Dok 41 Scalda E-Property E-Property gebruikt panden PZEM als kans voor innovatie. Netwerk op en rond Kenniswerf zorgt voor veel ontwikkelingen. Opleidingen Scalda kunnen meer betekenen voor bedrijven. VERHUIZING PZC 13 PZEM.*'-* De voormalige PZEM-gebou- wen hebben een nieuwe functie gevonden als een aansprekend stukje Kennis- werf. In PZEM 39 zit E-pro- perty, de verhuurder en beheerder van de PZEM gebouwen. „We willen de naam PZEM herintroduceren. Het is nostalgie, maar voor veel mensen is die naam ook een direct herkenningspunt. Een paar maanden geleden hebben we daarom de originele bronzen letters terug op het dak gezet. Per stuk een metertje of twee hoog en iets van 400 kilo", lacht Jeroen Maljaars, eigenaar van E-Property. Vroeger had je als verhuurder van bedrijfsgebouwen een soort van makelaarsfunctie, maar wat Mal jaars betreft is dat geheel in kennis- werf-stijl mee veranderd. „We proberen be drijven echt in een passend netwerk in te pluggen". DOK41 is er een prachtig voor beeld van. Drie fotografen uit verschillen de disciplines die samen een ruimte delen. Een creatieve ondernemer en een tech neut. Er zijn al talloze kruisbestuivingen enkel uit de fysieke nabijheid ontstaan. Startende bedrijfjes krijgen door de sponta ne samenwerking een stimulans die de ont- De bedrijven, organisaties en onderwijsinstellingen die op de Kenniswerf samen werken, treden steeds vaker ook gezamenlijk naar bui ten. Martin de Klerk en Marjolijn Sponselee van Add Vision Consultancy (gevestigd in DOK41) vormen het projectteam Ken niswerf Zeeland. „De Kenniswerf is de plek voor innovatie in Zeeland. Het is een gebied dat bruist met een stimulans voor de hele provin cie", zegt Martin. De afgelopen drie jaar zijn er 33 bedrijven op DOK41 gestart en nog eens 15 elders op de Kenniswerf. Samen goed voor ruim 250 nieuwe arbeidsplaatsen. Het ultieme voorbeeld is LEDSprogress. Drie jaar geleden begonnen en nu goed voor 20 directe arbeidsplaatsen en nog eens 50 via Orionis Walcheren. Ook op het gebied van onderzoek en innovatie is er een zeer sterke ontwikkeling. Marjo lijn: „Er is veel steun uit het bedrijfsleven, ook van buiten het Kenniswerf terrein. Je kan echt merken dat het gezamenlijke be lang wordt gezien." De Kenniswerf, met broedplaats DOK41, is een plek waar startende en gevestigde ondernemers van elkaar leren, elkaar sti muleren en van eikaars krachten gebruik maken. De toekomst ziet er rooskleurig uit. Het gebied van de Kennis werf heeft alle potentie. Sinds de komst van DOK41 met innovatieve starters zie je het ook steeds meer gaan gebeuren. Die loodsen beginnen gestaag vol te zitten", zegt vestigingsdirecteur Jeroen van den Oord van het Scalda Colle ge voor Techniek en Design. Het Tech- num van Scalda Vlissingen staat bomvol met machines en apparatuur. Voor starten de ondernemingen kan het interessant zijn om hier gebruik van te maken, maar ook gevestigde bedrijven kunnen er tech nisch werk onderbrengen. „Voor een stu dent is niets zo frustrerend als een hele dag aan een opdracht werken en dan het resultaat aan het eind van de dag weg te gooien. Daarom zoeken we naast stages ook echte praktijkopdrachten. Dat is leer zaam en motiverend." De uitwisseling tus sen bedrijven en Scalda zou best nog wat intensiever mogen. „We hebben hier 2700 technische studenten, dat is toch een aar dig potentieel voor ondernemingen. Met name in automotive en voor onze IT-stu- denten benutten we de mogelijkheden nog onvoldoende. In E-commerce, webde- sign en dergelijke kunnen wij nog veel be tekenen". De uitwisselingen tussen de drie opleidingsinstellingen onderling ver loopt naar wens. Zo maken de studenten chemie van Scalda gebruik van de labora toria van de HZ. wikkeling van nieuwe producten en dus kansen enorm bevordert. Jeroen: „We den ken mee over het totaal concept. We facili- teren huisvesting, maar helpen ook met coaching, netwerken en eventueel marke ting." DONDERDAG 30 OKTOBER 2014 onze buren De mensen van Dok 41. Vestigingsdirecteur Jeroen van den Oord van Scalda. Erik Maljaars van E-Property.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65