's-Heer Arendskerke 's mor gens om acht uur de krant uit de brievenbus heeft ge vist, gaan hij en zijn vrouw Maria Nijsse-Kerkhove (80) er even sa men voor zitten. Het katern met landelijk nieuws gaat eerst naar Maria. De pagina's met het Zeeuwse nieuws en sport houdt Marinus zelf. „We bladeren de krant eerst helemaal door en lezen de hoofdpunten. Later bij de koffie lezen we de artikelen. Als we de krant helemaal uit hebben, brengen we hem naar kennissen. Zij le zen hem al zesenveertig jaar met ons mee." Het paar heeft een heel verleden met de krant. Na hun bruiloft zestig jaar geleden namen ze een abonnement. „Zo ging dat toen", vertel Marinus. „En na al die jaren hoort de PZC nog steeds bij ons. Dat be valt erg goed. We lezen hem vooral voor het lokale nieuws. Landelijk nieuws vol gen we wel op televisie." Wat Marinus is opgevallen is dat het regionale nieuws iets meer op de achtergrond is geraakt. „Vroeger was de krant Zeeuwser. Tegen woordig staat er meer politiek in." Het liefst leest Marinus de sportverslagen en het nieuws. „Ik geef niets om de columns en die andere rubrieken. Het gaat mij puur over wat er in de provincie gebeurt. Dat wil ik lezen. In die landelijke kranten lees je daar niets over. Neem een paar we ken geleden. Toen hadden we hier die prachtige kustmarathon. Geen enkele lan delijke krant heeft daar een woord over ge schreven. Daarom is het zo belangrijk dat de PZC er is. Een Zeeuwse krant kunnen we in onze provincie echt niet missen." Zes jaar terug verhuist Maya Pin kert (34) vanuit het Overijssel se Enschede naar Zeeland. Sa men met de tweeling Sven en Vera (nu 7 jaar) vestigt ze zich in Yerseke. De drie raken snel aardig inge burgerd. Toch wil Maya nog beter op de hoogte zijn van alles wat zich in de wereld afspeelt en in het bijzonder van wat er in Zeeland zoal gebeurt. Als mensen uit het dorp de PZC aanbevelen voor het regionale nieuws, is de keuze snel gemaakt. In augus tus dit jaar sluit ze een abonnement af. Vooralsnog valt de PZC bij Maya in de smaak. „Het is een fijne krant. De verhalen zijn heel toegankelijk. Ze lezen lekker weg. Ik heb het liefst elke dag een papieren krant. Online lezen op de computer doe ik nooit. Dat vind ik niet zo gezellig." Maya bladert het dagblad van begin tot eind door. „Ik wil graag op de hoogte blij ven. Niet alleen van het buitenlandse nieuws, maar ook van de dingen die dich terbij om me heen gebeuren. De verdeling tussen het regionale en landelijke nieuws vind ik goed. Ook de buitenlandse bericht geving vind ik voldoende." Favoriete rubrieken waar ze zich op stort zodra ze de PZC openslaat, heeft ze niet. „Hoewel", zegt Maya na een korte denkpau- ze, „de verhalen 'in liefdevolle herinnering' lees ik graag. Die gaan over mensen die een dierbare hebben verloren en herinnerin gen aan die persoon ophalen. Ik vind het mooi om te zien hoeveel mensen voor el kaar hebben betekend." De tweeling is nog te jong om een krant te lezen. Toch hebben ook zij profijt van het PZC-abonnement dat Maya afsloot. „Dat was een leuke actie. Ik kreeg vier gratis toe gangskaarten voor de Efteling. Ze zijn nog ongebruikt. Maar binnenkort gaan we ze verzilveren als de Winterefteling er is. Dat vinden Sven en Vera prachtig." Abonnees en Het echtpaar Nijsse-Kerkhove. Maya Pinkert met haar kinderen Sven en Vera.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 70